copmailim
copmailim (üye)
İstanbul / Amatör

Kardeşime Alacağım Makine Ne Olmalı

Öncelikle merhaba. Ben kendim de bir fotoğraf meraklısı olmama rağmen profesyonel iş yaşantım nedeniyle bu hobimle ancak çok amatör olarak ve kısıtlı zamanla ilgilenebiliyorum...

Lakin kardeşim Üniversitede Halkla ilişkiler, tasarım ve reklamcılık okuyor ve tam manasıyla bir fotoğrafçılık hastasıdır. Maddi imkansızlıklar nedeniyle çok iyi makineler kullanamadı bu güne kadar. Ama artık derslerinde de lazım olduğu için ona profesyonel bir makina almak istiyorum. Bütçem 1000-1200 civarında. İlk baktığımda gözüme canon d1100 çarptı. Ama onun da t3 olanı varmış başkası varmış lensi değişmeliymiş çok maliyetliymiş. lensin iyisi hangisi kötüsü hangisi. inanın bu konuda kör cahilim. Bir hukukçu olmam dolayısıyle yazım çok uzadı sanırım affınıza sığınırım. Ama bana yardımcı olursanız müteşekkir olurum. Sizce kardeşim durumunda bir insana bu bütçeyle hangi makineyi almalıyım?

Tarih: 11 Temmuz 2012, 11:28 - İp: 78.***.**0.169
copmailim
copmailim (üye)
İstanbul / Amatör

Yada bu makineyi alıp ek lens de mi almalıyım.

Tarih: 11 Temmuz 2012, 11:34 - İp: 78.***.**0.169
kaancitak
kaancitak (üye)
İçel / Amatör

İstanbulda yaşadığınız için 2. El temiz bir makina da alabilirsiniz. Hayyam diye bir pasajdan bahsediyorlar. Garantili 2. Eller var. Bir orayada bakın derim

Tarih: 11 Temmuz 2012, 12:46 - İp: 78.***.**5.134
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

makineyi kendinize alsayınız kompak bir makine canon veya nikon işinizi görürdür...ama kardesiniz fotograf çekiyor ve hastasıysa pamuk eller cebe girecek..baslangıcta pek değil ama devam ederse kesin girecek..Canon D1100 18-55 IS lens(canonda IS diye geçer)başlangı. için yeter...D 3100 de 18-55 VR lesnle işini göerecektir...ikiside 1400-1500 TL civarındadır...makineyi aldıktan sonra kullanıma göre lens ihtiyacı karsılanır..dslr like makineler tak dolas tarzında turistik amaçlı mukemmel makinelerdir ve en babasını 1200-1300 TL ye alırsınız...butceniz 1000-1200 civarındaysa hayyamda polat fotoya gidin (hemen girişteki dükkan) ordan canon d 1100 sorun ve alın..bol fotograflı günler..

Tarih: 11 Temmuz 2012, 14:01 - İp: 95.***.**4.58
  • 1