ryhthmer
ryhthmer (üye)
İzmir / Amatör

Fotoğrak Makine Yardımı?

merhaba arkadaşlar siteye daha yeni, üye oldum ... kendime bi fotoğraf makinesi almak istiyorum fakat bu konuda hiç bi bilgim yok...tamamen hobi..

uzay bilimleri okuorum eğer üzerine bişeyler katar hale gelirsem astrofotoğrafçılıkla ilgilenmek istiorum..

her türlü tavsiye ve öneriyi dinlemek istiorum.. umarım cvp yazarsınız şimdiden teşekkürler

Tarih: 20 Mayıs 2009, 01:41 - İp: 88.***.**0.204
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı
ryhthmer
ryhthmer (üye)
İzmir / Amatör

ya dostum bende cvp geldi de biri bişe dedi diye heycanla baklıorum sen bana böle konu açmayın die bi link yolluosun.. orda yazılan hata benimle ilgili diil .. konunuzu belirtin dio başlıklarda konum zaten bu bunun benzeri konuda göremedim..

siteye yeni üye oldum ama ilk defa bi forumda yazmıorum.. direk bi makina merak etsem marka ve modeli buraya yazıp yardım isterim hiç bi fikrim yok ve zaten marka ve model tavsiyesi izlemem gerkeen yollar için açtım ok eğer bilgin varsa böle link yollama ve 2 satır bişe yaz..

Tarih: 20 Mayıs 2009, 02:00 - İp: 88.***.**0.204
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sende az zahmet edip arastır bence.

fotografla ilgilenmek istiyorsun, kimsin nesin? butcen ne, seviyen ne bilgin ne?
bende araba almak istiyorum, ama ehliyetım yok.. biyerden baslamak gerek degilmi??????????

gelmişsin: "merhaba makine alcam ne alıyım"
okadar cok gordukki boyle yardım isteyenleri,cevabı aldıktan sonra tesekkur bile etmeden yokoldular..
---------------------------------

sen bi once biraz caba sarfet, burda yardım edecek birileri bulunur emin ol..yoksa kimse dikkate bile almaz bu topici..
şimdiye kadar yuzlerce kişiye makine aldırdık,yardım etme konusunda kimseye cimrilik yapmıyoruz..

Tarih: 20 Mayıs 2009, 02:46 - İp: 78.***.**0.186
ryhthmer
ryhthmer (üye)
İzmir / Amatör

dostum sağolasın .. ilgin ve cvbın için.. ama benden daha öncekiler ne yaptı bilmiorum..

konuya gelince yazdm zaten bu konuda bilgim yok ilk makinem olucak ve yeni başlıorum iyi bişeler yapar hale gelebilirsem uzay bilimleri okuorum ve astrofotoğrafçı olmak istiorum..

ama nerden başlıcamı bilmiorum ilk adım makine almak sa eğer ne almam gerektiğini bilmiorum ve yardıma ihtiyacım var.. snaırım orda sadece bi konuyu belirtmedim..

ilk aşamada 1.500 tl falan ayırdım ortalama bişe alabilirmiyim bu fiyata..çünkü sadece başlangıç..

Tarih: 20 Mayıs 2009, 02:51 - İp: 88.***.**0.204
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Gajin hocama katıldım.

hocam daha fazla ayrıntı vermezsen malesef kısır döngüden çıkamazsın.

önce bu konuya bak. (işi sağlama al)
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=33649

sonra compactmı like mı dslrmi ondan sonra dslr ise hangi lens ile hangi seviyede makina lazım onları çöz gel.

yada kestrmeden git. Uzayı çekcem, doğa çekeceğim, makro çekeceğim vs de biz ona göre yardım edelim. Gerçi bu dediklerimizin fotumda o kadar çok örneği varki. Az araştırma zahmetine katlan ve foruma talan et.

ama ne olursa olsun aklın karışık olmasın. Yoksa işin içinden çıkamazsın. Ne istediğini biliyorsan gerisi kolay

hadi bakalım kolay gele.

Tarih: 20 Mayıs 2009, 02:56 - İp: 88.***.**5.22
ryhthmer
ryhthmer (üye)
İzmir / Amatör

hakkaten teşekkür ediorum bu konu baya yardımcı oldu..en azından ne aradığıma genel manasıyla modeller hakkında bilgi ediniorum..

siz burda yine beni fırçalıcanız ama ben bi karar verme aşamasına geldiğim zaman bi kaç modelle karşınıza gelip yine konu açıcam sağolun

Tarih: 20 Mayıs 2009, 03:16 - İp: 88.***.**0.204
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

herşeyden önce, konuyu yanlış bölüme açmışsın kardeşim.
forumun üst kısmında makineler bölümü var.
eğer kompakt veya dslr türü birşey istiyorsan, o bölümlere açman lazımdı.

Tarih: 20 Mayıs 2009, 03:28 - İp: 88.***.**6.213
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bak işte bu olayı fırcalamak olarak gormemen gerek,ben senı nıye fırcalayayım,bu site benım babamın sitesimi..
ama su forumda hergun enaz bes tane yenı uyeyim hiçbişe bilmiyorum ne alayım konusu acılıyor ve usenmeden bunların coguna aynı cevaplar yazılıyor..
sen az bir arastırma yapsan,yenı uyeyim ne alayım tarzı acılmıs konularda kimlerin,hangi ihtiyaclarına yonelik nasıl tavsiyeler verilmiş,kendin goreceksin,kendine yakın buldugun acemi uyelere yapılan tavsiyeleri goreceksin ve kafanda birşeyler sekillenmeye baslayacak..
ben konuyu gorur gormez sana 2000-3000 liralık bir makinede onerebilirim,banane ne alırsa alsın derim..cok ornegi var burada, adam yılların fotografcısı diye geciniyor ama kendisi bile elindeki makineyı kullanamazken aynı makineyı tamamen acemi birisine oneriyor..ustelik gercekten her butceyı sarsacak fiyatları olmasına ragmen..

ama benım derdim herkesin ihtiyacına yonelik alısveriş yapması..
piyasada binlerce ceşit makine var ve bunları alan birileri olmalı,bunlar boşa cıkmıyor ya..
her marka,degişik ihtiyaclara gore modeller cıkarıyor, işte bizim insanımız bunu anlamayı basarabilirse birgun,ozaman herkes daha mutlu olacak..

Tarih: 20 Mayıs 2009, 03:32 - İp: 78.***.**3.22
ryhthmer
ryhthmer (üye)
İzmir / Amatör

hangi türü alıcam konusunda bi fikrim olmadığı için serbest kürsüye açtım konuyu sanırım yanlış bi tercih değil ...

bana bu forumu çok tavsiye ettiler ve gecenin bi yarısı heycanla geldim üye oldum

sadece TEK SORU SORDUM.. ve cvp tan çok konuyla alakalı eleştiriler aldım... çok yersizlerdi hemde...

kimse cvp vermedi sadece yazmak için yazıosunuz.. yardım edicekseniz her türlüsünü dinlemeye razıyım burası paylaşım sitesi ve bende konumu açtım cvp vermek istemeyen hiç yazmasın herkes dedektif gibi yaw

Tarih: 20 Mayıs 2009, 03:33 - İp: 88.***.**0.204
ryhthmer
ryhthmer (üye)
İzmir / Amatör

gajin teşekkür ederim ilgin için

ARTIK Bİ TANE BİLE KONU AÇMIORUM... RAHAT EDİN.. sadece okumakla yetiniorum teşekkür ederim ...

Tarih: 20 Mayıs 2009, 03:35 - İp: 88.***.**0.204