sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Eos 350d Alan Derinlik Ve Titreşim

Merhaba. Soruma geçmeden ve siz kızmadan önce söyleyeyim, forumda bilgi arama özürlüyüm ne yazık ki... Yani daha önce soruldu ya da cevaplandıysa lütfen kusuruma bakmayın!

Hemen soru(ları)ma geçeyim. Öncelikle alan derinlik zımbırtısı 350D'de mevcut mu? Çoğu kişi kullanmıyormuş, ancak kullanmayacak olsam bile böyle bir özelliğin olup, olmaması çok önemli mi? Nerelerde, hangi koşullarda gerekir? Kısaca açıklarsanız çok sevinirim.

Diğer konu ise titreşim. Elim ayağım bazen çok titrer. Titreşim genelde çektiğim fotoğraflarda problem olacakmış gibi geliyor bana, ama işi iyice öğrenince doğru ayarlarla önüne geçebilirim diye düşünüyorum, sallıyor muyum, yoksa bu mümkün mü? Ayrıca 350D'nin titreşim önleme özelliği var mı, ya da nasıl, iyi mi? Bunun lensle ilgili olduğunu da okumuştum. Kit lens ile ne kadar performans alabilirim titreşim önleme konusunda. Ayrıca makinayı aldıktan sonra para biriktirip ilk aşamada Sigma 70-300 DG APO daha sonra da Sigma 17-70 düşünüyorum. Onlarda titreşim önleme olayı var mı? Cahilim bu konuda ve çok gencim, henüz makinamı dahi alamadım. Kısmetse Haziran'a kadar alacağım.

Bilgilendireceğinizi umuyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 16 Mayıs 2007, 00:03 - İp: 85.***.**3.180
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

İLKER abi benim 25ytl olsaa gider bi iskender yerim ya da ne bilim lahmacum yerim bi kucuk alırım ne bilim baska hayırlı islere harcarım

Tarih: 16 Mayıs 2007, 04:40 - İp: 81.***.**3.181
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Hehe..Yok yok Sercan sen beni dikkate alma. Ucuz görünce denemek için aldım ben bunu.Makineyi sabit tutmaya yarıyor ama üfürsen düşer.Ayar tutturmakta bayaa bir sorun.İyi bir tripod alacağım ama sonra.Ben en iyisini alamayacağım durumlarda ertelerim genelde alışverişi.Sen imkanın varsa en iyilerinden al, bu işte ne kadar ekmek o kadar köfte malesef.

Tarih: 16 Mayıs 2007, 04:43 - İp: 88.***.**1.249
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ulyses, simdi cok dogru soylemissin kesinlikle.. ne kadar ekmek o kadar kofte, cok dogrudur tripod'lar icin..
ben biraz tripod'lar konusunda ciddiyimdir, bakma hastalik oldu.. arda bilir..
zaten her gordugu yerde de benimle ugrasiyor artik..
....................
arda, ben de iskender yerim valla 25 ytl ile.. saka maka, iskender dedin, simdi iskender'i ben nereden bulacagim burada.. artik turkiyeye gelinceye kadar bekleyecek..

Tarih: 16 Mayıs 2007, 04:57 - İp: 86.***.**0.120
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

ben yiyiyorum valla suan İLKER abi
kuru ekmegi gozlerimi kapatıp iskender niyetine yiyorum yogurtlaa

Tarih: 16 Mayıs 2007, 05:01 - İp: 81.***.**3.181
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Evet bu alet şimdilik makineyi taşın, arabanın üstüne koymaktan kurtarıyor beni.Ama asıl derdim başka benim.İyi ve ağır bir tripod tamam da, ben yakında Tayland'a gidicem.Oradan belki Vietnam.Niyetim yağmur ormanlarında bol bol fotoğraf çekmek.İyi de nasıl taşıycam o kadar ekipmanı?Şöyle hem hafif, hem ağır, hemde miniminnacık olabilen bir tripod olsa.Çokmu şey istiyorum ne.

Tarih: 16 Mayıs 2007, 05:03 - İp: 88.***.**1.249
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

hocam cok sey istemiyorsun sadece GİTZO istiyorsun sende

Tarih: 16 Mayıs 2007, 05:06 - İp: 81.***.**3.181
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tam yazini okudum ulyses, icimden de dedim: "hayir.. gitzo istiyorsun sadece" diye.. bir de baktim arda soylemis zaten..
....
fiyatlari cok pahali diyorsan, ki deme bence , imkanin varsa bir saniye bile dusunme..
daha ucuza ne alabilirsin?
feisol ve benro'lara bir bak.. gitzo'larin yari fiyatlarina satiliyorlar ve saglamliklari cok cok iyi.. cok da hafifler ayrica..
http://www.feisol.com/english/feisolen.htm
http://benro.cn/

Tarih: 16 Mayıs 2007, 05:45 - İp: 86.***.**0.120
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

birseyler kapmısız senden sensei

Tarih: 16 Mayıs 2007, 05:48 - İp: 81.***.**3.181
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 16 Mayıs 2007, 05:58 - İp: 86.***.**0.120