enginxxx
enginxxx (üye)
Ankara / Amatör

En Sonunda Sony A350x Aldım

S.A.

Arkadaşlar araştırmalarımdan çıkan en uygun garantili olarak bu makina ve beraberinde ki lensleri almaya karar verdim.Bugün itibri ile de almış bulunmaktayım.SONY a350x 18-70 (1.3 ft macro) lens + 55-200 mm Lens.
İnşallah doğru bir karar vermişimdir.Canon veya Nikon almayı düşünüyordum dün makinaları yakından inceleme imkanı buldum ve sony a350x elime alınca çok beğendim birden aldım çıktım anlıyacağınız.İncelemelrimi ve sonuçları sizlerle paylaşırım.Hayırlı günler.

#enginxxx' tarafından 22.05.2008 10:44:53 tarihinde düzenlendi.

#enginxxx' tarafından 22.05.2008 10:45:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2008, 10:42 - İp: 88.***.**3.26
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Sevgili hemşehrim,
Ben AFyon'da yaşayan bir Çorumlu'yum!
Yazılarınıza hep s.a. ile başlıyorsun ki bunun msn kültüründe Allah'ın Selamı'nın kısaltılmışı olduğunu biliyorum.
Doğru anlamışsam ve aleyküm selam diyelim öncelikle.
Ancaaak..
Mesaj başında barış ve esenlik dilerken hemen sonrasında bir bakıyoruz eleştirilere tahammül edemeyen, dahası oldukça sert cevaplar veren bir üslupla karşılaşıyoruz...
İnan ki bu eleştirilerin, uyarıların kıymetini bilmek gerekiyor.
Nihayetinde adamın oturup uzun uzun cevap yazmasında bir çıkarı yok.
Belki bazılarımız sahip olduğu makineyi överken veya başka bir makinayı eleştirirken azıcık kantarın topuzunu kaçırıveriyor.
Olsun, adam neticede bedavaya bilgi ve tecrübesini paylaşmıyor mu?
Buna saygı duymak ve varsa biraz sertliğine de tahammül etmek daha iyi olur diye düşünüyorum.
a-300 ve a350 ye gelince:
ben de a-700 var ikinci bir gövde olarak da a-300 veya a-350 düşünüyorum.
bu sebeple bu iki makinenin tartışıldığı her başlığı dikkatle okuyor, test sitelerinin neticelerine dikkatle göz gezdiriyorum.
Bana göre de a-300 azıcık iyi.
Ancak bu fark iyice büyütüp crop alınca ortaya çıkıyor yoksa fark edilecek kadar değil bence de.

Başka bir örnek vereyim, fotokritik sitesine gir. orada olympus Ekipmanlar başlığındanE-500 ü bul ve bununla çekilmiş fotoğraflara bir bak. E-500 bayağı eski bir makine ve üzerinde de hiç beğenilmeyen KODAK yapımı bir sensör bulunuyor. Üstelik bu sensör a-300 veya 350 dekinden de küçük.
Ama bu makine ile ne fotoğraflar çekilmiş, baksan bu E-500 alınır kardeşim dersin.
O sebeple, zaten a-350 almışsın, hayrını gör. Bence olağanüstü güzel bir makine. Kaldı ki ben a-100 kullandım ve acayip beğeniyordum makinemi, a-350 a-100 e beş çeker.
Sen iyisi mi bol bol fotoğraf çek, güzellerini bizimle paylaş, hayattan ve fotoğraf işinden zevk al.
Bu teknik tartışmaların sonu yok ve ben kendimden biliyorum teknik tartışmalara dalınca fotoğraf çekme işi güme gidiyor.
Tekrar makinen hayırlı olsun sevgili hemşehrim.

Tarih: 5 Haziran 2008, 14:33 - İp: 88.***.**4.2
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

Bu konu kapandı... Ayranım bu Yarısı su

#elturco' tarafından 05.06.2008 14:44:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Haziran 2008, 14:42 - İp: 212.***.**2.202
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

a350 KULLANAN TÜM ARKADAŞLARA ŞUNLARI EKLEMEK İSTİYORUM BU TOPİĞE DE..

A350 de çok güzel fotoğraflar veren bir makine..
Ve iso performansının, Benim eski a100 den ÇOK daha iyi olduğu muhakkak.. Ki o A100 modelini binlerce kişi kullandı memnun şekilde..
İso olarak A300 den çok az daha düşüktür, bunu da sakın sorun etmeyin. Full boy fotoğraf basmayacağınıza göre sorun yaratmaz asla..

Ve A350 nin bir artısı var;
14 mp olduğu için, size daha fazla kaliteli krop hakkı tanır. BU çok önemli..
Full zoomlayıp bir martı çektiniz diyelim. Ama martı biraz uzak kaldı yine de.. Ama merak etmeyin. Nasıl olsa 14 mp lik büyük bir fotoğraf.. kroplayın evde..
Diğer makinelere oranla çok daha az bozulma ile martıyı extra zoomlamış olacaksınız. Yani A350 size extra zoom imkanı sağlar.
Hatta bunu çekerken makinenin üzerindeki bir tuşla yapabilirsiniz.
Yani 1.4x ve 2x krop faktör tuşu.. Bunları kullanınca mp düşer.. Ama düşünün, koskoca 14 mp.. Mp düşse bile kalan mp değeri size yetecektir.

Yani A350'nin ciddi bir avantajı bence bu..
Oysa 10 mp'lik a300 de bu şansımız daha az..

Tarih: 5 Haziran 2008, 14:48 - İp: 88.***.**8.128
enginxxx
enginxxx (üye)
Ankara / Amatör

s.a.

fipar
hemşerim yorumların için teşekkür ederim.fakat baştan belli okuyacak olursan arkadaş a300 ile üstün özelliği söyleyince ben haklısın dedim.ben diğer taraftan a350 nin de üstün olduğu noktaları söylemeye başlayınca alıngan oldum.kendi malını öğen kişi oldum.sen bile eleştirilere tahammül edemeyen falan demişsin demekki dışardan öyle görünüyorum.veya o hale getiriliyorum.açtığım başlıkla ilgili olmayan yorum yapıyor,buna rağmen okey diyorum.onların bildiklerini anlatmaları forum oluyo benim bildiklerimi paylaşmak tahammülsüzlük oluyo.herkese rica ediyorum tekrar okusunlar...emin ol başta arkadaşlara hak verdim ama ben haksız değilim.artı kardeşimede olympus e510 aldım zaten.sensör boyutunuda biliyorum.kerdeşim de çok güzel fotoğraflar çekiyo.emin ol oda çok memnun.yani haklısın.

Tarih: 5 Haziran 2008, 14:49 - İp: 88.***.**5.194
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Yeni makinanız hayırlı uğulu olsun sn. Enginxxx. Bence gayet güzel makina almışsınız, sony kit lens performansları çok övülüyor, siz de bu konudaki izlenimlerinizi paylaşırsanız seviniriz.

Tarih: 5 Haziran 2008, 21:34 - İp: 85.***.**2.131
n0x
n0x (üye)
İzmir / Amatör

Bende ilk makinam olarak sony a300x aldım. İyiki almışım diyorum çok hoşuma gitti. Canon 450d ile arasında kalmıştım ama sony bana daha cazip geldi. Vizoru küçük filan diye okudum ama yeni başlayan biri olarak benim için bir sorun gibi gözükmüyor şu an gayet iyi bence. Ayarlarını filan fazla bilmiyorum onun için fazla yorum yapamayacağım ama benim içime sinen bir makine diyebilirim. Şimdi makineyi öğrenmeye çalışıyorum. Alıcak arkadaşlara tavsiye edebilirim. Fiyatını merak edenler için ben amerikadan getirttim 980 $ vergi dahil olarak bana geldi.

Tarih: 5 Haziran 2008, 23:10 - İp: 85.***.**9.32
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Makinanız hayırlı olsun A350 almak istediğim bir makina izlenim ve fotoğraflarınızı merakla bekliyorum

Tarih: 11 Ağustos 2008, 02:34 - İp: 88.***.**7.162
bekir_34
bekir_34 (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar link bu cihazı almayı düşünüyorum sizde nasıl iyimi teşekkürler

Tarih: 20 Ağustos 2008, 17:46 - İp: 85.***.**9.141
eagle_eye
eagle_eye (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

Engin bey makinanız hayırlı uğurlu olsun.
Çok doğru bi karar vermişsiniz bence makina harika.
Bende aynısını aldım ve çok menmunum tekrar hayırlı olsun
İşığınız bol olsun

Tarih: 7 Kasım 2008, 23:04 - İp: 88.***.**3.143