mbarka
mbarka (üye)
İstanbul / Amatör

Makine Seçimi

selam arkadaşlar

genel amacım gezdiğim yerleri fotoğraflamak.avrupanın bir çok yerini gezeceğim bu ay tahrandan geze geze mardin-urfa-göreme-kapadokya konyaya turuna çıkacağım sırt çantamla bide trans sibiryayla uzak doğu neyse amacımdan bahsettim buraları güzel bir şekilde fotoğraflamak istiyorum ne tür bir makine almalıyım neye dikkat etmeliyim.bana yardımcı olur musunuz.yanlız makinanın çok büyük olmasını istemiyorum çantada az yer kaplaması açısından ve kırılıcak bir şey olmamalı. çok uzak yerleri çekme amacında değilim yakını çok kaliteli çekmesini isterim ne boyutta lens önerirsiniz.kaliteli işlemcisi olan bir makine olmalı pixelden önce.tabi pixelde önemlidir.ve en son olarak fiyatı 2000 civarı gibi olmalı çünkü ablama doğum günü hediyesi aldıracağım

#mbarka' tarafından 13.06.2014 19:08:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Haziran 2014, 19:06 - İp: 81.***.**2.217
mbarka
mbarka (üye)
İstanbul / Amatör

o kadar kişi bakmış bi cevap yok neden boyle anlamıyorum.1-2 cümle tavsiye çok mu zor ?

Tarih: 14 Temmuz 2014, 03:29 - İp: 81.***.**3.112
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Olympus OMD E-M10 14-42mm, veya samsung nx300 18-55 güzel seçemneklerdir yanında taşımak sırt çantası içinde ideal büyüklük ve ağırlık slr leri uzun süre taşıyınca bu kadar dolaşmayla size ağır gelecektir..... ikiside 2000 tl civarı...
ilk tercihim olympus olurdu...

#buzlucam' tarafından 16.07.2014 16:32:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Temmuz 2014, 10:37 - İp: 31.***.**5.48
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

uçaktan az önce atladım ama yanıma paraşüt almalı mıydım gibi olmuş sizin sorunuz.

2 dakikada makine tavsiyesi, fotoğraf çekerken dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi sonra en iyi ayarlar... hoop yola cıkacaksınız ve yıllarca bu işe emek vermiş seyahat fotoğrafçıalrı gibi çekilmiş fotolarla döneceksiniz.

size önerim fiyatı kesenize uygun zumlu bir makine alıp otomatik modda çekmeye başlayın.

Tarih: 14 Temmuz 2014, 15:13 - İp: 194.***.**4.25
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Walla Kesim'in dediği gibi 1-2 cümleyle bu işi kapatmak çok zor. Ama şu var: Bu konuda tecrübesi olanlar. Bir body ve 18-200 bir lensle yola çıkarlar genelde. Çünkü o kadar yeri dolaşmak için tek çözüm lens gerekir. 3-4 lens almak sizi yarı yolda bırakır :D vesselam..

Tarih: 16 Temmuz 2014, 12:13 - İp: 78.***.**4.143
  • 1