pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Merak Ettikleriniz-fuji-canon-km

arkadaşlar fuji 9500, 5600, e900 ü test edeceğim.Bu makinalarla ilgili merak ettiğiniz ve bakmamı istediğiniz herşeyi sorabilirsiniz.Neleri incelemem gerekiyorsa.
Ayrıca bunların konicaminolta z2, z3 ve canon s2 ile karşılaştırmasınıda yapmayı düşünüyorum.
Merak ettiğiniz şeyleri yazın.

Tarih: 29 Kasım 2005, 13:33 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

burkay madem gondertebilirsin, elin degmisken bir tane fz30 bir tane de pro 815 gondert.. toplu karsilastirma yapsin pazarbey..
gercekten ucunun birincisini herkes merak ediyor saniyorum..
...........................
pazarbey, her ucuyle de cekersin raw ve tiff modlarinda.. her iso degerlerinde tabii.. macro..
film cekme kabiliyetlerine bakarsin..
tutus.. kullanim rahatligi.. her konuyu acikliga kavusturursun artik.. [>:D

Tarih: 29 Kasım 2005, 22:34 - İp: 62.***.**2.10
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet evet iyi fikir. Gönderin hepsinden birer tane. Hepsini karşılaştırayım.Sınıfın birincileri belli olsun. Tabi bana göre.
Benim ilk bakacağım şeyler
1-Ele oturması
2-Kullanım kolaylığı
3-Gövde sağlamlığı
4-Makro çekim
5-Açılıp kapanma hızı
6-Focus hızı
7-Zoom hızı
8-Fotoğraf kalitesi
9-Özellikle yüksek ısoda fotoğraf kaliteleri.
10-Video özellikleri
arkadaşlar aklına başka birşey gelen varmı.

Tarih: 29 Kasım 2005, 22:52 - İp: 85.***.**4.192
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

viewfinder'larini incelersin tabii ki..
lcd'lerini.. (sanirim bu konuda pro 815 en harikasi.. )
....
cekim hizlarini karsilastirirsin..
photoshop'da genuine fractals gibi programlarla birkac kere buyutursun..
her biriyle A3 ciktilar da alman gerekir bence.. ayni fotrograflar olmalari cok onemli..
......umarim iyi bir tripod'un vardir pazarbey..
cekimlerini mutlaka tripod'la da dene..
..................
simdilik aklima bunlar geliyor..
zaten, fotograflari yayinlayinca bizler de evlerimizde karsilastirmalar yapip sonuclari sana bildiririr..

Tarih: 29 Kasım 2005, 23:04 - İp: 62.***.**2.10
tulgen
tulgen (üye)
Ankara / Amatör

S5000 den S9500'e geçiş yaptım. Fujinin bu iki serisi aslında farklı kullanıcılara sesleniyor. Örneğin 5000 serisinde webcam özelliği bulunuyor. 9500 de ise manuel zoom'dan dolayı açılış çok hızlı. Ayrıca daha pro özellikleri var:: harici flaş ve denklanşör kablosu gibi. Satıcı 9500 serisinin firmware upgrade'i yapılabildiğini söylediyse de emin değilim. 5000' lerde macro modu varken 9500'de ilaveten süper macro modu bulunuyor ki gerçekten çok iyi. Ben sadece auto-focus' dan ve manuel focus'un çok turlu olmasından şikayetçiyim. Ama "doğal ışık" modu çok karanlık olmadığında güzel sonuç veriyor.

Eklediğim sitenin 512K sınırlaması nedeniyle kalite bayağı düşse (orjinaller çok daha iyi) de 800 ve 1600 ISO 2 fotoğrafı aşağıda görebilirsiniz. Özellikle karanlık 2 pozu seçtim. Jpeg formatında flaşsız çekilmiştir (ışıklandırma çok kötüydü. Ters açıdan parlayan projektör de cabası):

iso800
iso1600

#tulgen' tarafyndan 30.11.2005 02:07:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Kasım 2005, 02:03 - İp: 85.***.**4.44
kambas
kambas (üye)
Ankara / Amatör

selam ben ilk dijital makinem olarak z3 aldım. nasıl kullanılacagını kitapçıkla örenmeye calışacam. ama ilk izlenimim. gece fotograf cekimide video cekimi de cok zayıf. video cekilemiyo gibi. ya da ben ayarlayamıyorum. bi fikriniz var mı

Tarih: 30 Kasım 2005, 17:51 - İp: 81.***.**0.92