dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Fuji Fd6500 Mu Canon S2 İs Mi?..

selamlar arkadaslar..
siz olsaydiniz hangisini alirdiniz?

Tarih: 12 Mayıs 2007, 20:01 - İp: 86.***.**0.120
objeli
objeli (üye)
Samsun / Profesyonel Fotoğrafçı

tabiki fd6500 alırdım.hatta aldımda.s2ıs çok amatör.pröfesönel olmak istiyosan kenlikle 6500fd diyorum ben memnunnum bu makineden

Tarih: 13 Mayıs 2007, 17:11 - İp: 88.***.**6.155
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Son zamanlarda makineler sadece 800 ve üstü isodaki başarılarına göre karşılaştırılıyorlar.

evet hakan haklisin hocam.. cunku herkes zaten kompact kamera alinca, hemen iso 800'lere veya iso 1600'lere cikiyor, ayni dslr kullaniyormus gibi..
(ki dslr kullananlar bile iso 800, 1600 gibi degerlere cikmamaya calisir.. )

......

objeli merhaba..
imzandan profesyonel bir fotografci oldugun gorulmekte ve diyorsun ki profesyonel bir makine istiyorsan, kesinlikle (ki burasi cok cok onemli) 6500fd almaliyim?..
lutfen, bana neden fd6500'un profesyonel bir kamera oldugunu ama s2 is'in amator bir kamera oldugunu anlatabilir misin?..
sanirim, bu konuyu okuyacak ve belki de kararini verecek arkadaslar icin yardimci olacaktir soyleyeceklerin..
..bu arada foruma hosgeldin..

Tarih: 13 Mayıs 2007, 19:37 - İp: 86.***.**0.120
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

objeli neredesin?.. fd6500'un neden pro, s2 is'in de neden amator oldugunu aciklayacaktin..
...

Tarih: 15 Mayıs 2007, 01:55 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İlker bu aralar kilo aldınmı.
İngilterede kaç fırın hallettin merak ettim.

Arkadaşlar dün bir stüdyocu arkadaşımın yanındaydım.Başka bir stüdyocu elinde fd6500 ile gelip hafıza kartının çekim yaptığı sünnet düğününde dolduğunu ama kendi stüdyosuna gidecek zamanı olmadığı için hafıza kartındaki fotoğrafları arkadaşımın stüdyosunda bilgisayardan cd ye atmak için rica da bulundu.
Bende onun stüdyocu birisi olarak neden fd6500 gibi amatör sınıf bir makina kullandığını sordum.
O vatandaşda bana elindeki fd6500 ün profesyonel bir makina olduğunu söyledi.
Peki bana neden pro olduğunu söylermisin dediğimde bu makinanın hem video kayıt yapabildiğini hemde fotoğraf çekebildiğini söyledi.

Arkadaşlar herkesin her söylediğine inanmayın.Sonra aldığınız makinalar elinizde patlar.
Doğru makina seçimi için ,sonradan pişman olmamak için en az iki fırın ekmek yemiş arkadaşların görüşlerine değer verin.Benden söylemesi.

Tarih: 15 Mayıs 2007, 03:13 - İp: 88.***.**3.152
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

adnan gecen gun daha bir firin ekmek yedim..
...
Peki bana neden pro olduğunu söylermisin dediğimde bu makinanın hem video kayıt yapabildiğini hemde fotoğraf çekebildiğini söyledi.

artik denilecek birsey bulamiyorum dogrusu..

aslinda ne oluyorsa bu forum ortamindan oluyor adnan.. ben de bazen denk geliyorum boyle konusmalara aslinda..
ama benimkiler, dukkanlardaki saticilarin soyledikleri.. gercekten cok seviyorum aslinda; burada bizim deger vermedigimiz makineleri bile, iste boyle, soyle diye bir ovmeleri var, insan hangi gezegendeyim diye dusunuyor birden..
tabii bu video cekme ozelliginden dolayi profesyonel olmus makine hikayesi cok cok iyi..

.................

Tarih: 15 Mayıs 2007, 03:35 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)

İlker bu forumların dslr satın alma rehberi gibi çok ciddi olması gereken ,insanların gerçek ve doğru bilgileri aradığı ortamlarda bile geyik sohbetleri yapılmaya başlanmışsa ,insanların kimin ne söylediğine bakmak yerine doğru bilgilere önem vermede seçici olmaları gerekiyor.
Yoksa ağzı olanın konuşup yazı yazdığı topiclerin zararı önce kullanıcalara sonrada siteye olur.

Topic başlığında sorduğun soruyada benim cevabım ,her ikisinide almazdım.Hatta bu iki ürün şu anda satıldıkları fiyatların yarı fiyatına'da satılsa yine almazdım .

Tarih: 15 Mayıs 2007, 04:19 - İp: 88.***.**3.152
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

dogru diyorsun adnan..
...
adnan peki ne alirdin, bu ikisinin yerine?

Tarih: 15 Mayıs 2007, 04:35 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)

Sony h9 veya Panasonic fz50.

Tarih: 15 Mayıs 2007, 04:37 - İp: 88.***.**3.152
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sony h9 ozellikle bayagi bir cekici gorunuyor..

Tarih: 15 Mayıs 2007, 04:38 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)

İlker h9 bence bu iki makinadan çok daha iyi.Gerçi S2 i zamanının çok iyi örneklerinden biriydi ama teknolojisi biraz eskidi ve yeni modelinde de fazla bir geliştirme yapılmadı.

Tarih: 15 Mayıs 2007, 04:47 - İp: 88.***.**3.152