enginxxx
enginxxx (üye)
Ankara / Amatör

En Sonunda Sony A350x Aldım

S.A.

Arkadaşlar araştırmalarımdan çıkan en uygun garantili olarak bu makina ve beraberinde ki lensleri almaya karar verdim.Bugün itibri ile de almış bulunmaktayım.SONY a350x 18-70 (1.3 ft macro) lens + 55-200 mm Lens.
İnşallah doğru bir karar vermişimdir.Canon veya Nikon almayı düşünüyordum dün makinaları yakından inceleme imkanı buldum ve sony a350x elime alınca çok beğendim birden aldım çıktım anlıyacağınız.İncelemelrimi ve sonuçları sizlerle paylaşırım.Hayırlı günler.

#enginxxx' tarafından 22.05.2008 10:44:53 tarihinde düzenlendi.

#enginxxx' tarafından 22.05.2008 10:45:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2008, 10:42 - İp: 88.***.**3.26
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

A300 'ün a350 den iyi olduğun düşünüyorum. Bunu kafadan yazmıyorum. Testler var. a300 noise ve detay performansında a350 nin ilerinsinde bir makina. Ayrıca ismine aldanıp 350 yeni bir makina diye düşünme koskoca sonye sormak lazım a300'ü neden a350 den sonra çıkarmış. a350 kötü demiyorum ama fotoğraf kalitesi a300'ün gerisinde kalıyor. 350 de kullanılan sensörün eski emektar a100 a200 ve son olarak a300 de kullanılan sensör kadar bu işe hazır olmadığını düşünüyorum. umarım birkaç firmware update ile daha iyi duruma gelir.14mp avantaj gibi görülsede iş resim boyutuna gelince 10 mpden sanıldığı kadar büyük değil. eğri oturalım doğru konuşalım amaç bildiklerimizi paylaşmak gerçekleri yazmak değil mi. yoksa körler sağırlar birbirini ağırlar hikayesi mi.aldığın makinayı kötülemek gibi bir maksadım yok. yukardaki yorumumunda arkasındayım. Sana da kocaman bir hayırlı olsun.

Tarih: 31 Mayıs 2008, 10:47 - İp: 85.***.**1.183
enginxxx
enginxxx (üye)
Ankara / Amatör

s.a.

elturco kardeş öncelikle eleştirilerimizi körler sağırlar birbirini ağırlar gibi yapmazsak bence daha iyi olur.burada yanlış bir makinayı yanlış bir şekilde övgü yapmaya kalkmıyorum ben.ayrıca a350 almadan önce ikisinide (a300) çok araştırdım.siz noise testlerinin a300 daha iyi olduğunu yazmışsınız anlamış değilim.benim yaptığım araştırmalardan çıkan sonuçlarda ise a350 daha iyi sonuç verdiği gösteriliyor.sonuçta bu makinaları ben üretmiyorum.ikiside aynı fiyat.ayrıca ccd sensöre 14 megapixel denenen tek cihaz.sence istenilen performansı vermese koyarlarmı.ayrıca sen hiç aynı lensle aynı mesafeden ve aynı programla a350 ve a300 arasındaki netleme farkına baktınmı hiç.bence gerçekten eğri oturup doğru konuşalım.bu arada ben megapixel farkını 14 daha dir anlamında demiyorum.siz ilk yorumuznuzdan beri makinamı kötülediğinizi düşünmüyorum sadece bende bildiklerimi yazmaya çalıştığımı biliniz lütfen.isterseniz bu konuyu artık kullanıcılara bırakalım birbirimize iyilikler dileyip işimize devam edelim.hoşçakalın...sizede kocaman bir teşekkürler...

Tarih: 1 Haziran 2008, 01:03 - İp: 88.***.**4.26
hbaykal
hbaykal (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaslar, A300 ile A350`nin (ayni sartlarda cekilmis fotograflarla) ciddi bir karsilastirmasinin yapildigi bir site varsa linkini verebilirmisiniz.

Bu arada makinaniz hayirli olsun enginxxx, gulle gule kullanin...

Tarih: 1 Haziran 2008, 23:48 - İp: 88.***.**1.92
enginxxx
enginxxx (üye)
Ankara / Amatör

s.a.

teşekkür ederim hbaykal kardeş...

http://www.pbase.com/cameras/sony/dslr_a300
http://www.pbase.com/cameras/sony/dslr_a350
http://www.pixel-peeper.com/adv/?lens=12787&camera=864&perpage=12&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&iso_min=none&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=1

gibi sitelerden inceleyebilirsiniz...

Tarih: 2 Haziran 2008, 00:28 - İp: 88.***.**3.230
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

merhaba
enginxxx hayırlı olsun,güle güle kullanın.

performansı çok merak edilen modellerden biri de A300 ve A350 ..izlenimlerinizi burada bizimle paylaşırsanız seviniriz..

Tarih: 2 Haziran 2008, 00:51 - İp: 85.***.**8.2
enginxxx
enginxxx (üye)
Ankara / Amatör

s.a.

kadir arkadaş çok teşekkür ederim.makinanın performansı ile ilgili şunları diyebilirim sony a350 de kullanımı kolaylaştıracak menü kullanışı ve kolaylığı,makinanın el oturuşu,gövdedeki titreşim önleyici sayesindeki net fotolar,lifewiev ekrandaki oynar özellik ve görsel af özelliği vede fotoğraf sonuçlarındaki netleme ve renk dolgunluğu emin olun her geçen gün tadını dahada çıkartmamı sağlıyor.çok memnunum.herkese teşekkürler...

Tarih: 2 Haziran 2008, 01:55 - İp: 88.***.**8.15
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

hbaykal,

a300 a350 noise karşılaştırmasına;

http://www.cameralabs.com/reviews/Sony_Alpha_DSLR_A300/noise.shtml

adresinden ulaşabilirsin.

Özellikle sitede yazan "So ultimately we'd say while the A300 does have slightly lower noise levels than the A350," ifadesine dikkat çekmek isterim. çokda büyük fark olmasada itiraf etmek lazım ki dikkatli bakıldığında a300 noise açısından a350 den daha başarılı.

Bu konudaki kullanıcı testine ise aşağıdaki adresten ulaşabilirsin.

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1037&message=27530506

Yurtdışındaki forumlar bu ikilinin karşılaştırmalarıyla dolu ve çoğunluk a300 noise başarısı konusunda hemfikir.

Eğer bu iki makine arasında sadece noise konusunda kararsızsan ben olsam tercihim a300 den yana kullanırdım.

Selamlar.

#elturco' tarafından 02.06.2008 11:12:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Haziran 2008, 11:11 - İp: 212.***.**2.202
enginxxx
enginxxx (üye)
Ankara / Amatör

s.a.

ya arkadaşlar bu sony a300 ve a350 noise karşılaştırması sıkmaya başladı.sizce herşey fotoğrafta noise mi demektir ya.Allah aşkına bir dakika düşünün.neden a350 nin noise performansı a300 kadar olmadığı nı anlamak bu kadar mı zor.biri kare de 14 milyon piksel e bölüyor biri ise 10 milyon piksele.heralde iso gerekli fotoğraflarda a350 de netleme daha fazla olduğu için noise farkı daha da belli olacak.bu onun kalitesiz olduğu anlamına gelmez.normal ışığı güzel olarak çektiğiniz fotoğraflardaki a350 nin a300 e göre daha çok netlemesini ve kalitesini hiç test ettinizmi peki. noise test sonuçlarını gördükten sonra fark yok diyemem ama çok fark varda diyemem.o yüzden güzel ışık alan portre,manzara v.s gibi fotoğraflarla uğraşıyorsanız a350 alırsın iso ihtiyaçlı fotoğraflarla daha çok haşır neşir oluyosan a300 alırsınız olur biter.bu konuda kapatın gitsin artık.

Tarih: 5 Haziran 2008, 02:22 - İp: 88.***.**7.93
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

sayın enginxxx,

Neden bu şekilde tepki vererek yazdığınızı anlamış değilim. Burası açık bir platform. Ben bildiğim öğrendiğim bilgileri atarmaya çalışıyorum. Şu an her iki makine arasındaki noise farkını ortaya gösteren bir takım yazılar yazdım. A350 diğer konularda iyi olabilir. Bu kadar alınganlığa gerek yok bence. A350 teknoloji olarak A300 üzerinde bir makina. Umarım bu sizi biraz rahatlatmıştır. Konuyu siz açmış olabilirsiniz ama konu kapansın gitsin şeklindeki ifadenizi kınıyorum

Selamlar....

Tarih: 5 Haziran 2008, 08:21 - İp: 212.***.**2.202
enginxxx
enginxxx (üye)
Ankara / Amatör

s.a.

ben sizin iyi niyetli olduğunuzu zannetmiyorum.ben açtığım konu a350 ve a300 arasındaki noise farkı değilki sen bu konuda açıklama yapıyorsun.aylardır makina almak için istişare ettiğimiz arkadaşlara aldığım makinanın haberini vermek için açtığım bir konu.Sen bu a350 nin a300 den daha iyi olmadığını, ben onu alırdım gibi açıklamalarda bulundun bir sürü yorumlar yaptınız haliyle soru cevaba dönüştü.dolayısıyla bende sana göre cevap verince alıngan oldum.önce bu makinanın daha iyi bir makina olmadığını söyledin şimdide teknik olarak bence daha iyi diyorsun.bir de dalga geçer gibi rahatlarsın artık falan diyorsun.ben açtığım bu kpnunun kapanmasını değil senin bu başlık altında noise iddalarının kapanmasını istedim.bundan sonra bu yazdığıma cevap vermemeni rica ediyorum.çünkü bu konuda sana sonkez yazdım cevap vermeyecem.başka konularda gerekirse bilgilerimizi paylaşırız...bu konu yeter.

Tarih: 5 Haziran 2008, 10:41 - İp: 88.***.**5.194