ceyhuncetin
ceyhuncetin (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Nikon D300 Gündemde Duramıyor...

Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu yeni nikon d300 siparişi verdim fakat forum sitelerini inceliyorumda.O cihaz üstünde fazla konular yok.Acaba yanlış bir ürünmü aşdım diye şüphelenmeye başladım.Yada kullananlar bir fark göremeyip özelliklerini yazma gereği duymuyorlarmı.

Tarih: 12 Mayıs 2008, 20:04 - İp: 85.***.**9.21
ceyhuncetin
ceyhuncetin (üye)

merhaba arkadaşlar sonunda d300 üme kavuştum.geçici olarak ikinci el 28 -80 lens aldım.fakat daha önce sony a100 kulanıcısıydım.gerçekten yeni bir slr ile yeni tanışmış gibi oldum.çok başarılı ve çok seri bir makina lensimin kötü olmasına rağmen çok iyi çekim sonuçları var.Şimdilik bukadar makinaya zaman ayırmam gerekir.

Tarih: 23 Mayıs 2008, 18:56 - İp: 78.***.**4.20
malaisko
malaisko (üye)
Yurtdışı / Amatör

gule gule kullan
sana bol fotografli gunler.
ama sana sunu soyleyeyim makina super bende iki ay once aldim
kullandikca kesfediyorsun

Tarih: 23 Mayıs 2008, 19:13 - İp: 92.***.**9.186
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fufuli,
işin garibi daha gecen seneye kadar nikon full frame cıkarmayacagız falan derken, full frame matah bişe degil diyordun şimdi full frame olmazsa ne yapayım havasına burunmussun...
sende para olabilir,sen yeterince kıro olabilirsin vs vs vs.. ama bu sana veya bir baskasına insanlara yalan yanlıs bilgi verme hakkı vermiyor..insanlar dişinden tırnagından biriktirip makine alırken,sacma sapan ve gerceklik dısı yorumlara dayanıp degil, gercekci yorumlara dayanıp almalı..
burada uc bes biseyler yazıyorsak bizim sorumlulugumuzda budur..
baskasının parasıyla degil kendi paranla kıro ol bari...
yada kırolugunu baska yerde yapta milletin aklını gereksiz karıstırmasan diyorum..

daha oncede pazarbeyın topicinde sacmalamıs,sonra cevabı yıyınce yok ben oyle demedim falan demiştin,alıskanlık yapmıs anlasılan...

buarada
hipotez makinen hayırlı ugurlu olsun gule gule kullan ınsallah

#gaijin' tarafından 23.05.2008 23:52:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mayıs 2008, 23:46 - İp: 78.***.**6.197
ceyhuncetin
ceyhuncetin (üye)

Teşekkür ederim arkadaşlar darısı başınıza diyorum.Akşam makinayı biraz kurcaladım gerçekten çok iyi.Ama böyle bir makinaya kesilikle 18 200 vr lens gerekir.Gerçekten zamanla bir takım konuları öğrenmek keyif veriyor insana.En kısa sürede resimleri siteye atarım.Kullanma klavuzu elimde var. türkçe olarak fakat çok kalın bir kitap bir şekilde evde taratma yapım sizinle paylaşabilirim.

Tarih: 24 Mayıs 2008, 10:39 - İp: 85.***.**2.72
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

gaijin.aslında bu tür polemiklere girmek istemiyorum bu tür polemikler uzar ve kişilere zarar verir anlamsız buluyorum önceki yorumlarımı yanlış hatırlıyorsunuz bence d300 ve d0 ün adı şanı yok iken ben üstüne basa basa nıkon bomba patlatacak demiştim ve de bu makinelerin çikacağını sizler bilmeden be biliyordum aynı zamanda da sizlere söyluyordum sizlerden gülüp geçıyordunuz bunları unutmayın benim anlatmak istediğim d200 kullanan birisi d300 e geçiş yaparsa bence yanı bana bir sinif atlatmaz fazlada bir şey vermez bana demişim ardından d3 olursa ff olması nedeni ile olur demişim olayları çarpıtma senin paran onun parası gibi saçmalıklar yapma söylediklerine dikkat et sana bir altın kural istediğini söyleyen istemediğini işitir bu şekilde devam edersen sonrasına dayanamazsın aklıma gelen gelmeyen türde yorum yazarım

Tarih: 24 Mayıs 2008, 11:17 - İp: 85.***.**9.59
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

senın kimsenin yalan yanlıs seylerle kafasını karıstırmaya hakkın yok..
kimse bilmezken sen biliyormussun????
bi d200 alınca nikon yonetici mudurmu yaptı seni????
anca bos atıp bos tutuyorsun baska bir yaptıgın yok...
soyledigin hersey yalan yanlıs, aklına gelene aklına geleni yazdıgın için silindi uyeligin,normal biri akıllanır biraz ama senden beklemek iyimserlik oldu galiba

Tarih: 24 Mayıs 2008, 18:13 - İp: 78.***.**6.197
hyildiz
hyildiz (üye)
İstanbul / Meraklı

Selamlar
2 yıl D200 kullandıktan sonra Evvelsi gün D300 aldım.D200 ün en ücra köşedeki menüsünü bile kullanabiliyorken Cumartesi ve Pazarımı D300 ile geçiriyorum.D200 deki şikayetlerimin hepsi yok oldu.En büyük sorun olan noıse ve yüksek iso büyük oranda halledilmiş.Fotografın temeli olan ışığı çok rahat yönetmek çok güzel bir olay.Çok daha kişiye özel ayarlarla donatılmış ve (Bana göre) parasını son kuruşuna kadar hakeden bir alet.Kendime ait kısayollarımı ve menümü oluşturduktan sonra bu makineyi çok daha süratli kullanacağıma inanıyorum.Hatta bir ara çok az kullanılmış bir D2X almak istedim.Bu forumda sizlerin değerli fikirlerine başvurdum.Ve herkes D300 dedi.Karar vermeme yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.İyiki sizlere danışmışım.....
D300 ile çok mutlu günlerim olacak...
Almayı düşünen herkese şiddetle tavsiye ederim

#hyildiz' tarafından 25.05.2008 14:51:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2008, 14:46 - İp: 78.***.**2.202
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hyıldız hayırlı olsun gule gule kullan makineni

Tarih: 25 Mayıs 2008, 17:33 - İp: 78.***.**1.239
hyildiz
hyildiz (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok Teşekkür ederim gaijin.Sahip olmak isteyen herkese Alllah nasip etsin.

Tarih: 25 Mayıs 2008, 21:38 - İp: 78.***.**2.202