mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Eos 350d , R1 Ve Fz30

Gereksiz bir soru oldu düzenliyorum ki kimseyi megşul etmiyelim.

#mbsahan' tarafından 16.07.2006 04:57:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2006, 03:26 - İp: 85.***.**3.25
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

DSLR bir makinada Merkez ağırlıklı AF ve Deklanşör Hızı Öncelik Modu olmaması çok ayıp olurdu. Ama www.sony.com.tr deki ürün açıklamasınıda yok denmesi insanı çelişkiye düşürüyor...

Tarih: 23 Temmuz 2006, 09:47 - İp: 85.***.**9.203
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Benim elimdeki notlar da SONY Türkiye nin göndermiş olduğu basın bülteni. Aynı firmanın bilgileri. Muhtemelern web sayfasını hazırlayan operatorler yanlış yazmış olabilir. Bazen olabiliyor böyle hatalar.
Yinede iletişime geçip işin tam aslını öğrenmeye çalışırım.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 11:07 - İp: 85.***.**7.201
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

(Steve's Digicam)
* Shooting modes: Full-auto, Programmed AE with program shift, Aperture priority, Shutter priority, Manual and Scenes
*TTL metering: 40-segment honeycomb-pattern, Center-weighted or Spot

(Imaging Resource)
* honeycomb pattern metering, Center-Weighted, and Spot metering options, with AE Lock function.
* Auto, Program AE (with Program Shift), Aperture Priority, Shutter Priority, and Manual shooting modes.

Yani hepsi mevcut, Yine Türkiye temsilciliginin sapsallığıyla karşı karşıyayız .
Piyasaya bu kadar iddialı giren bir DSLR'de bunların olmaması mümkünmü? Ben şimdi Japonya SONY'e mail atıp ürünlerinizi yanlış tanıtıyorlar diye bildireceğim.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 12:21 - İp: 81.***.**6.209
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Xtolga ve Fotoman zaten bıkmışız bilgisiz satıcılardan...Ürünle ilgili soru sorarsın "Yüzüne bakıp pişkin pişkin valla bilmiyorum demelerine şaşırıyorum" Ama yanlızca satıcılar degil ürünü ithal edenlerde bilgisiz ve ilgisiz...
Üstelik bu sayfanın cevirisi çok teknik bilgi gerektirecek bir şeyde değil "Center-weighted" yazısını karsısındakiki satır "yes" mi "no" mu?Bu kadar basit. Sorumluluk sahibi olan bunu yanlış yazmışsa bile kontrollerinde fark eder. Hiç mi teknik bir eleman yok girip bu siteye bakmamış?
Allah'tan bilgi için onlara muhtaç degiliz...

Tarih: 23 Temmuz 2006, 18:14 - İp: 85.***.**7.232
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sony a100'de shutter priority modu ile centre-weighted AF yokmus demek.. bu kadar gulecegimi tahmin etmezdim dogrusu..

mbsahan, o ozelliklerin olmamasi zaten mumkun degil.. bir dslr makinede deklansor hizi oncelik modu yok demek; gercekten o ceviriyi yapana yaziklar olsun..
...
tabii ki o ozellikler varlar..

........................................

Tarih: 23 Temmuz 2006, 20:18 - İp: 62.***.**2.10
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

İnanırmısın İlker ben şoka girdim gördüğümde... Sony nin Global sitesinde bakıyorum var. .tr giriyorum yok...İnsan endişeleniyor açıkcası üstelik çıksada alsak dediği bir makinada böyle karambol yaratılırmı yaw!!! Sony Firmasına söylemek lazım bunları yapamıyorlarsa kapatsınlar sitelerini
Bir ara vestel in web sitesindede şöyle bir problem vardı:
Biliyorsun yakın zamanda kur fırladı. Vestel kısa bir süre sonra plazmalara bu kur artışını yansıttı. Bayiiler yeni fiyattan satarken vestel in web sitesindeki fiyatlar eski fiyatlardı Bir arkadaşta aramış demiş ki plazma almak istiyorum ama bayinizdeki fiyatlar yüksek ben web sitenizdeki fiyattı daha çok sevdim alabilirmiyim demiş
Müşteri danışma hattındaki arkadaş ne diyeceni şaşırmış...Ama ona yinede bayideki fiyattan alabileceğini söylemiş ve sorunu düzelteceklerini belirterek teşekkür edip telefonu kapatmış. En son baktığımda 7 gün geçmesine ragmen fiyatlar güncellenmemişti...

Tarih: 24 Temmuz 2006, 00:44 - İp: 85.***.**0.156
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

mbsahan sen onu bunu bırak da asıl sorun ne biliyormusun A100 de?

Bazı A100 lerin üst kısmında,profesyonel makinalarda olan çekim değerlerini izleme ekranı(2. ekran) yer alırken,bazı yerlerde bu yok.Nasıl olduğunu yada niçin bu farklılığın olduğunu açıklayacak bir arkadaş varmı?

Tarih: 24 Temmuz 2006, 00:48 - İp: 85.***.**8.10
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Oh! Şimdide bu... Yoksa Türkiye de satılacak olanlarda 2. ekran, Merkez ağırlıklı AF, Deklanşör Hızı Öncelik Modu olmayacak mı? Paranoyasını açıklayın arkadaşlar Lütfen acil yardım yoksa bu gece uyuyamam, şaka yapmıyorum. O site senin bu site benim A100 bakmaktan bir hal olurum valla

Tarih: 24 Temmuz 2006, 00:56 - İp: 85.***.**0.156
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

mbsahan A100 almadan önce Sony-Türkiye müşteri memnuniyeti konusunda ileriye dönük bir adım atıyormu ona bak önce.
Üzülürsün bak.Makinan Allah korusun bir bozulmaya görsün.Sonra uğraş servislerle,anlayış bekle onlardan.

Tarih: 24 Temmuz 2006, 01:05 - İp: 85.***.**8.10
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Global Web sitesinden ve .tr web sitesinden makinanın reimlerine baktım ama ikisindede 2. Ekran yok.
Global web sitesindeki resimler için TIKLAYIN...

Türkiye Web sitesindeki Türkiye web sitesindeki 3 Boyutlu görüntü için TIKLAYIN...

Ayrıca her ikisindede Deklanşör Hızı Öncelik Modu mevcut...

Ama yinede 2. Ekranlı ve ikinci ekransız üretim olursa ekransızlar Türkiye de satılırsa çok bozulurum valla...

Sony-Türkiye müşteri memnuniyeti konusunda sıkıntılı ise kanuni haklarımı kullanırım daha bu güne kadar hiçbir firmaya pes etmedim.Etimden bir çimdik kopartırmadım. Çok azimliyimdir bu tür konularda... Tabii insan ister ki bu onların doğasında olsun insallah alacagımız ürün bozulmaz bizde uğraşmak zorunda kalmayız. Ha bu gidişle A100 çıkana kadar sabredebilirsem tabii...

Tarih: 24 Temmuz 2006, 01:19 - İp: 85.***.**0.156