pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Merak Ettikleriniz-fuji-canon-km

arkadaşlar fuji 9500, 5600, e900 ü test edeceğim.Bu makinalarla ilgili merak ettiğiniz ve bakmamı istediğiniz herşeyi sorabilirsiniz.Neleri incelemem gerekiyorsa.
Ayrıca bunların konicaminolta z2, z3 ve canon s2 ile karşılaştırmasınıda yapmayı düşünüyorum.
Merak ettiğiniz şeyleri yazın.

Tarih: 29 Kasım 2005, 13:33 - İp: yok
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

S9500'ün yüksek ISO değerlerindeki noise miktarını raw ve jpeg formatlarındaki çekimler için ayrı ayrı karşılaştırırsan sevinirim.. daha doğrusu aşağıya kopyaladığım link alıntısı gerçeği ne ölçüde yansıtıyor..

"S9500 dijital fotoğraf makinesinin hassasiyeti ISO 80 ile ISO 1600 arasında. Bu sınıftaki bir cihaz için oldukça etkileyici bir değer aralığı çünkü diğer çoğu model ISO 400 değerinden sonra iddiasını kaybediyor. Bunun ana nedeni noise ancak Fujifilm bu konuda Real Photo Teknolojisi ve Super CCD HR özellikleriyle kozları elinde tutuyor. FinePix S9500 modelinin yüksek hassasiyette çarpıcı kalitede görüntüler sağlama yeteneği varken JPEG görüntülerde böylesine yüksek sıkıştırma oranı kullanmasını yadırgadık. Bu kaliteyi görmek için RAW formatında çekim yapmanız gerekiyor. JPEG formatında düşük ISO değerlerinde çekim yapsanız dahi sıkıştırmanın etkilerini görüyorsunuz. Fakat RAW formatında elde edilen görüntü kalitesi mükemmel seviyelerde. Maalesef RAW çevirici sınırlı kapasitede olduğundan tek yapabildiğiniz sadece çevrim işlemini gerçekleştirmek, burada herhangi bir ayar söz konusu değil. Tüm bunlardan dolayı çektiğimiz çoğu fotoğrafta RAW dosya formatını kullandık."

Tarih: 29 Kasım 2005, 14:12 - İp: 85.***.**4.96
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Flaş kapalı pil sarfiyatını (tam dolu pil kaç fotoğraf çekiyor) ölçmen faydalı olur.

Tarih: 29 Kasım 2005, 15:26 - İp: 81.***.**6.117
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

body sinin sağlamlığına bir bak çeşitli sertlikteki cihazlarla test edip 1 er metre aralıklarla yüksekten düşme sonuçlarını merak ediyorum

Tarih: 29 Kasım 2005, 15:45 - İp: 212.***.**6.82
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bence 1 metre yukseklik yetmez gucsav.. soyle, 10 metreden asagi olmamali.. (umarim pozitif kizmaz bu dediklerime.. )
...
pazarbey, benim icin; jeff keller'in yazisindan yaptigim cevirinin ne kadar dogru olduguna bakar misin?..
iste cevirinin adresi..
................

Tarih: 29 Kasım 2005, 20:40 - İp: 62.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

pazarbey, keske fz30 de olsaydi listende..
bir magazadan alamaz misin bu test icin yalnizca?..
tabii ki 1 hafta dolmadan geri iade edersin..
...soyle baba bir test olmasi acisindan soyluyorum..

Tarih: 29 Kasım 2005, 20:42 - İp: 62.***.**2.10
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

arkadaşlar dediklerinzin hepsine bakacağım.Tanıyan yokmu panasonicten birilerini bakayım fz30 ada

Tarih: 29 Kasım 2005, 21:30 - İp: 85.***.**4.192
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

ben göndertirebilirim ama öncelikle fujilerin test sonrası akıbetini merak ediyorum sen hele bir testleri bitir

Tarih: 29 Kasım 2005, 21:37 - İp: 81.***.**6.117
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

yok yok merak etme Bakma sen millete .Yok öyle yüksekten atma testi falan.

Tarih: 29 Kasım 2005, 21:38 - İp: 85.***.**4.192
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

pazarbey şaka bir yana ıso 1600 de mutlaka bir gece çekimi sonucunu merak ediyorum birde 9500 ün lcd sine iyi bir bak ben tam inceleyemedim ama o yay bana çok garip geldi.her an elimde kalacak gibi bir his edindim.başkaları için pek önemli olmayabilir ama bazen ben günde 300 foto çekebiliyorum dağ bayır gezmeyide sevince böyle ufak tefek şeylere önem veriyorum.lcd den dolayı sorun yaşamak istemiyorum.keşke panasonic fz30 u gerçekten inceleme şansı bulabilseydin.çektiğin örnek fotoları web sitende yayınlayacakmısın.

Tarih: 29 Kasım 2005, 21:53 - İp: 212.***.**6.82
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

evet yayınlayacağım tabi.
ayrıca izlenimlerimi buradada paylaşacağım.
Makinalar inşallah yarın elime geçiyor.
Zaten incelerkende siz yönlendirirsiniz.

Tarih: 29 Kasım 2005, 22:12 - İp: 85.***.**4.192