yigitt
yigitt (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D40 - D40x

Sayın büyüklerim, sevgili kardeşlerim (sanmıyorum benden küçük olduğunu);
Hikayem şudur.
Herşey kuzenimin amerikadan elinde Nikon D40 ile dönmesiyle başladı. Fotoğrafcılığa öyle merak sardım ki sürekli zamanımı fotoğraflar üzerinde editlemelerle geçiriyodum. Para biriktirip TR'den DSLR makina almaya karar verdim. D40 üstü benim için fazla gelecekti o yüzden D40'a karar verdim. Hem de sportif durdu nedense elimde. Fakat şimdi Teknosa ve Bimeks'te Nikon yok. Teknosa peşin 800, taksitle 900 gibi bi fiyat veriyordu bende 800, kasarsam kendimi biraz daha 900 gibi bi rakama ulaşıcağımı hesaplıyordum ve şu an 700 YTL'm var. Tabi paramı biriktirmeye devam edeceğim.
Siteye bir abimin tavsiyesi üzerine üye oldum. Ortamı kurcaladım üye olmadan önce gayet güzel dayanışma vardı. 17 yaşımdayım, bu sene lise 3 öğrencisiyim. ÖSS'ye kadar kısa süreli vakit geçirecek işler arıyodum kendime bunu buldum
Şimdi sorularıma gelecek olursak;
En ucuz, GARANTİLİ, Nikon D40'ı nerde bulabilirim ?
2. Elleri 800+ fiyata sahip (neden anlamadım) bu duruma düşmek istemem.
Başka markaların, özellikle Canon EOS 400 sanırım adını çok duydum. Bununla eş değer bi aletmidir ? Değilse eşdeğer cihaz ne var ?
Yurt dışından satın alırsam gümrük problemi yaşarmıyım ? (Örneğin bestbuy)
Nikon D40'a verdiğim para gerçekten bu ürüne değer mi ?

Saygılar, teşekkür ederim. İyi forumlar.

#yigitt' tarafından 15.07.2009 01:53:25 tarihinde düzenlendi.

#yigitt' tarafından 17.07.2009 03:00:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2009, 01:02 - İp: 88.***.**3.191
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

ölü pixel öyle LCD ekrandan görünür mü ki

Tarih: 19 Temmuz 2009, 00:25 - İp: 88.***.**2.13
sewqi
sewqi (üye)
İstanbul / Amatör

aaa kaç foto çektiğini de görebiliyor muydunuz :=) Ben bunu da bilmiyordum. Uff çok acemiyim çok. Bende böyle bir sorun olmaz herhalde dimi? Ben bimeksten almayı düşünüyorum.

Tarih: 19 Temmuz 2009, 01:04 - İp: 78.***.**9.154
biko90
biko90 (üye)
İstanbul / Amatör

designwish alemsin gözükmez tabi LCD ekrandan bile gözüküosa ölü piksel, o makina çoktan ölmüş demektir zaten yiğit eğer bakmadıysan programdan özelden falan ulaş bana sana anlatiim ölü piksel testinin nasıl yapılacağını.

sıfır alıyorsan bu şeyleri kafana takma sevgi.burada konuşulanlar 2. el için geçerli eğer 2. el alacaksan yazılı olan her şey senin içinde aynen geçerli tabi.kafanda takılan bir şey varsa bizlere sorabilirsin

Tarih: 19 Temmuz 2009, 09:06 - İp: 88.***.**9.66