ceyhuncetin
ceyhuncetin (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Nikon D300 Gündemde Duramıyor...

Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu yeni nikon d300 siparişi verdim fakat forum sitelerini inceliyorumda.O cihaz üstünde fazla konular yok.Acaba yanlış bir ürünmü aşdım diye şüphelenmeye başladım.Yada kullananlar bir fark göremeyip özelliklerini yazma gereği duymuyorlarmı.

Tarih: 12 Mayıs 2008, 20:04 - İp: 85.***.**9.21
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

D300, APS-C sensörlü makinalar içinde en iyisi olduğu yönünde herkes tarafından neredeyse hemfikir olunan tek makina. Ancak gündemde olmamasının nedeni bence biraz da fiyatı. D300 çok iyi ancak Canon 40D daha çok gündemde, çünkü daha kolay ulaşılabilir makina. Pentax ya da Sony de öyle. Bu nedenle D300 genelde pek sorulmuyor çünkü zaten biliniyor ve bilen ve alım gücünü zorlayan alıyor. D300 hakkında ne konuşulur ki bilemiyorum iyi makina hoş makina işte. Ancak Devrim1 arkadaşım, olablir acemisindir bilmezsin öğrenirsin vs. de D300 e hatta herhangi bir DSLR ye kötü deme çarpılırsın, zira günümüzdeki en kötü DSLR en profesyonel adamın işini görür bence. Öbjektif de önemli tabi

Tarih: 20 Mayıs 2008, 22:39 - İp: 85.***.**2.131
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gaijin ben yanlış yazmam sadece kelime hatası yaparım bu da bence normal karadenizli rizeli olmamdan kaynaklanan bir durumdur şive den dolayi sen benim yazdıklarıma dikkat et oku ben se seni kale dahı almıyorum diğer yazılarınve yorumlarını okumuyorum topikteki ismini bile bilmem benim için sırasdan birisin kendini tanıtmak istiyorsan kendi resmini koyacaksın koymaz isen kale bile almazlar seni

----------------------------------

soyledigin seylerin neredeyse tamamı yanlıs.. burası insanları bilgilendirmeye yarayan bir forum,sacmalıklarla kafalarını karıstırmaya degil..
bende ofluyum, yazım hatasının şiveden,kokenden, memleketten kaynaklanmayacagını bilecek kadarda zeka sahıbıyım.
kaale alma konusuna gelirsek,senı kaale alan kac kişi var bilmiyorum, ama kendi fotografını koyda kaale alın dıyecek kadar basit oldugunu sanmıyordum...
sinir bozdugun surekli sacmaladıgın forumca bilinen birşey..senın benı kaale alman benim için zerre anlam ifade etmez.
benim kim oldugunu bildigini,yorumlarımdan haberdar oldugunu ve adımıda cok iyi bildigini biliyorum...

yazıkki senı bilmeyen laflarını ciddiye alıp yanlıs kararlar verebilir..sanki birşey biliyormussun gibi senın sozerinle alım kararı verip cok pişman olabilir..

cmos sensorle ccd sensor arasında fark yok demişsin,hafiften halt etmişsin.
d300-d200e gereksiz birkac ozellik eklenmiş halidir demişsin komedide zirve yapmıssın..
amd intel gibi hiç alakan bilgin olamyan bir konuda laf etmişsin yine sacmalamıssın.
-----

cehaletten kotu tek sey cahil oldugunun farkında olmamaktır..
daha hiçbir makine hakkında zerre kadar bilgin yokkende boyleydin, sacma laflarla sacma ifadelerle yazdıklarından butun site usanmıstı, sırf bu yuzden siteden atıldın,
ustunden 1-2 yıl gecti hala daha aynı seviyede sacmalayabiliyorsun..
bilmedigin konularda alakasız yorum yapman sadece baskalarına zarar verir,baska birşey degil...
oyuzden yazıp onaylamadan once birkere oku, ben burada ne diyorum acaba diye bir dusun, ondan sonra gonder derim ben...
hani yardımcı olmaya calısıyorsun ya birilerine, bazen susmak konusmaktan daha iyi bir yoldur...

#gaijin' tarafından 20.05.2008 23:19:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 23:11 - İp: 88.***.**8.17
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

gaijin ben cahılım kıroyum köyden geldim amma para bende şan şöhret bende bunu çok iyi bılıyorum

Tarih: 20 Mayıs 2008, 23:29 - İp: 85.***.**2.5
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 21 Mayıs 2008, 01:06 - İp: 88.***.**2.98
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

ahh fufuli ahhh

ne demek para bende şan şöhret bende....

bizim insanımız bunlara değer vermezdi...ne olduda bu kavramların peşinden koşar olduk...

gajin haklı ayrıca...

D300 son derece gelişmiş bir makina, D200 ile kıyaslanamaz bile...

Cmos sensör farkını ise hiç açmıyorum arada dağlar kadar yapısal farklar var...

Daha hızlı çekim hızı (Standart 6, Battery Grip ile 8 )
51 Nokta Af
14 Bir A/D converter
Active D-Lighting
%100 lük Vizör görüntüsü (çoook önemli çoook)
Canlı Ön İzleme
3 inç LCD
Yüksek İso Başarısı
6400 İso ya kadar çıkabilme

bütün bunlar gereksiz bir kaç özellik ise eğer...diyecek bir şeyim yok benim

Tarih: 21 Mayıs 2008, 11:21 - İp: 88.***.**9.44
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allahın kırosu seni.

Tarih: 21 Mayıs 2008, 12:00 - İp: 88.***.**3.246
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

pazarbey iltifatin içinçok teşekkürler çok nazıksınız bir mükabil .dunesea bey d300 u asla d200 le mukaes etmedim etmemde diğer yorumlarım okumamışsınız billasa belirtmişim CMOS sensör farkını üstüne basa basa belirtmişim özeliklerini yanı farkını anlatmışım demişim bence CMOS sensörün farkı bence önemli değil vede ff değil demişim COMS ve CCD sensör arasındakı farki ve özeliklerini anlatmışım bence çok büyük bir farklılık yok demişim canli ön izleme çekilen fotoğrafalara bir artısı yok bence vizörden bakmayınca DSLR nin bence anlamı yok demişim d300 mu deseler ben d3 derim ff olması ff olmayan d300 benim için önemli değil demişim olay budur

Tarih: 21 Mayıs 2008, 12:17 - İp: 85.***.**8.156
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

KArtal53 bey senin fotoğraftaki yanındaki kişi Mesut Yılmaz mı?

Tarih: 21 Mayıs 2008, 12:59 - İp: 85.***.**0.63
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

okyanus bey evet

Tarih: 21 Mayıs 2008, 13:13 - İp: 85.***.**8.156
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Allahın kırosu seni.

bana mı ülen bu laf

Tarih: 21 Mayıs 2008, 17:05 - İp: 88.***.**9.44