hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Nikon D60 Fotografları

Şimdiye kadar hiç kendi deselerem olmamıştı. Sırf 16-85 lens alabilmek ve bu marka lensleri kullanabilmek için şimdilik giriş seviyesi d60 aldım. Zamanla değiştireceğim tabi.

Dslr tecrübem çok iyi olmadığı için bu fotografları d60' ın yapabilecekleri olarak algılamayın. Bir acemi dslr kullanıcısının neler yapabileceğini hep birlikte görelim diye ekliyorum. İlgi olursa devam edeceğim eklemeye.

Makinenin batarya ömrü inanılmaz; 1000 (yazıyla bin) i aşkın fotograf çektim tek doldurmada, bunların bir kısmı da flaşla çekildi.

Gelelim fotograflara; Makineyi aldığımın ertesi günü 700küsur tane fotograf çektim, ama pozlama +1,3 olarak kaldığı için hepsi çok açık çıktı, haliyle buraya eklemeden sildim.

Dün de geç kalktım, sonra yağmur başladı, eklenecek foto çekemedim. Bugün de hava kapalıydı, ben de burada çok meşhur olan bir kiliseye gidip çekme kararı aldım. Daha kiliseye girmeden yine yağmur başladı.

Boyutlarını yarıya düşürdüm sadece.

(sayfayı zorlamaması için alttaki mesajlarımda ekliyorum.)

Tarih: 18 Mayıs 2008, 23:35 - İp: 84.***.**0.248
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Hepsinde de iso 200 e ayarlıdır.

Bu fotografı yağmur başlamadan çektim. Başka bir kadrajını da galeriye ekledim. Hem bakalım minareyi bulabilecek misiniz?

s modunda
1/200 sn
f: 7,1

Manastıra girerken şemsiye altında çektim.
A modunda
f: 5.6
1/125 sn

f: 5,6
1/4 sn

f: 3,5
1/25 sn

#hocha' tarafından 18.05.2008 23:46:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mayıs 2008, 23:43 - İp: 84.***.**0.248
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

1/6sn

1/5 sn

f:5,6

f5,6
1/6sn

1/3 sn

1/5 sn

Tarih: 19 Mayıs 2008, 00:08 - İp: 84.***.**0.248
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allahım ya bunları siteye alıyorlar ya ne diyeyim ben. Hocaha küçük eklesenya fotoları kardeşim. YUh be yuh.
Ayrıca hocaha kiliseden çıkmıyo diyolar ne iş de bakem.,

Tarih: 19 Mayıs 2008, 00:21 - İp: 88.***.**6.46
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

bazarebeyyy!

yıllardır sitedesin, sitenin en çok mesaj yazan rekortmen üyesisin, belirli bi kariyerin de var yeni tanıyanlar arasında, ama

1. siteye bu tür fotograflar özellikle büyük yüklenir ki, inceleyenler detayları görebilsin,

2. site otomatikman büyük fotografları küçültür, sen linkine tıklarsan orjinallerini görebilirsin.

4. senin browserin hangisi ki küçültmüyor fotografları?

8. Yine de küçültmüyorsa yenile ye bas küçültür.

16. Böylelerine müsade ediyorlar, daha bilgisayar kullanmasını bilmiyor.

32. Sitede en çok mesajı yazmış fakat bunlardan habersiz...

Tarih: 19 Mayıs 2008, 00:28 - İp: 84.***.**0.248
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hocaha eğer dev foto yükleceksen git dosya yükleme sitesine ekle linkini ver.Küçülüyorlar evet emme yarım saat sonra. Bak bi dünya yazdım ahala kocaman duruyo.Kızma ikonunu tıklamam için yarım saat sayfa kaydırmam gerekiyor.
Hocaha olmuşsun emme kilisiden çıkmıyon.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 00:43 - İp: 88.***.**6.46
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Ben maddelere devam edeyim:

64. eğer benim yüklediğim fotograflara bakarsan tr.upload.com a yükleyip linkini buraya eklediğimi anlayabilirsin,

128. sen yine benim maddeler halinde anlattığımdan ders almamışsın.

264. kiliseye gelince, burada her yer kilise. okullar bile kilise gibi, her sınıfta isa nın resimleri, haç'lar inciller mutlaka var. rahipler gelip ders veriyor. ve sık sık öğrencileri derslerde kiliseye götürüyorlar. Sizin Türkiye de öğrencileri din dersinde bile camiye götürün bakalım noluyoo? Anında tüm gazate ve tv lere çıkarsın. Bunlar tam gerici irticacı yani senin anlayacağın. şimdi okullar tatil, açılınca okullardan sınıflardan resimler çekip, bununla ilgili konu açacağım. millet irticacı avrupayı tanısın.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 00:55 - İp: 84.***.**0.248
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yapma ya. Vay gericiler vay. Cumhuriyet gazetesine haber verelim o zaman. Nasıl izin verirler buna. Laiklik yokmu onlarda.
Bu kafayla nasıl leopar tankını, vosgageni mersedesi audiyi bmv yi yapıyor bu yobazlar.
Onların Yargıtay başsavcıları uyuyormu. Kapatsınlar iktidar partisini. olmazsa bizimkini gönderem.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 00:58 - İp: 88.***.**6.46
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Neyse konuyu saptırmayalım. O konuyla ilgili belgelerimi hazırladıktan sonra bir topic açacağım zaten , o zaman tartışırız.

Ben fotograf eklemeye devam edeyim.

Bu da kiliseden çıktıktan sonra yağmur yağarken arabanın içinden çektiğim fotograf:

Bunlar da portre fotografları

Tarih: 19 Mayıs 2008, 01:17 - İp: 84.***.**0.248
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bunları gördükten sonra insan alacaksada alacağı gelmeyecek valla.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 01:18 - İp: 88.***.**6.46
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

haşşöneee!.. Böyle yorumlar yap işte... ama unutma bunlar makineyi tanıma çekimleri daha. Bekle sen sonraki fotografları.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 01:20 - İp: 84.***.**0.248