drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Minolta A1’imin Ccd’si Öldü Ve...

Ve Sony Türkiye diğer ülkelerde yapılan ücretsiz CCD değişimini kabul etmiyor.
Onlara göre canlı önizlemede görüntü normalse, çekilen foto bozuk bile olsa ödemezlermiş. Hem ön izleme hem de çekilen fotoların bozuk olması gerekiyormuş. Ne yapayım LCD’deki görüntüyü, bana foto lazım.
Canım sıkıldı...

Ancak bakın aşağıda böyle demiyor.

Turn the power on to the camera.

With the lens cap open or off, take a picture as you would normally do.

Select Play mode on the camera and play back the recorded picture, using the LCD screen on the camera to view it

If your camera is affected by this CCD issue, the picture will be either extremely distorted as illustrated in Figure A below, or there will be no visible picture as illustrated in Figure B below.

http://esupport.sony.com/US/perl/news-item.pl?template_id=1&news_id=131

Murat Beye (Burkay) danışmak istedim ama ulaşamadım.

Maalesef şu anda yeni bir makina da alabilecek durumda değilim. Ama bunu bir şekilde tamir ettirebilsem de, bir daha kolay kolay Sony almayı da düşünmem.

Tarih: 16 Ekim 2006, 19:15 - İp: 193.***.**2.10
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

gecmis olsun abi uzuldum

Tarih: 16 Ekim 2006, 19:17 - İp: 88.***.**8.240
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

teşekkürler ömer

Tarih: 16 Ekim 2006, 19:25 - İp: 193.***.**2.10
haymana81
haymana81 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bu nasil sacmalik yaa Yok bilmem nere saglamsa bilmem nnere bozuk olsada olur. Bu nasil mantik anlayamiyorum dogrusu. Insanin bazen türkiyede yasamadigina sevinesi geliyor vallahi söyle sacmaliklar duyunca

Tarih: 16 Ekim 2006, 19:25 - İp: 84.***.**5.253
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Geçmiş olsun tamer abi üzücü bi olay.

Haklısın hayman81 ne doğruki türkiyede kaldıki bu eğri. Dediğin gibi saçmalığın danıskası o zaman LCD den resme bak bak dur. Hayret bişey

Tarih: 16 Ekim 2006, 19:29 - İp: 85.***.**4.208
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tamer uzuldum dogrusu..
peki birsey sormak istiyorum, lcd'de cekilen fotograf normal mi gorunuyor? cunku anladigim kadariyla cekilen fotograf normal gorunmuyorsa lcd'de tamir ediyorlar.. eger ki normal gorunuyorsa odemezler..
benim kullandigim imac'in mesela islemcisi sorunlu ve bir yil kadar once apple tarafindan bu sorun kabul edildi.. belli bir seri numara araligi verildi, o araliktaki imac'ler sorunludur diye.. ki ben de hemen apple shop'a gittim.. ama benimkisinde video ile ilgili sorunlar yok diye tamir etmediler.. ama islemcisinde sorun var ve internette binlerce insan bu durumdan magdurdu.. ne diyorlar? video grafiklerinde sorun gorunmeliymis.. veya guc kaynagi ile.. sonucta bir b*k yapmadilar..
senin durumun da benzeri dogrusu.. cunku sensor hatali ama lcd normal calisiyor.. ama ne diyorlar? lcd'de gorunmeli sorun diye..

bence sony europe'a bir mail at.. bakalim ne diyecekler..

Tarih: 16 Ekim 2006, 19:40 - İp: 86.***.**0.120
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

tamer geçmiş olsun,
abimde sony f-717 var ccd si bozuk aynı şekilde, 1.5 aydır makine evde yatıyor,parça gelmemiş daha, ama sony ücretsiz değiştireceklerini söyledi makine amerikadan alınmasına rağmen .
biraz kastırdık ama biz,ilk başta mırın kırın ettiler faturası olmadan değiştirmeyiz diye,sonra sony'yi aradık kabul ettiler en sonunda. ama bizim makinede lcd ekranda da bozuk görüntü,hiç bir şekilde normal görüntü alınamıyor.

Tarih: 16 Ekim 2006, 20:01 - İp: 85.***.**9.110
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Arkadaşlar sağolun iyi dilekleriniz için.
İlker LCD'de çekilen foto kötü, aynı foto gibi. sadece live preview normal görünüyor ama foto çekince hem foto hemde lcd'de çekilmiş foto aynı şekilde kötü.
Magnat,
Mekel elektronikte mi yatıyor makina?
Haymana, Chuopsey,
Doğru burasi bir garip yer. Hakkını alman zor.
Tamer

Tarih: 16 Ekim 2006, 20:08 - İp: 193.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tamer o halde degistirmeleri gerekir.. dedigim gibi sony europe'a bir mail at istersen..

Tarih: 16 Ekim 2006, 20:48 - İp: 86.***.**0.120
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

arkadaşlar,
Sony-europe e-support adresini bulamıyorum.
Bulabilen varsa ve bildirirse memnun olurum.
Teşekkürler.

Tarih: 16 Ekim 2006, 21:46 - İp: 193.***.**2.10
fehmicano
fehmicano (üye)
Ankara / Meraklı

Tamer bey üzüldüm.
Geçmiş olsun.

Tarih: 16 Ekim 2006, 21:54 - İp: 88.***.**0.199