denimfu
denimfu (üye)
İstanbul / Amatör

Ne Zaman Ve Hangisi Veya Sizin Önerileri

iyi akşamlar fotoğrafçılığa yeni bir makine alarak başlamak istiyorum. yalnız önce bir fotoğrafçılık kulübüne yazılıp makinelerin özelliklerini teorik olarak öğrenip ondan sonra mı makine almak yoksa pek fazla makine özelliklerini bilmeden bir makine alıp kursa sonradan mı gitmek(gerçi ben fotoğraf çekerek makineyi öğrene biliceğimi düşünüyorum). Makinelere baktığımda canon 550d 35-135mm ve nikon d90 35-105mm nı gözüme kestirdim ama bunlarda 2200 tl gibi... ve yaza doğru acaba yeni modeller çıkıp fiyatları düşer mi ? yani biraz daha bekleyip haziran- temmuz gibi bu işe başlıyım buarada da ankara da bi kulübe yazılıyım mı ??
yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşşekkür ederim.

Tarih: 16 Şubat 2011, 22:58 - İp: 85.***.**1.21
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

fiyatlar düşebilir -düşmeyedebilir... fiyat düşer, makina kalmaz piyasa da... yani biraz çetrefillidir bu durum.
Kursa gidebiliyorsanız, gidin. Sadece öğrenmek için değil, gezilere katılır , güzel fotograflar çekersiniz.
ilk 1 ay kadar bir kompakt makina bile sizin için yeterli olur. Temel bilgiler verilir çünkü.
Ama "yok ben makinamı cebime koyayım" derseniz, almayı düşündüğünüz 2 makina da fazlasıyla yeter.
500D + 18-135 alabilirsiniz. ozaman fiyat biraz düşer.

Tarih: 16 Şubat 2011, 23:38 - İp: 78.***.**0.143
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ucuzundan bir kompact alın sonra 3-5 ay çekin. sonra giriş seviyesi dslr alın kursa gidin.

yok ben kompact almam onu alacağıma lens alırım dersen o zaman direk girilş seviyesi dslr alıp 3-5 ay sonra kursun yolunu tutabilirsiniz. önce makinaya alışın az tanıyın sonra kurs alın derim. yoksa terimler ve seviyeniz öğrenmeye müsade etmez.

Tarih: 16 Şubat 2011, 23:53 - İp: 88.***.**0.249
  • 1