nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

E-500

arkadaşlar merhaba
oliympus E-500 makine 2lensli ile kiti ile 2,250ytl.
bu makine ile alaklaı görüşlerinizi alabilirmiyim.canon-nikon çekişmesinin yanından sıyrılabilecek bir makinemidir.alım arefesinde benim için oldukça önemli .şimdiden teşekkürler

Tarih: 27 Temmuz 2006, 12:28 - İp: 85.***.**9.24
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Mbsahan,nightmare iyi açıklamış.Spot ölçüm mesela AY çekimlerinde lazım oluyor.Bunun dışında kaç kere spot ölçüm kullanıyoruz ki?
Belki çok kullanan vardır,ben kullanım alanlarını bilmiyorum ama gündelik kullanımda sorun yaratmaz.

İso gösterimini kafana çok takma.Alışkanlık haline getirirsen,her çekimden sonra bakarsın.Olmaması eksiklik ama koskocaman bir özellikleri yumağında bu neki.350D kaliteli bir makina ve bu 2 özellik seni yıldırmasın.

Bu söylediklerimden,makinayı hemen koşup al anlamı çıkmasın.Benimde param olsa alırdım ancak fuarı beklemende şiddetle fayda var.Şimdi 350D alıp,yarın çıkan 370D yi görünce yada Nikon D80'i görünce pişman olmayacağın ne malum.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 09:58 - İp: 81.***.**1.54
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

@nemru_T, yok dostum nerde.. Artık gidenden umudu kestimde yeni bir makina nasıl alırım onun yollarını araştırıyorum.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 10:02 - İp: 193.***.**9.122
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Dostum seninD70s den sonra Adnan abinin de Sony R1 çalındı.
Bu ne iğrenç bir durumdur ya.Sen tekrar makina almayı düşünüyormusun?

Tarih: 28 Temmuz 2006, 10:08 - İp: 81.***.**1.54
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

Yapma yaa ne diyeyim bilmiyorum, çok üzüldüm gerçekten Ortalık hırsız kaynıyor desene . Evet tekrar makina almayı düşünüyorum ama herhalde 5-6 ayı bulur.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 10:44 - İp: 193.***.**9.122
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Hangi markaları düşünüyorsun?
Bu alım senin bütçeni zorlamasın?

Bende kısmet olsada senin gibi 6 ay içinde bir DSLR ye geçsem.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 11:16 - İp: 81.***.**1.54
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

osmanlı, 5-6 ay tabi en iyi ihtimal belki dahada uzun sürebilir. Nikon ve canonun yeni çıkaracağı modelleri merak ediyorum. Eğer alırsam bu modellerden biri olur büyük ihtimal.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 11:28 - İp: 193.***.**9.122
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

ya inşallah en yakın zamanda d70s den daha iyi bir makineyi kelepir düşürür onuda üzerindeki yazılar silinene ve yeter kardeşim degiştir şu külüstürü dedirtene kadar kullanırsın kazasınz belasız(haa daha iyi bi kelepir bulursan öncede degiştirirsin

valla millet yalan olmuş baksana ne yapacaklarını sasırmışlar.evden-arabadan herhalde bundan sonra boynumuzda asıpda gezecez

ya bide bişey sorcam canonda sb çekim var..peki d70sde herhangi bir aparatla bu mümkünmü ps mu kullanılıyor.bide e-500 de de varmı sb.
daha dün 350d ve e-500 bende elime aldım gercekten e500 daha etkileyici duruyor.ben büyük makineleri seviyorum herhalde ama pek kimse onu önermiyor.hayırlısıyla bi alaydımda kafayı yemeden.?????????????...kurtulayım.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 18:32 - İp: 85.***.**9.24
ba
ba (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

nemru_T,
fiyatı düşünüldüğünde çok iyi bir makina olduğunu söylüyebilirim. ben de bir arkadaşa aldırdım...
fotoğraf kalitesine diyecek bir şey yok çok iyi fotoğraflar çekebiliyorun. Verilen Kit lens'de Kit lenslerin kralı...
Beni rahatsız eden en büyük sorun fotoğrafları Karta çok geç yazması.. raw'da da uzun sürüyor... nois olayına gelince...iso 400'e kadar rahatlıkla kullanabilirsin...

dediğim gibi burda fiyat olarak bayağı iyi...bunun için tercih edenler çok oluyor...zuiko objektivleri göz dolduruyor... burda ikinci elde rahatlıkla bulunabilir(almanya'da) ve oldukça uygun da...sanırım Leica'da Panasonic ve Olympus için objektiv üretimene geçecekmiş...

Tarih: 28 Temmuz 2006, 18:50 - İp: 217.***.**2.237
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

nemru_T, sb dediğin siyah beyaz herhalde . D70S'de direk olarak siyah beyaz çekemiyorsun. Bilgisayarda siyah beyaza çevirmek gerekiyor. Filtre felan takarak direk çekmek mümkün mü bunu bende bilmiyorum.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 21:39 - İp: 85.***.**8.246
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

şaka gibi o dedigin makine set hali,nde amerikada 800$ yani 1200 YTL. inanmayan asagidaki linke tıklar

http://focuscamera.com/digital-camera-sales.asp?dr=y&offsetnum=252

diger makinelerin fiyatlarıda cok iyi. dedigin makine o fiyata yalcinlarda taksitle satılıyor. ben euro 1,5 civarındayken 1600 ytl ye fiyat almistim hayyam civarından. simdide3 olsa olsa 1750-1800 felandır. 450-500 ytl verip birilerini zengin etmeye gerek yok olmassa ordanda alabilirsin. bence slr alacaksan o makineyi al. ancak makine kadar lensde onemli. soyle sabit 2,8 diaframlı bir objektifde olsa tadından yenmez ama heralde oyle bir slr lensine 1500-2000 $ felan bayılmak gerekebilir. ama tabi 2250 ytl yi verebiliyosan 400 ytl daha verip nikon d70s alırsın bir dahada makine icin bakınmassın. zoom lensin eskik kalır onuda bir sekilde tamamlarsın diye dusunuyorum nacizane. bu web sayfasında nikon d70s in body fiyatı 800 dolar. Turkiyede 1200-1300 dolar dan satıyolar o body i . bir inceleyin linki... kolay gele...

Tarih: 31 Temmuz 2006, 16:11 - İp: 81.***.**8.76