yldrm84
yldrm84 (üye)
Ankara / Amatör

Fotoğraçılığa Full Frame Makine İle Başlamak....

Arkadaşlar iyi günler, Fotoğraçılığa ilk adımda full frame bir makine ile başlamak mantıklımıdır. Bu yönde sizin önerileriniz ne olur?

Tarih: 11 Nisan 2016, 11:05 - İp: 212.***.**0.21
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

ff makine çok açıdan çok daha iyidir. seçim tamamen sizin ne istediğinize hedefinizin ne olduğuna bağlı..

ff giriş seviyesi makineler orda seviye croplularla yakın fiyattalar bu açıdan tercih edilebilir. öte yandan ff lensleri pahallıdır.. ama ona göre de croplu lenslerinden daha iyidir..

en iyi lensler ff için çıkar..

3 günde sıkılacaksanız gerek yok. ama kendinizi geliştirecekseniz maddi sorun yoksa ff tabii ki daha iyidir..

Tarih: 11 Nisan 2016, 11:16 - İp: 85.***.**1.207
yldrm84
yldrm84 (üye)
Ankara / Amatör

Eğer iyi bir başlanğıç yaparsam sıkılacağımı düşünmüyorum, güzel şeyler oluşturdukça daha da iyi işler yapacağımı düşünüyorum,onun için makine tercihi çok önemli bu noktada başta benim hevesimi kırmayacak fotoğraf çektikçe bu işten tat alacağım bir makine olmalı, işte burada sizlerin tecrübeleri bizim gibi bu işe yeni başlayanlara büyük destek olacağına inanıyorum.

Tarih: 11 Nisan 2016, 13:45 - İp: 212.***.**0.21
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

ama anlattıklarınızı makine ile çok alakası yok ne yazık ki.. iyi makine iyi fotoğraf çekmez. iyi daktilo iyi roman yazmaz.. anladığım kadarı ile fotoğraf çekme tecrübeniz yok.. demem o ki 10000 tl lik makine aldığınızda çekimleriniz çok hoşunuza gitmeyebilir..

ilk çekimlerden sonra buraya gelip şu soruları soracaksınız

fotolarımm bulanık
fotolarım puslu soluk,
falanca arkadaşımın fotoları cam gibi,bana yanlış makine mi aldırdınız

vs..

en ucuz dslr makine ile de harika fotolar çekilebilir..

araba kullanmayı öğrenmek istiyorum f1 aracı mı alayım yoksa şahin mi?
şahin alırsanız da sizi emin olun istediğiniz yere götürür..f1 aracı alıp bulduğunuz ilk duvara da toslayabilirsiniz..
bence önce sıkı bir kursa yazılın.. ve 6 ay bişey beklemeyin..
alınan her kötü sonucun sorumlusu kullanıcıdır.

Tarih: 11 Nisan 2016, 14:26 - İp: 85.***.**1.207
yldrm84
yldrm84 (üye)
Ankara / Amatör

haklısınız, dslr makinelerle hiç fotoğraf çekme deneyimim olmadı, yaklaşık 1 ay'lık da bir kurs bilgim var tabi aşama aşama gidiyorum. Bir yerden bir şekilde başlayıp kendimi geliştirmeyi çok istiyorum. Malesef tecrübeler de kötü sonuçlar elde ederek kazanılıyor ,birden büyük bir çıkış yapmamı zaten hiç beklemiyorum ki şu an ki deneyimimle hiç yapamam, sizin bahsettiğiniz makine tercihide benim için ayrı bir deneyim oldu mesela demek ki iş makineden çok kişi de bitiyor

Tarih: 11 Nisan 2016, 16:07 - İp: 212.***.**0.21
  • 1