ahmetahmete
ahmetahmete (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Hayyam Mı Yoksa Yurtdışımı

Merhabalar yenir bir makina alıcam fakat büyük bir kararsızlık içindeyim aklımda EOS 550d var ancak nerden alıcağıma kararsız kaldım.Hayyam da 1600 tl bide yurtdışından alma şansım var orda ise 1400tl yutrdışından aldığımın garantisi sadece o ülkede geçerli olacak Hayyam da ise dükkan garantisi veriyorlar.Dükkan garantisi nedir güvenilirmi Hayyam daki fotoğrafcılar.Şimdiden samimi yorumlarınız için teşekkürler.

Tarih: 28 Aralık 2010, 16:22 - İp: 88.***.**9.81
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kerempekin sonuna kadar haklı burada.

forum kuralları
3.Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.

diyor,uyarılmanıza ragmen kurallara aykırı davranmakta ısrar edıyorsunuz.
actıgınız herhangi bir konu altından rahatlıkla sorabileceginiz sorular bunlar oysa ki.

taa 12 aralıkta

1000d ile 550d arasında fark var mı diye sormussunuz bana,farkları forumda onlarca kez anlattık,ozel mesajda da anlattım.

sonra 550d kiss x3 rebel t2i arasında fark ne demişsiniz, forumda onlarca kez konusuldu,ozel mesajda onuda cevaplamısım.

sonrasında gittigidiyor gibi yerlerden makine almak guvenilir mi diye sormussunuz bana...onuda cevaplamışım.

2,5 hafta sonra hala daha buradaysanız kerempekin 2. kez haklı..
birbirinin aynı hiçbir yere varmayacak konular actıgınız için konularınız kilitlenmiş,
üstelik arada forum kurallarına saygılı olalım dedim diye banada sacma sapan birşeyler yazmıssınız.

şimdi diyorum ki taa 2 sene once dslr alacagım diyen biri hala daha o mu iyi bu mu diyorsa orada bir sorun vardır.
o iki yıl içinde gozucuyla bile baksanız bu makineler nedir farkları nelerdir,sizin ihtiyacınıza uyan nedir adınız gibi bilirdiniz.
şimdiye coktan bir makine alır,fotograf cekmeye baslardınız.

ama ortada oyle bir niyettense onu mu alsam bunu mu eglencesi oldugu goruluyor.
onu alın diyoruz, tatminde olmuyorsunuz, oradan mı alsam buradan mı dıyorsunuz, suradan alın dıyoruz tatminde olmuyorsunuz.

ustelik bunu yaparken forum kurallarına aykırı davranıyor,sonrasında kurallara uymamayı normal gördüğünüzü ifade ediyorsunuz.

şimdi tekrar sorayım,amaç ne?

Tarih: 28 Aralık 2010, 23:47 - İp: 217.***.**1.174
ruindula
ruindula (üye)
İstanbul / Amatör

Üstadlara göre hayyam güvenilir ! öyleyse en acilinden bana hayyamda güvenilir yani sizinde alışveriş yaptığınız bir dükkan adını özelden yollayabilirmisiniz.

Tarih: 29 Aralık 2010, 00:01 - İp: 78.***.**5.214
ahmetahmete
ahmetahmete (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

****gaijin*** öncelikle eğlence için cem yılmaz izliyorum, eğlenmek için değil öğrenmek için buradayım.

Bir önceki başlığımdaki soruda siz başkalarının özrü ile alay ederseniz(Metin Şentürk bile gördü derseniz)ve tanımadığınız kişilere sen diyerek hitap ederseniz forum kurallarına değil kendinize saygı seviyeniz ortaya çıkar ve hoşunuza gitmeyen saçma olarak nitelendirebileceğiniz sözcükler söylerim.

Evet bir kaç konuda yardımcı oldunuz teşekkür ederim ancak yardımcı olmanız yukarıdaki cümleleri ve bu başlıktaki söylemiş olduğunuz cümleleri gerektirmez.Bunun yerine başlık ile fikirleriniz varsa söylemenizi yoksa da bu şekilde yorumlar yaparak başlığı çarpıştırmanıza ve soğuk tartışmalar yaratmamanız rica olunur.

****Ayrıca kerimpekine yazdığım mesajı tekrar okuyunuz,oraya son 1-2 aydır forumu takip edebiliyorum
diye yazdım.

#byakin' tarafından 29.12.2010 00:43:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Aralık 2010, 00:35 - İp: 88.***.**9.81
ruindula
ruindula (üye)
İstanbul / Amatör

byakin, kesinlikle yukarıdaki arkadaşı kastetmiyorum fakat ! bu forumda ciddi anlamda gereksiz saldırganca tutumlarda, kırıcı ezici aşşalayıcı yorum yazanlar var bunu biliyorum. bakın kayıt tarihime ortamı takip ediyorum bazen giriyorum, fakat forum içinde luzumsuz ciddiyet ! gereksiz kasılmalar yaşayanlar var. Hor görmüyorum kimse gocunmasın ama çalıştığım yere GERÇEK PRO. FOTORAFÇILAR binlerce dolarlık makinaları ve ekipmanlarıyla geliyor ! bir tane normaline rastladım bugüne kadar ! aslında o bile normal değildi....
buradan çıkan sonuç
1- fotorafçılar arızalıdır
2- arızalı fotorafçı taklidi yapan gerzekler

karar sizin ! 3 senede şu foruma ısınamadıysam ! ki bu işi gerçekten seviyorum ! 2 ay önce konu açan adam ne yapsın.

Tarih: 29 Aralık 2010, 01:31 - İp: 78.***.**5.214
ahmetahmete
ahmetahmete (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Sn.ruindula katılıyorum size buradaki amaç bilgi alışverişi birbirimizi kırmak,kasmak değil yanlız forum kurallarından bahseden bazı arkadaşlar bunun farkında değil.

Bu arada benim konu iyice çarpıştı.

Tarih: 29 Aralık 2010, 01:37 - İp: 88.***.**9.81
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

forum kuralalrına uymayan "sen". lafı yiyen biz oh ne guzel memleket.

ben bilmiyorum cıkıp; "insan taklidi yapan gerzekler" gelmiş kendini kuralların ustunde goruyor demeyi.
senli benli hitap edemezsin diyerek terbiyeden soz eden adam, kendi fikriyle uyusan birinin insanlara "gerzekler" demesine ne de hosgorulu yaklasıyor, bir de hak veriyor.
böyle sağlam riyakarlığa koca bir alkış

#gaijin' tarafından 30.12.2010 19:22:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Aralık 2010, 19:13 - İp: 88.***.**8.140
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Yukarıdaki arkadaş diye bahsettiğiniz kişi hiç üşenmemiş forumda 5881 cevap yazmış.

Yani sizin, benim gibi soru soran arkadaşlara 5881 defa aydınlatıcı bilgi vermiş.
Bu yetmemiş özel mesajdan sorulan sorulara sabırla cevap vermiş.

Sizde herşeyi devletten bekleyeceğinize forum yada internette biraz araştırma yapsaydınız konular buraya varmazdı.
Ben bu forumda doğru dürüst soru soran hiç kimsenin kırıcı, aşağalanıcı bir cevapla karşılaştığını görmedim.
Hepimiz kendi bildiğimiz ölçüde bilgimizi aktarmaya çalışıyoruz.

Sayın byakin konular çarpışmazlar, çarpıtılırlar. Kamerayla fotoğraf makinası farkını hatırlatıken sizde yazdığınız kelimelere biraz daha dikkat edebilirsiniz.

Tarih: 30 Aralık 2010, 21:07 - İp: 78.***.**8.232
ahmetahmete
ahmetahmete (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

*Lafı hakeden yer hakediyorsan SEN de yersin.

*Forum mantıklı yorumlar yapan insanlar için,görünüşte birçok yorum yapıp bu yorumlar içinde başkalarını rendice edici, saygısız davranıcı kişiler için değil.

*KEREMPEKIN lutfen arayın başlığı bana yardımcı başlık bulabilirseniz paylaşın ki forum amacına ulaşsın.Ben bulamadım o yüzden de konuyu açma gereği duydum.

*Konuyu bu duruma getiren siz ve gaijin ayrıca 'KAMERA' yerine CAMERA yazsaydın hiçbir itirazım olmayacaktı.Ancak benim yazdığım gibi ingilizce fotoğraf makinası demek,sizin söylediğiniz gibi türkçe karakterlerle video çeken kamera oluyor.

Tarih: 30 Aralık 2010, 22:39 - İp: 88.***.**5.72
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

byakin sen riyakar, terbiyeyle falan alakası olmayan, işine geldigi gibi konusan bir insansın.
ve haklı oldugun bir konu var, lafı hakeden yer. hakettin yiyorsun.

sen bana, sana "sen" diye hitap ettigim için saygısız deyip, kim olursa olsun insanlara "gerzek" diyen adama sonuna kadar katılıyorum diyorsan sen terbiyesizsin, saygısızsın ve riyakarsın.
birine gerzek demek sence saygısızlık değilse, sen demek hiç degildir, ama işine geldigi gibi don biçtigin için sana gore hava hoş.
sen yapınca mübah, hosuna gitmeyince günah.

forumlar mantıklı yorumlar yapan insanlar için degil, bunun bir numaralı ornegi sensin. internete baglanan herkes buraya girebiliyor.hakkı da zaten. isteyen istedigi gibi girer bu foruma.
ama forumlarda kurallar var. sen cok akıl mantık izan sahıbısın ve ben saygısızım ya, seni benim gibilerden korumak için kurallar var.
ama bakıyorum,kurallara uymayan senin davranışların.

kurallara uymayı reddeden (uyarılmasına ragmen) adam cıkıp forum mantıgından, yapısından falan bahsetmesin.
çiğsin, çiğ kalacaksın.

#gaijin' tarafından 30.12.2010 22:55:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Aralık 2010, 22:53 - İp: 88.***.**8.140
ahmetahmete
ahmetahmete (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

*Defalarca siz diye yazmama ragmen anlamadın demekki anlayacağınız lisan SEN.Ok o şekilde konuşurum .
*O kelimeleri bana söylediğin için asıl sen kendini tarif etmişsin.
*Evet isteyen istediği gibi girer foruma ancak senin gibi soğuk tartışmalar yaratarak ortamı bulandıranlar değil.
*Forum kurallarından haberin olsa bu duruma getirmezsin durumu.
*Sen kimsin biliyormusun hiçbirşeyi bilmeyen aksine bilgiğini ifade eden zavallısın.

Tarih: 30 Aralık 2010, 23:11 - İp: 88.***.**5.72