morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D70 Yorum İstegi...

Merhaba arkadaslar..
Ciddi ciddi iyi bir makine arayisindayim ve bana bilgisi olan degerli arkadaslarim Nikon D70' i yorumlayabilirler mi acaba...
Simdiden tesekkur ederim herkese..
Sevgilerimle, morcadi

Tarih: 11 Şubat 2006, 20:22 - İp: yok
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/compare/1006-998-952-551.html

Tarih: 12 Şubat 2006, 04:59 - İp: 85.***.**8.242
cunuvar
cunuvar (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba emine
Öncelikle makina konusunda Dslr mi yoksa Slrlike tarzında bir şeymi almayı düşünüyorsun?

Tarih: 12 Şubat 2006, 10:25 - İp: 85.***.**6.68
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Tekno Konica Minolta SIKI bir sekilde aklimda...Ama yine de alternatifler aklimda...Canon 350d var..
Yaa fuji dediler ama , fiyatinda bir dusme gormedim...FUJI S5900... Ama diyorum ben Konica Minolta aklimda ve Canon 350 D... Bakalim neler olacak, hangisini alacagim... Manzara, macro cekimi, insan, portre cekmek niyetindeyim ve hosuma giden ne varsa Veeee bunlari karsilayabilecek bir makine istiyorum
Senin de yardimlarini beklerim
Tesekkur ederim, sevgilerimle...morcadi

Tarih: 12 Şubat 2006, 14:23 - İp: 85.***.**0.143
guneyt
guneyt (üye)
Ankara / Amatör

Selam,

Eger DSLR alacaksan ilk önce lensleri araştırmanı öneririm.
Mesela www.dpchallenge.com'a gir. Çekilmiş olan portre, manzara, zoom ve makro resimlerine bak, insanların daha çok hangi lensleri tercih ettiğini göreceksin. Sonra kendine fiyat/performans kriterlerinde bir lens listesi çıkar ona göre bir body al.

Cihazlara gelirsek, ben 350d yi almadan önce Konika Minolta 5D yi çok araştırmıştım. 5D bence body olarak kesinlikle 350d'den daha iyi. 2.5 inc ekrani ve daha kaliteli işçiliği var. Sensor çöz. 350d'den küçük ama ebat olarak daha büyük olduğu için high iso degerlerinde daha az noise veriyor. En can alici noktasi ise anti-shake sistemi. Canon'da anti-shake lenslerde bulunuyor ve bu özellik o lensin fiyatını nerdeyse ikiye katliyor. Ama 5d'de body icinde ve taktığın her lens budan nimetini aliyor.

Şimdi olayın diğer tarafına gelelim. Sony Konika Minolta yi satin aldi ve eski yeni tüm KM modellerinin üretimi artık durdu. 1-2 yıl sonra bu cihazlara yeterince destek bulamayabilirsin. KM'de lens seçeneği canon kadar geniş değil. Bu marka için bildiğim kadarıyla sigma lens üretiyor ama sigma'nın KM lenslerinide burada bulmak pek kolay değilmiş. Aksesuar yönündende 5d çok zengin değil. Mesela bence çok faydali birşey olan battery grip 5D'de yok. Ayrica 350d ile kıyaslandığında kullanımı çok kolay değil.

D70'e gelirsek ben bunu büyüklüğünden dolayı almadım. Daha fazla yarı otomatik çekim modu var ve daha hızlı shutter speede sahip ama bunlar benim özellikle istediğim şeyler değildi.

Sonuç olarak 350d içindeki digicII islemcisi daha yüksek megapixel degeri ve genis ve kaliteli lens seçenekleri ile sanki diğerlerine göre biraz daha mantıklı tercih gibi. Ama diğer 2 cihazda kendine has çok değerli şeylere sahip. Seçim senin.

#guneyt' tarafyndan 12.02.2006 14:57:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Şubat 2006, 14:53 - İp: 85.***.**1.45