gearfeaster
gearfeaster (üye)
Tekirdağ / Amatör

Makine Yardım Lütfen

Ben bir makine alıcam yeniyim fakat karar veremedim biraz anlıyorum yani siz yenisin diye bunu alma demeyinde sadece karşılaştırın ve nedenini yazın lütfen rica edicem
Canon eos 650d
Nikon coolpixel 600

Ben video için istiyorum genel olarak fotğrafta çekçemde gelde video için tavsiyeniz ! Sadece bu ikisi bütçem bu kadar !

Tarih: 21 Şubat 2015, 11:14 - İp: 78.***.**9.112
rockkesman
rockkesman (üye)
İstanbul / Amatör

Canon SX60HS İşte makina bu.O yazdıkların bunun yanında acemi kalır.Googlede bi tarat bunun özellik ve videolarını bir izle bak bakalım bunun gibisini gördünmü?10km menzili var.

#canon-sx60hs' tarafından 21.02.2015 11:52:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Şubat 2015, 11:50 - İp: 88.***.**9.21
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

En iyi fotograf makinasinin, en cok zoom yapan olmadigini yakinda anlarsiniz

Tarih: 21 Şubat 2015, 18:59 - İp: 154.***.**8.120
turan_izmir
turan_izmir (üye)
Balıkesir / Amatör

@paperman +1

DSLR-Like'a 500 TL den fazla para verilmez. O fotoğraf makinesine 1500 TL vermek al ben yemedim sen ye demektir.

Tarih: 21 Şubat 2015, 20:12 - İp: 78.***.**2.212
rockkesman
rockkesman (üye)
İstanbul / Amatör

günümüz türkiyesinde iphonelere 2.500tl verilirken.yeni çıkan 2015 model ve süper makina olan CANON SX60HS için 500tlden fazla verilmez diyen zihniyete şaşarım.peki hala nikon D90 tavsiyesi yapılan bu makinayamı 1500tl verilir.Bugün yeni çıkan CANON 750D-760D Modeli çıkmışken hala sizler 450D-600D modelini öneriyorsunuz.Canon sx60hs yi eline almadığın görmediğin ve bilmediğin için peşin ön yargı yapıyorsun.Sanıyorum bilgin bu kadar.Biraz 2 nisanda cnr fuarı yeşilköye gel biraz yeni modellerle ilgili bilgi sahibi ol.Bende orada olacağım.

Tarih: 21 Şubat 2015, 23:20 - İp: 78.***.**1.202
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

SX60 sensorunun 4.5 x 6mm oldugunu - yani herhangi bir APS-C'ninkinin ( 24 x 16mm ) 16'da biri civari oldugunu hatirlatayim ...

Malum ne kadar buyuk sensor, o kadar iyi goruntu kalitesi ....

Tarih: 21 Şubat 2015, 23:33 - İp: 154.***.**8.120
xebra
xebra (üye)
İstanbul / Meraklı

Bazı arkadaşlar yeni makina aldıklarında bunun şokunu yaşıyorlar. Bazıları bu şoku hiç atlatamayabiliyorlar ! Hem en uyanık kendilerini, hem de en iyisini kendilerinin aldığını zannediyorlar. IPhone cepte her yere gider. Telefon hizmeti, tablet hizmeti(ki belli derecede bilgisayar ihtiyacını dahi karşılar) + bu şartlar altında eterli derecede fotoğraf makinası hizmeti de verir. Bir tek fotoğraf çeken ve onun da fotoğraf kalitesi iyi olmayan, koca çanta ile gezmek zorunda kaldığınız bir şey ile IPhone kıyaslamak yaşadığınız şoktan olsa gerek. Şu fotoğraf kalitesi ile övünebilmenin tek sebebi yaşadığı şok veya fanatikliğidir.
http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_PowerShot_SX60_HS/outdoor_resolution.shtml
-
Belki zamanla düzelir...

Tarih: 24 Şubat 2015, 09:33 - İp: 31.***.**3.246
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

uyanık firma elemanları forumlara üye olup reklam yaparlar öteden beri. minicik sensörlü makine ile nikon d90 ı eşleştiren birisinin varolması şaşırtmadı beni..

10km menzili varmış. e güzel çekemedikten sonra 100km menzili olsa ne olur.. hem zaten külliyen saçma bir laf uzayı da çekersin o zaman 3 ışık yılı menzil mi olmuş oluyor nedir yani?

zum denilen şey olaydan haberi olmayanları kandırmak için göze sokulan bir şeydir..
200-300 tlye bir maine alırsın lafım olmaz da yüksek meblağlar ödeyenlere üzülüyorum gerçekten.

Tarih: 26 Şubat 2015, 16:35 - İp: 194.***.**4.25
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Fotoğraf makinesi değil sanki güdümlü füze almış, ne yapsın kendi kendine eğleniyor

Tarih: 27 Şubat 2015, 02:53 - İp: 91.***.**4.100
rockkesman
rockkesman (üye)
İstanbul / Amatör

Neden size çok dokundu bu CANON'un modeli.elinizde olmadığı,kullanmadığınız,bilmediğiniz aşikar.ben bunu kullanıyorum ve çok memnunum.Size göre ben DSRL ve yanında telelensmi almam lazımdı.Mercimek tanesi kadar sensörü var diyen,alın bu modeli o kadarmıymış görün bir.Bu kadar kıskançlığın fazla anlamı yok yani.Herkesin beğenisi kişiye göre farklıdır.Burada compakt makina isteyenlere bile DSRL tavsiyesi bulunan o zihniyet kafalarla tartışma yapmayacağım.Gelin yeni modelleri 2 nisanda cnr fuarında görelim.herkesten beklerdim bu yorumu ama kesim00 den beklemedim bu aksi yorumu, o bile sizlere ayak uydurmuş ya fazla söze ne hacet.Size göre ben hergün dsrl ve bir sürü lenslerle çantayla sırtımda taşıyacağımı zannettiniz galiba.Hanginiz hergün taşıyorsunuz.Artık insanlar aynasız modelleri alıyor.Ona bile karşısınız.profilimde pek küçültemedim ama canon sx50hs ile önceki makina ile çektiğim resimler var bir bakın bakalım size göre çokmu kötü.O Kadar tartıştınız yıllardır yok yağlanıyormuş diye nikonun 7000 600 modelini hala alıyorsunuz bu kadar sorun varken.işte kafalar bu kadar çalışıyor.

#canon-sx60hs' tarafından 27.02.2015 03:12:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Şubat 2015, 03:05 - İp: 78.***.**6.40
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

1- fotoğraf sensör demektir gerisi boş
2-kompakt makine dslr like makine alana asla laf etmem herkes dilediğini alır bizim derdimiz haketmeyen ürüne yüksek meblağ ödenmesi.
3-dslr like ve kompakt makinelerin benizm gözümdeki değeri 500 tl yi geçmez. geçmemlidir de , üzeri her fiyat bilinçsiz tüketiciyi kandırmaktır.
4-hergün yanımızda dslr taşımıyoruz tabii ki, zaten saçma olur, hergün yanında taşıyacaksanız alacağınız 1-2 makine var parasına değen, biri de canon g1x dir. benzer boyut ve kalitede bir iki örnek daha bulunabilir bunlar parasını hakeder ve çok temiz iş çıkartırlar.
5-bimden 150-200 tl ye kompakt makine alıp yanında çantasında taşıyanları ayrı severim duyarlı insanlardır
6-minicik sensöre sırf dslr ye benziyor diye 2000 tl üzeri paralar ödetildi şimdi marka yazmayayım ama canon nikon değil.. ona o para verip o kabalıkta makine taşıyana kadar mesela canon eos m +22mm tek lens ömür boyu gider ve çoook daha iyi iş yapar bir tek zum yapmaz.neyleyeyim çamur gibi 10 km lik zumu.
bu listeye olympus omd m5 de de eklenebilir.bir kaç örnek daha var.

neyse matematik 2+2=4 tür. ama biz hala 5 olduğunu iddia edenleri ikna etmeye uğraşıyoruz..

son söz: canon sx60 ına laf etmem , onun zumunu özellik sanılmasına, iddia edilmesine, üzrine gidilmesine, (bilmiyorum fiyatını) yüksek fiyatsa aldırılmasına laf ederim.
-
son söz2: dslr cilerden abi 18-300mm 24-300 18-200 alayım mı diyenlere de alma derim.. o parayı hakeden iş çıkartmazlar çünkü..zum işi arrttıkça işler bozulur

#kesim00' tarafından 27.02.2015 10:20:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Şubat 2015, 10:16 - İp: 194.***.**4.25