absolutepower
absolutepower (üye)
İstanbul / Amatör

İyi Bir Başlangıçmı Olur,hayal Kırıklığı

Uzun zamandır Bas çek tarzı makineler kullanıyordum.Çok sevdiğim bir sanat dalı olan fotorafçılik için sergilerdeki çekimlere bakmaktan öte elimden bir şey gelmiyordu.Yıllar önce bu tim filmli SLR makinlerim oldu.Zenıth-Yashıka-vs...ama başarısız sonuçlar alınca sattım.Şimdi dijital sistemlerin çoğalması iile depreşen egomu bastırmak için alabileceğimin en iyisini almaya karar verdim...Ve nihayet CANON EOS 7 D de karar kıldım.Yanında 18-135 kit lens ile 2 yıl garaniti olarak aldım...Neden derseniz uzun hikaye ama finalde iki makine de kaldım biri eos 7 d diğeri ise nikon d 7000 18-105 kitli....sonuçta danıştığım bir yerde ise sıfır d7000 yerine ikinci el eos 7 d deyince finali bu makine ile yaptım.....

Bu makine ile nemi yapmak istiyorum.Çok şey yapmak istiyorum ama dimağı yeni bir bebek gibiyim her gördüğüm hayret içinde bırakıyor beni....Doğa resimleri istiyorum.Portre çekim istiyorum.Manzara çekimi istiyorum.Gece Çekimi istiyorum vs...FULL HD VİDEO ÇEKMEK istiyorum.

Siz işi bilen arkadaşlara sorum şu olacak......

Alınmış alınmıştrdan öte makine için fikri olanların yorumu...
Kit lens ile neler yapılır.....
Hangi Lenslere ihiyaç olur
Çanta ve TRIPOT almak istiyorum nereden ve ne tavsiye edersiniz.Filtre gerekirmi nasıl bir şey almalıyım.lcd koruyucu Nerden bulurum ve Objektifin öninde siyah yaprak gibi 8ismi nedir bilemiyorum -Ne işe yarar bunuda bilmiyorum....

İlginiz için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 3 Mart 2011, 00:38 - İp: 85.***.**7.238
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Body önemli..
İyi bir body almışsınız hayırlı olsun...

Ama body alıp lens araştırmaktan sa..
Lenslere karar verip body belirlemek bence her zaman daha iyi netice verir..

Tarih: 5 Mart 2011, 05:38 - İp: 78.***.**2.156
absolutepower
absolutepower (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ediyorum.
Bu gün makine için eğitim var ondan sonra 5 haftalık başlangıç seviyesi kursu..

Baklaım neler olacak..

Çanta ve tripot konusunda haklısınız bu nedenle askıya aldım bu alışverişi şimdilik....Çin e arkadaşım gitti grip+pil takımıda aldıracaktım ama yine bunlarıda askıya aldım..Kurslardan sonra artık ne ihtiyacım olacak karar vereceğim..

Kursalardan sonra yeni bir başlık açarım her halde

Teşekkürler

Tarih: 5 Mart 2011, 08:00 - İp: 88.***.**8.108