drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Kodaktan Bomba!!

eğer hakikaten bu performansı verebiliyorsa devrim demektir bu!!
Heberin tamamı Tıkla

Tarih: 2 Temmuz 2007, 11:23 - İp: 88.***.**8.253
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

This technology increases the overall sensitivity of the sensor, as more of the photons striking the sensor are collected and used to generate the final image. This provides an increase in the photographic speed of the sensor, which can be used to improve performance when imaging under low light, enable faster shutter speeds (to reduce motion blur when imaging moving subjects), or the design of smaller pixels (leading to higher resolutions in a given optical format) while retaining performance.

Walla ben o kadar anlamam.Burada yazanın yalancısıyım.Bu yeni sensör teknolojisinin getireceği artıları yazmış.
dpreview news bölümünde tamamı var. Ben kendi görüşüm olarak demiyorum yani bunu adamlar öyle diyo

Tarih: 2 Temmuz 2007, 23:05 - İp: 88.***.**1.237
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Pazarlamacilarin kestigi bir bosvereceksin.

Agresif pazarlmaci sirketin yasamini surdurebilmesinin esas unsulerindan birisi (bkz.Minolta), ama lafla peynir gemisi de yurumuyor, pazarlamacinin yarisini poposundan uydurdugu methiyelerin, %100'unun olmasa en azindan %70'inin gercek payi icerdigini gostermen gerekiyor (bkz.Canon, Nikon)

Kodak 3-4 yildir DSLR uretmiyor. Kompakt makinalarda liderlikten kume dusmenin esigine geldi.

Konumuz moire olduguna gore iste bir kiyaslama, su sansa bakinki ornege konu olan makine yine bir Kodak, en son cikardigi DSLRin Canon'la kiyaslamasi:

http://www.dpreview.com/reviews/kodakslrc/page20.asp

Aklievvel Kodak muhendisleinin anti-alias filtresini kullanarak dustukleri sefalet:

Bu da cozunurlugu Kodak'tan daha dusuk olan Canon'un goruntusu:

Tarih: 2 Temmuz 2007, 23:39 - İp: 88.***.**1.244