comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

Gx-10 Resmini İncelemek İsteyenler

Arkadaşlar kararsızlık içinde iki modele kadar eleme yaptım burada bayiisi bulunması yüzünden galiba yarın Samsung gx-10 un fiyatını öğreneceğim yada aynı fiyata Nikon D80 i internet üzerinden sadece body olarak alıp lensleri daha sonra alacağım,aişağıdaki linkte Gx10 ile çekilmiş çok ilginç bir resim var SİZLER NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ bence raw olarak çekilip photoshop cs de düzenlenmiş zaten exif bilgileride öyle diyor ama gerçekten hoş fotoğraf olmuş..
http://www.trustedreviews.com/images/article/inline/4386-SamsungGX10coljpegfull.jpg

Tarih: 16 Haziran 2007, 23:50 - İp: 88.***.**2.131
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

valla stüdyoda görmen lazım(bazı fotolaro phil amcaya göndermek lazım),gene biz imkan bulup karşılaştırabiliyoruz.
Lens,makina vb.En iyi şartlarda ne verebilirler diye.

çeken kişi ekipmana önemlidir,adam her gün çekiyordur,eline ne versen höh dedirtebilir.

ama sen iyi şeyler bekliyorsan kitlerden uza durabilirsin bu genel.

Diyelim 16-45 'le kendi segmentinde istediğin markanın limited,ed lensini geçersin,kafakafaya yakın sonuçlar çıkar.(çıkınca maliyetleri topla farka bir bak) Aydın'da bir furya esmiş zaten .Stüdyoların yorumunu almak lazım.Nese onlar minik stüdyo.

Katolog çekimleri vardı AS'ın

K10D başlığına bir giriş sayfaları oku ne kadar başarısız ve ne kadar başarılı fotolar var.Çektikce iyileşen,kendini geliştirenler arasındaki farklarıda görürsün.Değişilk lenslerle çekilmiş fotolar bir çok şey var.

#onixon' tarafından 20.06.2007 08:42:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Haziran 2007, 08:40 - İp: 88.***.**5.228
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Serkan hemde ne rüzgar.K10D yi inceleyen örnek fotoğraflarını gören 10 stüdyodan 6 tanesi artık Pentax K10D ci oldu.Diğer iki stüdyocu ise yakın zamanda K10D almayıp başka makinalara dünyanın parasını bayıldıkları için dizlerini dövmekle meşgullar. Diğer ikisi ise de yakın zamanda K10d alırlar (bütçe tedarik sürecindeler).
Stüdyolar Yeni K10D lerini stüdyoya ,önceden kullandıkları makinaları düğün salonlarına çıkardılar.

Tarih: 20 Haziran 2007, 11:35 - İp: 88.***.**3.91
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

comanci'ye örnek vereyim dedimde.

AS 1.3 firmware Sonic lenslerle merak ediyorum %kaç daha gelecek

Tarih: 20 Haziran 2007, 11:59 - İp: 88.***.**5.228
comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

Ya ben en çok düğün salonlarına düşen milyarlık zavallı makinalara üzüldüm doğrusu,kimbilir neler hissetmişlerdir ,neden gelin değilim yada neden damat değilim yıllardır ben stüdyoda paslanırken tozlanırken bu insanlar hep böyle dans edip adi düğün salonu yemeğimi yiyorlardı

Tarih: 20 Haziran 2007, 23:11 - İp: 88.***.**6.249
salihbaba
salihbaba (üye)
Erzurum / Amatör

valla arkadaşım bence üretimini fotoğraf makinaları ve objektifler üzerinde gerçekleştiren markalar bana güven hissi veriyor. Acaba samsung diğer ürünlerde gösterdiği başarıyı fotoğref makinaları üzerinde de gösterebilir mi? En güvenli yol bilinen yoldur. Bir de kullanıcılarının yorumları da önemli. Hayırlısı...

Tarih: 8 Temmuz 2007, 18:23 - İp: 88.***.**5.144
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

Ya SAmsung un D-SLR makinaları Pentax ın kopyası sadece üzserinde Samsung yazıyor hiç bir fark yok gibi makinalar arasında

Tarih: 12 Temmuz 2007, 20:46 - İp: 85.***.**2.99