hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Nikon D60 Fotografları

Şimdiye kadar hiç kendi deselerem olmamıştı. Sırf 16-85 lens alabilmek ve bu marka lensleri kullanabilmek için şimdilik giriş seviyesi d60 aldım. Zamanla değiştireceğim tabi.

Dslr tecrübem çok iyi olmadığı için bu fotografları d60' ın yapabilecekleri olarak algılamayın. Bir acemi dslr kullanıcısının neler yapabileceğini hep birlikte görelim diye ekliyorum. İlgi olursa devam edeceğim eklemeye.

Makinenin batarya ömrü inanılmaz; 1000 (yazıyla bin) i aşkın fotograf çektim tek doldurmada, bunların bir kısmı da flaşla çekildi.

Gelelim fotograflara; Makineyi aldığımın ertesi günü 700küsur tane fotograf çektim, ama pozlama +1,3 olarak kaldığı için hepsi çok açık çıktı, haliyle buraya eklemeden sildim.

Dün de geç kalktım, sonra yağmur başladı, eklenecek foto çekemedim. Bugün de hava kapalıydı, ben de burada çok meşhur olan bir kiliseye gidip çekme kararı aldım. Daha kiliseye girmeden yine yağmur başladı.

Boyutlarını yarıya düşürdüm sadece.

(sayfayı zorlamaması için alttaki mesajlarımda ekliyorum.)

Tarih: 18 Mayıs 2008, 23:35 - İp: 84.***.**0.248
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

YA hocaha bana bi tane raynoks dcr 150 göndersenya.

http://www.essential-systems.de/index.php?cl=details&anid=80347f62982e68977.78490755&Raynox-DCR-150-Makro-Weitwinkelkonverter&

bak burda sofort muş. Yap bi büyüklük be 30 oyro sadece. Dünyanın maaşını alıyondur sen.
Yok param yok dersen al gönder gelince ben parasını verem. Valla.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 01:27 - İp: 88.***.**6.46
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

nerden biliyon, buluyon böyle alamanca siteleri falan da bana sipariş ediyon, helal walla. tam adına yakışır şekilde BAZARbey sin.

linki kaydettim. yarın buradaki fotoculara bakayım, bulamazsam ya da pahalı gelirse o zaman internetten alırım.

tamam özelden hesap numaramı verdim, sen yol masrafları falan bi 100 euro gönder. yok yok 100 eu olmaz. kargoyla gönderemem öyle değerli bir ürünü. kendim getiririm uçakla. bi 500 euro gönder gerisini ben tamamlarım. söz davşanlıya havaalını yapılınca getircem. tüylü şapka da benden sana hediye, sözümü unutmadım.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 01:35 - İp: 84.***.**0.248
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

hocaha emmi bak bakam. bulursan poytaynen gönderive. Ben sana toplam 3..99 euro gönderirim hiç merak etme. Sen gönder gerisi goley. Ha bide kargo ücüreti var. Unuda gönderirim.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 01:38 - İp: 88.***.**6.46
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Yağmur ve yağmurdan hemen sonrası altın saatler denen zaman dilimine uyuyor ve fotoğraf için çok güzel bir zaman dilimi. Renkler doygun çıkıyor , atmosfer temiz.
Fotoğraflar da güzel bu arada.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 01:39 - İp: 88.***.**3.96
iefeoglu
iefeoglu (üye)
Kırşehir / Amatör

Sayın Hocha ve Pazarbey;

İşin teknik yönü için bir şey diyemen (siteye fotoğrsf eklenmesi, ksç tane, hangi boyutta vb) ama, sanırım (bağışlayın bu sitenin bir haftalık üyesiyim), fotoğrafı çekeni değilde, çekilen ve burada paylaşılan fotoğraf bizim için değerlendirme, üzerinde yorum ve beğeni ve eleştiri yapma olmalı. Fotoğrafta mekan, obje, zaman önemli değil, önemli olan fotoğraf üzerindeki incelikleri farklı pencere(ler)den görmek. Sizlerin bunu yaptığını gördüğüm için bu siteye üye oldum (İnanın, fotoğrafla ilgili internette gezinirken ilk karşılaştığım site "netfotograf.com" du ve sol köşedeki "ay yıldız" beni bu dünyanın içine aldı ve böylece sizlerin bir üyesi oldum). Lütfen, şaka da olsa bu vb uslubu terkedermisiniz.

Tüm netfotoğraf dostlarına selam ve saygılar.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 09:37 - İp: 88.***.**0.153
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

İefeoğlu hoşgelnizi.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 11:49 - İp: 88.***.**8.46
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

bazarbey nazar mı değdi ne, bugün de yağmur yağıyor. yağmur yağarsa havuza gidelim diye sözleşmiştik bi arkşla.

buffalo, bak yağmur ve sonrasının fotograf çekmek için altın saat olduğunu bilmiyordum gerçekten, öğreneceğiz sayenizde. havuzdan sonra o altın dilimi yakalarsam çekeceğim inş. bazarbey acele etmesin bakarım nasıl olsa bir gün.

iefeoğlu, hoş geldinizz!..

Tarih: 19 Mayıs 2008, 14:31 - İp: 84.***.**7.119
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ellerine sağlık hocha'm...

dslr dünyasına hoşgeldin!

fotoğrafların, DSLR ye yeni başlamış bir fotoğrafçı için gayet güzel.. Düşük enstantanedeki çekimlerde genelde iyi.. VR işe yarıyor.Bir de sen eline daha fazla hakim olduğunda, elde 1 sn pozlama bile yapacaksın

eğer renklerle hiç oynamadınsa, renkler çok güzel.. Hem lens, hem makine hoşuma gitti.

Hadi bakalım, yenileri bekliyoruz

Tarih: 20 Mayıs 2008, 04:32 - İp: 88.***.**9.229
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

hoşbuldukk panctom. renklerle hiç oynamadım, verdiğim değerlerde makine ne çektiyse o. ama tabi verdiğim değerleri daha da özelleştireceğim zamanla. makineme alışmaya başladım.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 13:24 - İp: 84.***.**0.109
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

Yağmur konusunda çok şanslıymışsın aslında,belki yağmurdan sonra biraz da güneş yüzünü gösterse daha şanslı olabilirmişsin...
En başta belirttiğin gibi 200 asa da çekildi diye baktım bütün fotoğraflara,ve Nikon yine beni benden aldı,hala performansının zirvesinde...hehehehe

Tarih: 20 Mayıs 2008, 13:39 - İp: 85.***.**8.58