sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Eos 350d Alan Derinlik Ve Titreşim

Merhaba. Soruma geçmeden ve siz kızmadan önce söyleyeyim, forumda bilgi arama özürlüyüm ne yazık ki... Yani daha önce soruldu ya da cevaplandıysa lütfen kusuruma bakmayın!

Hemen soru(ları)ma geçeyim. Öncelikle alan derinlik zımbırtısı 350D'de mevcut mu? Çoğu kişi kullanmıyormuş, ancak kullanmayacak olsam bile böyle bir özelliğin olup, olmaması çok önemli mi? Nerelerde, hangi koşullarda gerekir? Kısaca açıklarsanız çok sevinirim.

Diğer konu ise titreşim. Elim ayağım bazen çok titrer. Titreşim genelde çektiğim fotoğraflarda problem olacakmış gibi geliyor bana, ama işi iyice öğrenince doğru ayarlarla önüne geçebilirim diye düşünüyorum, sallıyor muyum, yoksa bu mümkün mü? Ayrıca 350D'nin titreşim önleme özelliği var mı, ya da nasıl, iyi mi? Bunun lensle ilgili olduğunu da okumuştum. Kit lens ile ne kadar performans alabilirim titreşim önleme konusunda. Ayrıca makinayı aldıktan sonra para biriktirip ilk aşamada Sigma 70-300 DG APO daha sonra da Sigma 17-70 düşünüyorum. Onlarda titreşim önleme olayı var mı? Cahilim bu konuda ve çok gencim, henüz makinamı dahi alamadım. Kısmetse Haziran'a kadar alacağım.

Bilgilendireceğinizi umuyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 16 Mayıs 2007, 00:03 - İp: 85.***.**3.180
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

ne saydiginiz sigmalarda nede 350d de titresim onleme sistemi yok 350d de ise alanderinligi onizleme mevcut

Tarih: 16 Mayıs 2007, 00:07 - İp: 81.***.**3.28
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Peki ne yapmam lazım? 350D ile çekilen fotoğraflara baktığımda çok iyi olduklarını görüyorum. Misal benim Samsung cep telefonum gündüz çektiğim fotoğraflarda elimin titremesine rağmen net çıkıyor. Ancak akşam hava karardığında ya da evin içinde odanın ışığıyla çektiğimde ne kadar titretmemeye çalışsam da hep bulanık çıkıyor. 350D'yi aldığımda da böyle mi olacak? Gerçi saçma bir kıyaslama oldu, cep telefonuyla 350D Ama umuyorum ki böyle değildir durum.

Tarih: 16 Mayıs 2007, 00:12 - İp: 85.***.**3.180
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

sana bir tane kobolt DW 800 P SET lazım kapalı landa titretmeden çekimler yaparsın :D fazlamı güzel bir flash al

#onixon' tarafından 16.05.2007 00:45:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Mayıs 2007, 00:36 - İp: 85.***.**8.64
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sercan selam..
350d alma 400d al kesinlikle.. aradaki farka degecek, icin rahat olsun..
...once 17-70'i al, sonraki asamada 70-300 gibi bir lens dusunursun..
...herkesin eli ayagi titrer, bu konuda da rahat ol.. ozellikle bol bol kahve icenlere bir bak..
titresim onleme yararli birsey ama hersey demek degil.. titresimleri tamamen yoketmenin yolu, tripod kullanmakmaktir..

http://www.dijitalfokus.com/index.php?topic=826.0

adresinde, thom hogan'in tripodlar konusunda yazdigi yazinin turkce tercumesi var, bir oku mutlaka..

yazinin orijinali de su adreste:
http://www.bythom.com/support.htm

.....tabii titresim onleme sistemleri de cok yararlilar.. 400d ile canon 17-85 lensini de dusunebilirsin..

Tarih: 16 Mayıs 2007, 03:50 - İp: 86.***.**0.120
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

yapma İLKER abi arkadasın bir sucu yok o bir sey yapmadı masum....
Gitzo ruyalarına girecek sercan-mtb hocam soylemedi deme

Tarih: 16 Mayıs 2007, 03:53 - İp: 81.***.**3.181
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Yahu burada da mı karbon? Zaten dağ bisikletlerimiz hafif olsun diye alabildiğimiz kadar karbon parça (karbon sele, sele borusu, gidon, karbon fren kolları vs.) alıyoruz, bütün öğrenci harçlığı karbon parçalara gidiyor, tripod alırken de mi karbonundan olacak?

400D konusuna gelince, 350D'yi alabilecek parayı bir biriktirebilsem önce... Peki 400D'de kıpraşım önleyici var mı?

Tarih: 16 Mayıs 2007, 04:06 - İp: 212.***.**9.74
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

yok

Tarih: 16 Mayıs 2007, 04:11 - İp: 81.***.**3.181
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

muratsen abim 7€ fark olduğunu söyledi 400d ve 350d geliş fiyatları arasında.. bildiğim kadarıyla piyasaya yansıması da çok farklı değil, yani aralarındaki fark az. kesinlikle 400d öneririm 1 kere alınıyor diycem ama yalan

Tarih: 16 Mayıs 2007, 04:16 - İp: 85.***.**6.138
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Geliş fiyatları çok az farketse de satış fiyatları bayaa farkediyor malesef.Ben araştırmıştım makinemi almadan önce.300-400 ytl farkettiği oluyor.Bu arada tripod'u carrefourdan aldım ben 25ytl herkese tavsiye ederim. Şaka bir yana umduğumdan iyi çıktı yav.Allah Çinlilerden razı olsun.

Tarih: 16 Mayıs 2007, 04:29 - İp: 88.***.**1.249
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

arda, ulyses arkadasimiz neler diyor boyle, 25 ytl'lik tripod hakkinda.. valla gec de oldu, simdi 10 sayfa yazi yazmak da istemiyorum ama.. ama yazmazsam da icimde kalacak..
..yok yok, halim yok valla..
........
sercan, carbon fiber tripod daha iyidir.. nedenine girmeyecegim, cunku verdigim adrese bak.. ayrica yuze yakin konu actim herhalde tripodlarla ilgili, sec birini oku..
................
350d alacak parayi biriktir ve alma.. 400d alacak kadar para yapinca da 400d alirsin..
(tabii bu soylediklerim, senin alacagin zaman 450d piyasaya cikarsa gecerli degildir.. )

Tarih: 16 Mayıs 2007, 04:36 - İp: 86.***.**0.120