asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

K10dyi Bugün Aldım

Bugün makinayı aldım yardımcı olan herkese teşekkürler ayın 10unda gelecekmiş ama

Tarih: 28 Kasım 2006, 19:10 - İp: 88.***.**8.11
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

asinan bence iptal ettir, cunku en basta bir dpreview'de mesela ornek fotograflar yayinlanmadi henuz.. herkes sadece ozelliklerine bakarak konusuyor ama fotograf kalitesi iyi olmadiktan sonra neye yarar ki?..
zaten 18-55 ile kullanacaksin degil mi makineyi?.. 16-45 lensi ile bile kotu ornekler vermis, bayagi kotu..(o siteyi de bir hatirlayabilsem nerede oldugunu..) eger ki lensi hemen degistirebilme imkani bulamayacaksan, ki anladigim kadariyla imkanin olmayacak su asamada, neye yarayacak ki?..
makine daha cok yeni.. bir piyasaya ciksin once.. daha cikmadan satin almak olmaz bence..
ve yine soyluyorum, kagit uzerinde cok iyi gorunuyor makine.. buyuk ihtimalle de iyi sonuclar veriyordur, belki de o gordugum fotograflar karalamak icindi.. ama emin olmadan alma derim kesinlikle..
evet ayni makineler degiller, ama bir k100d ile sigma 17-70 alsan, super sonuclar alirsin fotograf kalitesi olarak mesela.. yeni cikan d40'in sonuclari da super.. d80 oyle zaten.. veya sony a100 ve canon 400d de oyle..
bilemiyorum dogrusu.. sonucta merakle beklenen bir kamera k10d ve buyuk ihtimalle mukemmel de olacak.. ama ya olmazsa sorusu var iste..
biraz daha sabret, orneklerin sitelerde yayinlanmasina cok az kaldi, sonrasinda hemen siparisi verirsin, elinde birkac gunde olur makine hem de..

Tarih: 30 Kasım 2006, 14:46 - İp: 86.***.**0.120
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

dadanagast faturayı iptal ettirip parayı geri alma şansı olmaz heralde o yüzden onun yarine başka bi makina siparişi olur. 18-55i geçici bi süre kullanırım bende 17-70 düşünüyorum. Bence A100den iyi iso testini bi abimiz vermişti ve çok fark vardı. Valla kalbime sıkıntı çöktü

Tarih: 30 Kasım 2006, 15:07 - İp: 88.***.**9.154
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

asinan bence şimdilik bekle.Sen makinayı alıncaya kadar daha çok test ve örnek foto yayınlanır.Makinayı alacağın tarihe kadar nasılsa değiştirme şansın var.O tarih geldiğinde kararını verirsin.

Tarih: 30 Kasım 2006, 16:04 - İp: 85.***.**6.94
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Adnan abi parasını verdik alıni makina belki değiştirme ihtimali olur yoksa almayıpta bekleme gibi bi ihtimal yok Ben en iyisi makinamı sevmeye çalışayım iyi bir lensle eminimki çok iyi sonuçlar verir. Bana yardımcı olan tüm üstadlara ve dostlara teşekkürler.

Tarih: 30 Kasım 2006, 16:12 - İp: 88.***.**9.154
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Asinan boşver sen İlker'i.

İlker çocuğun kafasını karıştırma bakayım.Ne de olsa Like değil bu makina.Üzerine sadece 18-200 sigma al ve bak keyfine.Makinayı beğenmezsen,benimkiyle takas ederiz.Sana bir kıyak yaparım ve üzerine para istemem.

Tarih: 30 Kasım 2006, 16:25 - İp: 85.***.**3.126
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

valla beğenmezseni, beğenmeyeceğini sanmıyorum makineye ben de talibim

Tarih: 30 Kasım 2006, 16:36 - İp: 88.***.**9.59
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Makineyi eline al bir çekim yap, o zaman emin olki düşüncelerin çok değişecek. K10D almakla hata yaptığını düşünmüyorum. Boşuna üzme kendini.

Tarih: 30 Kasım 2006, 16:42 - İp: 212.***.**0.50
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

asinan K10D gibi bir makine almışsın. Valla ben senin yerinde olsam oynarım yav. Biz likelara takıldık kaldık. Burada hem makineleri konuşuyoruz ama esas iş fotografçıda böyle bir makineylede insan hep fotograf çekmek ister. Bitpirenin güzel konusu ve sözleri vardı. Almışsın nefis bir makine, neyi dert ediyorsun dostum.

Tarih: 30 Kasım 2006, 16:49 - İp: 81.***.**9.145
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Dostlarım, üsttadlarım bende evde oynuyordum sonra ilker hocamın k10dnin fotoları hiç iç açıcı değil cümlesini okuyunca oynamayı bıraktım ve kurtlandım İlker abide kendini kötü hissedecek yazdığına bin pişman oldu Bakalım son 10gün ben kendimi feda ettim sırf sizler için

Tarih: 30 Kasım 2006, 17:00 - İp: 88.***.**9.154
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

#rkantarci' tarafından 30.11.2006 17:12:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Kasım 2006, 17:07 - İp: 88.***.**9.59