drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Minolta A1'imin Ccd'si Öldü Ve...

Ve Sony Türkiye diğer ülkelerde yapılan ücretsiz CCD değişimini kabul etmiyor.
Onlara göre canlı önizlemede görüntü normalse, çekilen foto bozuk bile olsa ödemezlermiş. Hem ön izleme hem de çekilen fotoların bozuk olması gerekiyormuş. Ne yapayım LCD’deki görüntüyü, bana foto lazım.
Canım sıkıldı...

Ancak bakın aşağıda böyle demiyor.

Turn the power on to the camera.

With the lens cap open or off, take a picture as you would normally do.

Select Play mode on the camera and play back the recorded picture, using the LCD screen on the camera to view it

If your camera is affected by this CCD issue, the picture will be either extremely distorted as illustrated in Figure A below, or there will be no visible picture as illustrated in Figure B below.

http://esupport.sony.com/US/perl/news-item.pl?template_id=1&news_id=131

Murat Beye (Burkay) danışmak istedim ama ulaşamadım.

Maalesef şu anda yeni bir makina da alabilecek durumda değilim. Ama bunu bir şekilde tamir ettirebilsem de, bir daha kolay kolay Sony almayı da düşünmem.

Tarih: 16 Ekim 2006, 19:15 - İp: 193.***.**2.10
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

tamer bey benimle irtibat kurabilir misiniz?
0 535 977 79 84 eğer meşgulsen yada yanıt veremiyorsam mesaj atın lütfen

Tarih: 17 Ekim 2006, 13:36 - İp: 85.***.**8.135
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

IMPORTANT NOTE: To be eligible for this no-charge service, your Konica Minolta product must be experiencing the distorted or blank image problem on the LCD screen as described above. Sony will not provide this no-charge repair for product that is not exhibiting this issue or that has failed due to the abuse, misuse, or neglect of the product after its original purchase at retail.

Kısaca servisin sana soylemiş olduğu sözün ingilizcesini de not düşmüşler. Yani lcd de görüntü normalse ücretsiz onarım yapmıyorlar. Lcd deki goruntu de bozuksa ücretsiz onarıma girer diyor.
Not: yukarıdaki yazı senin vermiş olduğun linkteki 3. madde de kırmızı harflerle yazılmıştı.

Tarih: 17 Ekim 2006, 15:59 - İp: 88.***.**0.137
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili drkm,
O yazıyı okudum ve o görüntüye ulaşmak için neler yapılması gerektiğini de yazmış üstte.

Farklı birşey söylemiyor...

Bu arada Murat Bey'e (Burkay) buradan teşekkür etmek istiyorum. Bugün bana oldukça uzun bir zaman ayırarak problemle ilgili açıklamalrda bulundu.

Yazmak için biraz uzun sonucu bildireceğim.

Tarih: 17 Ekim 2006, 17:10 - İp: 193.***.**2.10