comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

Gx-10 Resmini İncelemek İsteyenler

Arkadaşlar kararsızlık içinde iki modele kadar eleme yaptım burada bayiisi bulunması yüzünden galiba yarın Samsung gx-10 un fiyatını öğreneceğim yada aynı fiyata Nikon D80 i internet üzerinden sadece body olarak alıp lensleri daha sonra alacağım,aişağıdaki linkte Gx10 ile çekilmiş çok ilginç bir resim var SİZLER NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ bence raw olarak çekilip photoshop cs de düzenlenmiş zaten exif bilgileride öyle diyor ama gerçekten hoş fotoğraf olmuş..
http://www.trustedreviews.com/images/article/inline/4386-SamsungGX10coljpegfull.jpg

Tarih: 16 Haziran 2007, 23:50 - İp: 88.***.**2.131
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Tek bir resimle karar vermek yanlis olur

bir suru parametre var....

daha cok arastirma yapmak gerekir

Tarih: 17 Haziran 2007, 00:46 - İp: 88.***.**8.50
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

bencede doğru dunesea ustad a katılıyorum GX10 almam neden dersen bir sürü neden var yazmakla bitmez bildiğim ve duyduğum bu makineden satın alan ikinci kişi olacaksınız yetmezmi belki var amma bildiğim bu üçüncü kişiyi de merak ediyorum şahsen kim acaba ben k10d alırm şayet d80 ni elediyseniz k10d derim kolay gelsin yine siz bilirsiniz .

Tarih: 17 Haziran 2007, 01:48 - İp: 85.***.**5.164
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tek fotografla karar vermek dogru degil ama makinanın k10d nın aynısı oldugunu dusunursek,fotograflarında aynı olacagını soyleyebılırız..ornek gosterdiginiz fotograf acıkcası makina almama etki edecek bir fotograf degil..
samsung yerınde k10d alırsanız servis olanagınızda daha fazla olacaktır dıye dusunuyorum..arada sanırım 40-50 euro bir fark var..

Tarih: 17 Haziran 2007, 02:58 - İp: 88.***.**5.74
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Samsung yerine pentax daha mantıklı,ayrıca aynı resimden çok daha güzellerini 18-55 kit lens ile bile çekmek mümkün..

Tarih: 17 Haziran 2007, 04:18 - İp: 88.***.**0.2
winnerboy
winnerboy (üye)
Ankara / Amatör

bencede 40 50 euro fark verip pentax almak daha mantıklı(pentaxın gövdesi daha güzel bence )
ama samsungun servisi hakkında bi bilgim yok belkide daha fazla servis imkanı vardır ama işin içine DSLR girince ayrı bir servis tecrübesi gerektiriyor,yani yaygın servisi olması değil önemli olan DSLR için tecrübe sahibi olması...

Tarih: 17 Haziran 2007, 13:44 - İp: 85.***.**7.211
comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

Dedimya arkadaşlar burada mağazaya gidip makina inceleme şansım yok neyazıkki, çünkü dslr yok,ya sony bayisinden alpha sipariş edeceksiniz ya samsungdan gx 10 yada teknosaya gidip nikon d40 alacaksınız ve bunları bile görme şansı yok çünkü bayiler zahmet edip birtane getirmiyorlar,samsung gx10 un k10 d ile benzerliğinin farkındayım dslr olayını çok araştırdım samsungun menüleri falan daha iyi bence birde hoşuma giden ayar kadranı ve objektif üzerindeki zoom ve netleme halkalarının tasarımı ama yok yok yine nikon d 80 i risklide olsa internetten sipariş edip bir ay objektif alamadan gövdeye bakacağım galiba

Tarih: 17 Haziran 2007, 22:48 - İp: 88.***.**1.115
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

dediginiz makinaları ınternet uzerinden almayı deneseniz??

Tarih: 18 Haziran 2007, 01:05 - İp: 88.***.**3.192
comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

Ya zaten mantıklısıda o ama ufak bir sorun var kart limitleri yetmiyor ancak iki kartı birden kullanıp alabilirim mesela aydınlarfotoya bunu belirten bir email attım tık yok ,bankalarda kartlar yeni olduğundan limit yükseltmeye yanaşmıyor anlayacağınız ben ve makinam kavuşamıyoruz buyüzden ,bak tam vazgeçeceğim limit yükselecek biliyorum offf of

#comanchi' tarafından 18.06.2007 14:35:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Haziran 2007, 14:34 - İp: 88.***.**0.204
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

comanchi bulursun.Ben görünüş olarak gx-10 'u sevemedim
Acıkta havası olsun Pentax yazısı yetmekte.

k10d 'den memnun kalırsın.Eğer foto işinden anlıyorsan,her makine sende,senin elinde şekilleniyor.İyi Lenslerde işini kolaylaştırır
Örnekler çok japonların çektikleri.

birde Her yöne SR'nin asıl avantajını 300-400 ytl lik TELEFOTO lens aldınmı göreceksiniz.

Tarih: 18 Haziran 2007, 14:59 - İp: 88.***.**4.103
comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

K10d hakkında iyi düşüncelerim vardı kullanımı nasıl acep,dpreview resim kalitesine 7.5 verince bende şüphelenmeye başladım çünkü netlik konusuna çok önem veririm ...

Tarih: 20 Haziran 2007, 01:34 - İp: 88.***.**0.245