muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sony Bombardımanı Başladı

Sony 580 ve Sony 560

Sırasıyla 16.2 megapiksel ve 14.2 megapiksellik çözünürlük desteğine sahip olan bu makineler full HD video kaydı ve 7 fps’lik sabit görüntü çekimi yapabiliyor. Her iki modelde de yeni 15 nokta faz sezmeli otomatik odaklama sistemi, NEX-5′teki gibi 3D panorama tarayıcısı ve SteadyShot INSIDE dahili sensörlü görüntü stabilizasyon sistemi yer alıyor.

Ayrıca üç farklı çerçeveden tek bir HDR görüntüsü oluşturan Auto HDR modundan ve çoklu çerçeveli gürültü azaltma sisteminden söz etmezsek olmaz. Videolar hem AVCHD hem de MP4 formatından kaydedilebilirken, her iki Alpha modelinde de Memory Stick PRO Duo ve SD/SDHC/SDXC kart yuvası bulunuyor.

Her iki modelde de 3 inç’lik, döndürülebilir ve Quick AF Live View sitemli LCD ekran bulunuyor. Yüzde 95 çerçeve kapsama oranına sahip vizörü de unutmayalım.

Sony DSLR-A580 Ekim ayında, Sony DSLR-A560 ise 2011′in ilk çeyreğinde piyasada olacak.

•DSLR-A580 (16.2 megapixels) and DSLR-A560 (14.2 megapixels)
•Fast, responsive shooting up to 7fps
•New 15-point phase-detection autofocus system for rapid, accurate AF tracking
•Full HD Movie shooting
•Advanced imaging functions including 3D Sweep Panorama, Auto HDR and Multi Frame Noise Reduction
Sony 580 ve Sony 560 Tanıtım Link

SONY a55 ve a33

http://www.dpreview.com/reviews/sonyslta55/

100% vizör ve 1.1x magnification varmış.

•16.2MP (effective) APS HD CMOS sensor
•Fixed, pellicle-type semi-translucent mirror
•Maximum ISO 12,800 (with a quasi-ISO 25,600 'Multi-frame NR' option)
•15-point phase-detection AF array with 3 cross-type AF points
•Electronic viewfinder with 1.44 million dot resolution (1.15M dots used)
•Built-in GPS
•Electronic level in EVF/LCD with pitch/roll indicator
•Dual-purpose Memory Stick/SD card slot
•10fps continuous shooting rate
•1080p AVCHD movie mode with continuous AF
•Articulated 3in 'TruBlack' LCD with 912k dots
•socket for external microphone
•2x magnification mode in live view
•Face-detection AF (focus via nearest phase-detection AF point)

http://www.teknoblog.com/wp-content/uploads/2010/08/sony-a55-leak-rm-eng.jpg

Şimdi fuarda da A700 ün yenisi gelebilir belki A900 ün bile olabilir diyorlar..

Giriş seviyesinde sürekli her MP den hem CCD hem CMOS sensörlü makineler bulunuyor.

Hayırlı olsun

#muratreis' tarafından 01.10.2010 16:12:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ağustos 2010, 14:33 - İp: 81.***.**9.145
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

SLT : Single Lens Transculent

Hımmmmmm..... bu firmalar isim takmaca oyunundan bir türlü vazgeçmeyecekler

http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/canon/fdresources/pellix/index1.htm

http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/eos/eoscamera/EOS-RT/

Anlayacağınız 60'lardan beri bilinen bir tasarımın başka türlüsü

Tarih: 24 Ağustos 2010, 14:48 - İp: 78.***.**8.242
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bence sevindirici haber
model çokluğu sayesinde bir çok kişi bütçesine göre seçim yapabilecek hemde zorlanmadan..

bilgilendirme için teşekkürler.

Tarih: 24 Ağustos 2010, 16:03 - İp: 78.***.**1.97
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Valla nexlerde geldi. Her türlü çeşit var. Geçen Nex3 ü inceledim hoşuma gitti geçen bir incelemede de Alacakaranlık Modunu, Panaroma çekimini, 3D çekimi (tabi 3D TV lazım) ve ISO yu övmüştü... Sonyshoplarda fiyatı çok uygundu..

Tarih: 24 Ağustos 2010, 16:11 - İp: 81.***.**9.145
rebelemo
rebelemo (üye)
İzmir / Meraklı

bodylerde ikinci tekerleği ekleseler birde daha kullanışlı olacak ama...

Tarih: 24 Ağustos 2010, 17:01 - İp: 212.***.**5.196
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Yalnız bu yarı saydam hareketsiz ayna resmi bozmuyorsa ve çekimler "jumpy" değilse, video kameralar tarih olabilir çünkü çekim anında "phase-shift" AF sensörler aktif olacak demektir. Bunun anlamı "focus puller" denen meslek grubunun işsiz kalacağıdır.

Ben kendi adıma optik sensörü olmayan bir makina almam ama hani HD belgesel falan çekecek olsaydım, bu makina tek kişilik ordu. Mesela birakutusu gibi parafokal ( zoom yapıldığında fokusu değişmeyen ) lens ile yapılacakların haddi hesabı yok.

Tarih: 24 Ağustos 2010, 18:05 - İp: 78.***.**8.242
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hakikaten bombardıman ....Son 2 yılda filan çıkan Sony DSLR modellerine (APS-C) bakar mısınız ??

2008'den beri 15 değişik model saydım . İyi olsalardı bu kadar değişmezdi diye düşünüyor insan . Yeni çıkınca aldığı makinasının üstüne 6 ayda bir 3-4 model daha çıkan bir Sony DSLR sahibi de ne hisseder bilmem

[/IMG]

Tarih: 24 Ağustos 2010, 19:07 - İp: 96.***.**4.180
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sadece avcd hd demi otofokus yapıyor makina. mpeg 4 te yapmıyormu.
birde bir karttan diğerine menüden mi geçiyor yoksa bir anahtermı varmış.

Tarih: 24 Ağustos 2010, 23:27 - İp: 95.***.**5.32
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Sony ayni zamanda hem iyi seyler yapiyor hemde mantiksiz seyler.Yahu makinayi kucultuyorsun,mesela NEX serisi en kucuk falan diye reklamini yapiyorsun,sonra soba borusu gibi kit lens ile onu satmaya calisiyorsun.Milletde kasaya uyumlu olsun diye gidiyor baska baska firmalarin adaptorlerini alip daha kucuk lensleri deniyor.(japonyadaki durum)
Bu yeni ayna teknolojisi(aslinda gecmistede kullanilmis bir sistem )Sony icin guzel bir atak ancak bana sadece kasa ile gelme kardesim.Git yapicaksan yakisikli ve compact tabir edilen hos lenslerle gel.Gel ki bende bir tane almayi dusuneyim agirliktan bikmis birisi olarak...Ben Canon veya Nikonun yeride olsam orta buyuklukte bir sensorun uzerine daha compact lensleri olan,degisik bir sistemle gelirdim acikcasi.Yani kuculeceksen her yonden kucul,yani orantisiz kuculme.Ne olur sanki bir APS-C/2 oraninda sensor cikartsaniz ve buna uygunda lens gelistirseniz.He performans degerleri nolur tabiki sensor kuculdugu icin ISO ve dinamik alan acisindan daha dusuk olur ancak piyasadaki ciddi compactlar falan filanlar sinifininda canini okur.Ama bazi compact sinifta ISO 800 civarlarinda kalite yakalanabiliyorsa,bunlardan kat kat buyuk bir sensor ile cok daha basarili olunabileceginden adim gibi eminim.

Tarih: 25 Ağustos 2010, 08:10 - İp: 221.***.**6.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

800 ısoda başarı yakalayan kompak mı. nerdeymiş.

Tarih: 25 Ağustos 2010, 10:05 - İp: 95.***.**5.32
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

http://vimeo.com/14066500

http://vimeo.com/14376901

Mis missss

Bir yerde okudum yazanda bir yerde okumuş :

"Kullananlardan birisi ilk başta yadırgamış vizörü. Sonradan çabuk alıştığını yazmış. Hatta LCD ile aynı olduğu için, gözünü vizörden çekmeden çektiğin fotoğrafı vizörde gördüğünü böylece tekrar çekmek istediğinde gözü vizörden çekmeden hemen tekrar çekebildiğini söylemiş. Ayrıca bu durumda güneşli havalarda fotoğrafın LCD den görülmemesi durumunun kaybolduğunu belirtmiş."

bir a300 kullanıcısı olarak canım hem a55 hemde a580 çekiyor Allah yeni A550 almışlara sabır ihsan eylesin...

yeni lenslerde hoş

http://www.dpreview.com/news/1007/10072705sonyalpha24mm35mm85mm.asp

#ocanic' tarafından 25.08.2010 12:15:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Ağustos 2010, 12:02 - İp: 88.***.**6.92