yigitt
yigitt (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D40 - D40x

Sayın büyüklerim, sevgili kardeşlerim (sanmıyorum benden küçük olduğunu);
Hikayem şudur.
Herşey kuzenimin amerikadan elinde Nikon D40 ile dönmesiyle başladı. Fotoğrafcılığa öyle merak sardım ki sürekli zamanımı fotoğraflar üzerinde editlemelerle geçiriyodum. Para biriktirip TR'den DSLR makina almaya karar verdim. D40 üstü benim için fazla gelecekti o yüzden D40'a karar verdim. Hem de sportif durdu nedense elimde. Fakat şimdi Teknosa ve Bimeks'te Nikon yok. Teknosa peşin 800, taksitle 900 gibi bi fiyat veriyordu bende 800, kasarsam kendimi biraz daha 900 gibi bi rakama ulaşıcağımı hesaplıyordum ve şu an 700 YTL'm var. Tabi paramı biriktirmeye devam edeceğim.
Siteye bir abimin tavsiyesi üzerine üye oldum. Ortamı kurcaladım üye olmadan önce gayet güzel dayanışma vardı. 17 yaşımdayım, bu sene lise 3 öğrencisiyim. ÖSS'ye kadar kısa süreli vakit geçirecek işler arıyodum kendime bunu buldum
Şimdi sorularıma gelecek olursak;
En ucuz, GARANTİLİ, Nikon D40'ı nerde bulabilirim ?
2. Elleri 800+ fiyata sahip (neden anlamadım) bu duruma düşmek istemem.
Başka markaların, özellikle Canon EOS 400 sanırım adını çok duydum. Bununla eş değer bi aletmidir ? Değilse eşdeğer cihaz ne var ?
Yurt dışından satın alırsam gümrük problemi yaşarmıyım ? (Örneğin bestbuy)
Nikon D40'a verdiğim para gerçekten bu ürüne değer mi ?

Saygılar, teşekkür ederim. İyi forumlar.

#yigitt' tarafından 15.07.2009 01:53:25 tarihinde düzenlendi.

#yigitt' tarafından 17.07.2009 03:00:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2009, 01:02 - İp: 88.***.**3.191
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

okey ozaman

Tarih: 16 Temmuz 2009, 17:42 - İp: 88.***.**3.68
yigitt
yigitt (üye)
İstanbul / Meraklı

Bugün birisiyle görüştüm.
Makinayla 1500 fotoğraf çekilmiş henüz. Tamir, kırık çizik yok. Kutu içeriğini herşeyini verecek. 650'ye bıraktı. Yarın alıyorum

Tarih: 17 Temmuz 2009, 18:07 - İp: 85.***.**6.165
biko90
biko90 (üye)
İstanbul / Amatör

bir çok defa(hatta binlerce defa olması muhtemel) bu makina nasıl bu makina uyar mı bu makina güzel mi diye sorular soruldu hep.karar verme adına.tabi büyük bir heyecan ilk deneyim o yüzden olabileceğin en iyisi olsun istiyor insan.ama şunu unutma asla sana 10.000tl lik makina da versek senin gözün ne görüyorsa onu çekecek.yani iş makinadan çok sende.d40 d40x asla yabana atılacak bir makina değildir.ne olursa olsun sonuçta bir dslr'dir.sen bütçene uyan kafana yatan seni mutlu eden hangisi ise onu al.elbet hepimiz isteriz en iyi makinaları en iyi lensleri ama imkanlar malesef bu kadar.ben de d60 kullanıcısıyım ama oldukça memnunum.bir çok da d40 d40x kullanıcı tanıdım hepsi de memnundu.sadece lenslere yatırılan paralar biraz zorluo onu da artık 2.el bi lens ile aradan çıkarırsın zaten lense verilen paraya kıyma.yarın öbür gün body'ini değiştirirsin lensin kalır.sen şimdilik bi başla ileri de inş. daha iyilerini elde edersin o zaman da yadigarı hatırlayıp aslında sana ne kadar çok kattığını bir daha olsa ilk o body'i alacağını kendine söylersin.makinayı aldığın zaman bi sıkıntın olursa özelden benimle paylaşabilirsin elimden gelen yardımı yaparım.en kısa sürede yeni makinan ile ve onunla çektiğin resimler ile aramızda olman dileği ile ışığın bol olsun !!!

Tarih: 17 Temmuz 2009, 20:06 - İp: 88.***.**3.144
yigitt
yigitt (üye)
İstanbul / Meraklı

Makinayı aldım şu an elimde. 1500 fotoğraf dedi. Photome adlı yazılımla baktım 8600 fotoğrafta. Ne yapıcağımı bilmiyorum.

Tarih: 18 Temmuz 2009, 02:15 - İp: 85.***.**6.165
biko90
biko90 (üye)
İstanbul / Amatör

yiğitciğim ben halkla ilişkiler okuorum o yüzden tüketici haklarından anlarım biraz.eğer teyit ettirebilirsen sana 1.500 diyip 8.600 sattığını paranı geri alabilirsin.ama ülkemizde bu tür işlerde elden para verilir hadi allaha emanet ol denir.malı satan kişinin malı geri alma hakkı bile vardır böle durumlarda.eğer kanıt yoksa ortada.hem para yanar hem de maldan olursun.keşke almadan bi daha baksaydın shutter sayısına.bu aletler 150.000 kadar garantlidir aslında o yüzden çok da kafana takma zaten shutter ömrünü doldurmadan yeni bir makinaya geçiş yapmış olursun.senin yapacağın tek şey aldığın kişiyi arayıp çok mutlu olup olmadığını sormak sonra da allaha havale etmektir.çünkü sanmıorum malı alırken kişi ile malı şu şu şartlarda aldım şu şu özelliklerde olduğu sölendi diyip karşılıklı imzalar atılıp para verilip .... falan filan.o yüzden sen makinanın tadını çıkarmaya bak.80.000de olmadığına da dua et bence sölenene de inanma bu devirde.çek şu makina ile bi kaç poz da görelim yaa neler yapabiliyormuşsun

Tarih: 18 Temmuz 2009, 11:02 - İp: 88.***.**0.130
yigitt
yigitt (üye)
İstanbul / Meraklı

Haklısınız aslında 80.000 olmadığına şükretmeliyim. İlanı hala duruyor o kanıt olur mu ?
Ama davayla falan uğraşılır o yüzden hiç gerek yok ben cezasını vericem, sonra Allah verecek.

Tarih: 18 Temmuz 2009, 15:15 - İp: 85.***.**6.165
biko90
biko90 (üye)
İstanbul / Amatör

ilan kanıt olabilir.fakat dediğim gibi elinizde eğer malı parasını verip aldığınıza dair bir belge yok ise çamura yatar ve aleti de elinizden alabilir.siz sadece ahlak sınırlarını çok aşmadan(sonra başınıza bela olur)gereken ne ise ona söyleyin.o para ondan zaten 1000kere çıkar kardeşim merak etme.ölü piksel kontolü yaptın mı peki yiğit sensörde falan bir şey çıkmasa bari

Tarih: 18 Temmuz 2009, 17:59 - İp: 88.***.**2.181
yigitt
yigitt (üye)
İstanbul / Meraklı

Hayır hayır ölü piksel falan makinada kesinlikle sorun yok, bakmasaydım anlamazdım bile yani o derece. Çok güzel resimler çekiyor çok memnunum.

Tarih: 18 Temmuz 2009, 22:20 - İp: 85.***.**6.165
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

yiğitcim, çok üzüldüm başına gelene. Ama böyle handikapları var 2.el almanın. ben, biraz profesyonele kaçtım bu konuda, o yüzden kimse bana makina satmıyor

Ama üzülme çok, makinada sorun yoksa 8600 çekim çok da kötü değil. hayırlı olsun makinan...

Tarih: 18 Temmuz 2009, 23:30 - İp: 88.***.**2.13
biko90
biko90 (üye)
İstanbul / Amatör

ölü piksel testinde sıfıra sıfır çıktıysa tamam sorun yok demektir.18-55 kit ile mi kullanıosun şu an makinayı

Tarih: 19 Temmuz 2009, 00:14 - İp: 88.***.**2.20