ctmnl
ctmnl (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Nikon D610 Toz Problemi Hakkında

Arkadaşlar son bir haftadır makinemi yenilemek amacıyla araştırma yapmaktayım. Anlamadığım bir sebepten dolayı nikon takıntım var(bababım fabrikasıymış gibi sahipleniyorum) DX'ten FX'e geçmeye karar verdim. Ve d610 da karar kıldım gibi.

FAKAT! d600 deki toz problemi d610da görülüyor sanırım. Bilgisi olan veya d610 a sahip arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim.

Tarih: 4 Mayıs 2014, 16:30 - İp: 94.***.**8.196
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Atilla hocam eğer Nikon un D7000 ile başlayan jenerasyonu bu kronik sorunları yaşamasa idi bence Canon un pazar payı liderliğine ortak olma iddiası bile olabilirdi. Ancak tabiri caizse kendi ayaklarına sıktılar. Mükemmel makineler yaptılar ama saçma sapan sorunlar nedeniyle beklenen sonuçları alamadılar. Oysa Japon markası, dünyanın eski optik üreticilerinden biri, sorunları çözememiş algılayamamış yada duyarsız kalmış olmaları aklımın almadığı bişey. D5100 kullandım, sıfır sorun canavar gibi, biraz daha pro gövde alayım diyorsun yağdır lekedir tozdur olmadı yani hocam. D7100 içimde kalan bir cihaz çok az kullanabildim çok sevmiştim ama tekrar almaya elim gitmedi inanın. bir kez daha sensör kirleri ile uğraşmayı istemedim. sizde sorun yoksa ki D610 larda sorun olmayacağını düşünüyorum bende çünkü sırf sorunların imajını düzeltmek için çıkarılmış bir makine umarım hep sorunsuz kullanırsınız

Tarih: 16 Mayıs 2014, 00:06 - İp: 85.***.**7.56