gsdvn
gsdvn (üye)
Osmaniye / Meraklı

Karar Verdim !

merhaba arkadaşlar sonunda annemi ikna ettim ve forumu da artık rehin almam sorularla ama yine de almadan yine aklımdaki soruları sorıyım dedim.
ben fotoğrafcılıkla o kadar ilgilenmicem ama tatillerde yada başka yerlerde güzel manzara resimleri çekmek için arıyodum öyle sizin gibi makine yanımda gezmeyi planlamıyorum (ama isterim)
neyse ilk olarak lensi vb. derdi olmasın taşıma derdi olmasın diye Fujifilm S200 EXR karar verdim.Ancak sonradan Canon 550 D almaya karar verdim ama tekrar S200 EXR almaya karar verdim yukarıda dediğim koşullar da kullanmak için hangisi uygundur.Birde S200 EXR de elektronik vizör varmış o özelliğinden dolayı vazgeçiyimmi çok mu kötüdür.
Şimdiden Teşekkürler

Tarih: 30 Ağustos 2010, 04:28 - İp: 88.***.**7.251
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cok merak ediyorum neden forumu okuyup sorularınıza cevap bulma alışkanlıgı edinemediniz acaba hala?
siz zaten kendi klendinize veriyorsunuz cevabınızı, daha neyın onayını bekliyorsunuz anlamıyorum.
hayırlı olsun s200exr ınız.

Tarih: 30 Ağustos 2010, 04:32 - İp: 217.***.**5.65
gsdvn
gsdvn (üye)
Osmaniye / Meraklı

Ya gaijin kusura bakma sende her soruma cevap veriyosun sağolasında zaten 3 ay önce yeni makine almıştım şimdi tekrar alcam herşeyden emin olmak istiyorum formu ben zaten okuyorum kaç günden beri her forumda geziyorum kafam allak pullak oldu.Eğer yanlış bir makine alırsam daha da makine almazlar o yüzden herkese herşeyi sorup almak istiyorum.

Tarih: 30 Ağustos 2010, 04:37 - İp: 88.***.**7.251
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bak arkadasım.
bir makinen varmıs.
nedir bilmiyorum.
bu makineyle enazından otomatikte olsa cekimler yapmıssındır.
bu makinenin ne gibi eksikleri oldugunu gormussundur.
bu eksik gorduklerinden yola cıkarak senın neye ıhtıyacın oldugunu anlamıssındır.

3 ay boyunca su forumda teknik konuları okuyan birisi alim olur cıkar.
3 ay boyunca su forumda satın alma konularını okuyan birisi piyasadaki hemen hemen tum makineler ve kıyaslamaları hakkında geniş fikir sahibi olur cıkar.

ama sen bunların hepsini yaptıgını soylemene ragmen hiçbirini ogrenmemiş gorunuyorsun...
bak forumda yanında kilit olan konular var,neden?
forum kurallarına uymadıkları için.
onların ortak ozellikleri sadece baslıklarından anlasılıyor.
daha once onlarca kez sorulmus ve cevaplanmıs soruları ısrarla sormaları.
sadece 5 dakika okuyarak ogrenebilecekleri seyleri sormaları.

sen kendin diyorsun tasıma derdi olmayan bir makine diye.
manzara anı cekecegim diye.
cevabını vermişsin zaten.
s200exr ı al, fotograf cek.
ben 2005ten beri cok daha eski teknolojili bir kompakt kullanıyorum. hiç şikayetim olmadı.
sen zaten bu makineyı 2-3 yıl kullansan, 2-3 yıl sonra kendi makineni kendin alırsın.

Tarih: 30 Ağustos 2010, 05:02 - İp: 217.***.**5.65
raulgs21
raulgs21 (üye)
Adana / Meraklı

Bence biraz fazla karıştırmışsın soruları ve oldukça tutarsız davranmışsınsonuçta eğer fotoğrafta ilerleyip,kendini geliştirmek istemiyorsan; pahalı bir makine almana gerek yok.Senin yazıklarından anlaşılan sen anı fotografı ve arada sırada iyi bir manzara fotorafı çekmek istiyorsun.o yüzden sağlam ve uygun fiyatlı bir makine alman yeterli bence.Böyle düşünüyorsam, ben olsam en fazla 500 lira verirdim.800-900 lira verirsemde 400-500 koyar dslr alırdım.örnekleri çoğaltmak mümkün hayrlısı olsun diyelim...

Tarih: 30 Ağustos 2010, 10:10 - İp: 85.***.**0.252
  • 1