pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Konica Minolta Nerde ?

Arkadaşlar dikkat ediyorum konica-minolta yok forumda. Sanırım pek reklamını yapamıyorlar. Özellikle slr like sınıfında mücadele canon, fuji, sony , panasonic arasında geçiyor.
z3, z5, z6 modelleri konusunda pek bir ilgi yok.A 200 ve a2 ilede ilgili pekbirşey yok. bu modeller yerine konica-minolta birşey düşünmüyormu acaba. Yada reklam yapmayı düşünmüyorlarmı.Çok geride kaldılar.
Haksızmıyım.

Tarih: 9 Ocak 2006, 01:09 - İp: yok
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

haklısın pazarbey... ben en azından km 5D den umutluydum... tekn0 sağolsun ilk izlenimlerini yazdı..üstüne daha da km 5D alanlar oldu ama tık yok hiç birinden.. ya arkadaşlar bari biraz çektiklerinizden yollayın da görelim... gerçi ben de en azından km 5D için gerekli "ara gazı " verenlerdendim ama biraz daha bekleyim istedim almak için.. ama kesinlikle onu alıcam.. neyse haydi km ci arkadaşlar bişeyler yazın ....

Tarih: 9 Ocak 2006, 07:42 - İp: 81.***.**0.227
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ecaüinci kişişel değil sadece firma olarakta yok ortalıkta km.YAda banamı öyle geliyor.

Tarih: 9 Ocak 2006, 11:02 - İp: 85.***.**1.242
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Haklısınız pazarbey. Eskiden beri konica minolta seven biri ve A200 sahibi olarak bazen ben yanlışmı seçim yaptım diye düşünüyorum. Makinaları iyi esasında veya bana öyle geliyor (ilk göz ağrısı). Eftaş tamamda Koskoca Minolta neden Türkiye'e önem vermiyor anlıyamıyorum.

Tarih: 9 Ocak 2006, 13:51 - İp: 81.***.**1.9
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

Yurt dışında tanınıyor ama ülkemizde hali içler acısı.
internet sayfalarında türkçe user manual yok,canon da menuler bile türkçe olabiliyor.
geçen samsungun digital fotoğraf makinesi sayfasında yeni çıkardıkları pro 815 in türkçe kullanma kılavuzunu indirdim 100 küsür sayfa.
ülkemizde garantili makinelerin fiyatları yurt dışıyla çok farklı ,bu durumda da zaten az olan konicaminolta sahipleri de makinelerini yurt dışından alma yolunu seçiyorlar.benim gibi.
Bu durumda da türkiye de konicaminolta kullanıcıları azmış gibi gözüküyor ve firmada reklam yapmakla uğraşmıyor.

Tarih: 9 Ocak 2006, 14:19 - İp: 85.***.**1.9
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ben z3 ü türkiyede 900 ytl iken 380 ytl ye aldım almanyadan. BU kadar fark olunca tabi satılmaz. Sende çek kodak gibi 500-600 ytl ye bak nasıl satılır. En büyük dez avantajı fotoğraflarının biraz kötü olması.Onun dışında iye ama yok işte ortalıkta. Birde kızdığım şeylerden birisi neden fa asist lambası koymazlar z serisine.

Tarih: 9 Ocak 2006, 17:02 - İp: 85.***.**1.242
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

geçen yaz viyana ya gitmiştim, tarihi mekanları geziyorduk saraylar vb yerleri,bir sürü insanda konicaminolta makine vardı,fiyat olarak cazip olduğu için yabancılar çok tutuyor.
hatta cok sasırmıştım ne kadar cok konica var diye.büyük elektronik mağazalarda da konicaminolta nın her modeli vardı.

Tarih: 9 Ocak 2006, 20:05 - İp: 85.***.**1.9
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

doğru söylüyorsun çok haklısın pazarbey... eminim biz birbirimize bu sitede daha çok konuşup daha çok reklamını pazarlamasını yapıyoruz KM nin... geçenlerde ingilteredeki sitesinde gezinirken türkçe tanıtım broşürünü görüp indirdim.. ama burada hiç bir yerde göremiyorum KM yi.. bu kadar da sıkı makina aslında... durum böyle olunca satış sonrası teknik desteğinden de şüpheye düşüyorsun ve garanti olsa n'olur olmasa n'olur deyip yurt dışından daha ucuzunu almayı tercih ediyorsun... neyse bekleyelim bakalıım belki eftaş dan bir arkadaş bu yazdıklarımızı okur?

Tarih: 9 Ocak 2006, 20:34 - İp: 81.***.**0.227
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

konica minoltanon pazar payının dünyüdü %20 olduğu söyleniyor.Ama türkiyede sanırım çok çok daha düşük bir yüzdesi var.

Tarih: 9 Ocak 2006, 23:38 - İp: 85.***.**1.242
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Dünyada pazar payı KM nin %3,5 (2004) 2005 rakkamları daha belli değil pazarbey.

Tarih: 10 Ocak 2006, 00:03 - İp: 85.***.**8.217
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ben yanlışmı biliyom o zaman.Diğer markaların durumu nedir positif.Merak ettim.

Tarih: 10 Ocak 2006, 00:12 - İp: 85.***.**1.242