acesur
acesur (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Katalog Bröşür İçin Nasıl Bir Dslr

Arkadaşlar ben e300 kullanıyorum fakat makine işyerine ait olduğu için sadece işyerinde kullanabiliyorum. Bu yüzden kendim için bir dslr olmayı düşünüyorum bu makine ile stüdyo çekimleride yapabilmek istiyorum görüşlerinizi baylaşırsanız sevinirim şimdiden bütün arkadaşlara teşekkür ederim

Tarih: 27 Ağustos 2005, 16:08 - İp: yok
acesur
acesur (üye)

sorunun ne olduğu ordaya çıktı. Makine nasıl becerdi bilmiyorum fakat sonsuza netleme yapıyordu. Demekki çekimlerde biraz daha dikkat etmek gerekiyormuş.

Tarih: 7 Eylül 2005, 09:01 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 7 Eylül 2005, 12:50 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

acesur merhaba,

Kendine alacağın makinayı bence Canon veya Nikon'dan seç,
dadanagast'ın dediği Canon 20D ok , maliyeti düşünürsen ki düşünmen lazım iş makina ile bitmiyor, lens'e de yatırım yapman gerek, Canon 10D, 300D veya Rebel XT de alabilirsin.
Madem grafik ve reklam işi; kazanmaya başladıkça elindeki makinayı update edersin. Nikon alırsan F100, D70 veya D70s.
Yalnız iyi karar vermek lazım sonradan marka değiştirmek gerekirse elindeki lensler çok ucuza gidebiliyor.
Canon veya Nikon dememdeki amaç Türkiye piyasası daha çok bu iki marka üzerine kurulu o yüzden .

Şimdiden hangisini alırsan , makinan hayırlı olsun.

#exif22' tarafyndan 08.09.2005 01:18:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Eylül 2005, 01:17 - İp: yok
acesur
acesur (üye)

exif 22 değerli fikirlerinin için teşekkür ederim update olayını hiç düşünmemiştim. Uyarılarını dikkate alacağım.

Tarih: 8 Eylül 2005, 09:24 - İp: yok