nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

E-500

arkadaşlar merhaba
oliympus E-500 makine 2lensli ile kiti ile 2,250ytl.
bu makine ile alaklaı görüşlerinizi alabilirmiyim.canon-nikon çekişmesinin yanından sıyrılabilecek bir makinemidir.alım arefesinde benim için oldukça önemli .şimdiden teşekkürler

Tarih: 27 Temmuz 2006, 12:28 - İp: 85.***.**9.24
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sevgili memirot;
Bende düşündüm bir ara.Ama kimse tavsiye etmiyor.Özellikle noise oranı çok fazla. 2. el yok.Objektif sistemi farklı. 2x crop ve 4.3 e göre ayarlanmış.
Ama genede çok kaliteli olduğunu söylüyorlar.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 13:13 - İp: 85.***.**1.95
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Canon-Nikondan Şaşmayın.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 14:39 - İp: 85.***.**3.100
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

hayyam da 2,ci katta 1250 dolar sıfırdan farksız temızlık te

ama nemru_t bu al demek deyıldır.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 15:08 - İp: 85.***.**2.216
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bulundugum ulkede 1000 dolar civari (3800 Qatar riyali) Jumbo Trading de deneme cekimleri yaptiriyorlar. Ben cok begendim. 4/3 0rani da aslinda bir yenilik ve begenilen bir olcu.Fiyatina bakarsak bu fiyata satilan makinelerarasinda alinacak bir urun. Turkiye'de Olympus, Pentax ve Minolta hic bir zaman pazar bulamadi.Spot metering sistemini om 4 modeli ile sunan olympus idi. Canon ve Nikon guzel de,kullanici icin iyi fiyat ise Olympus da guzel... Ben fiyati uygun ise tavsiye ederim. Hic de basit bir makine degil.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 18:34 - İp: 82.***.**7.67
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Focus halkası sürekli dönüyor die biliyorum.
Sony R1 alırım daha iyi.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 20:34 - İp: 85.***.**3.100
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bu focus halkasının devamlı dönmesi normal değil mi?Benim makinamın da sürekli dönüyor.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 21:34 - İp: 88.***.**8.46
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Aklımdayken www.gittigidiyor.com adresinde 2 adet zoom lens ile birlikte Olympus E500,1250 ytl idi en son baktığımda.

Arkadaşlar teknosada E500 ile D70s modellerinin ikisini elime alıp incelediğimde,E500'ün beni daha çok heyecanlandırdığını gördüm.
Nikon'un zoom sırasında bileziğinin çok ağır olduğunu gördüm.Normalden fazla çaba sarf etmek gerekiyor döndürmek için.Ve elde duruşu çok büyük bu benim bazen istediğim bazende istemediğim bir durum.

Sevgili Eos sana birşey soracağım.Bu DSLR'lerdeki yakınlaştırma yüzüğünün hassasiyeti yani yakınlaştırma sırasında halkayı döndürürken harcadığımız güç,lensden lense değişiyormu yoksa hepsine aynı mı?

Bu arada bugün bir mağazada 350D kit olarak(18-55mm) peşin 1800 ytl fiyat aldım.Yanında h.kartı yada çanta gibi bir hediyesi yok.Sence nasıl?

Birde dikkatimi çekti Sony Arçeliklerde,Canon ise Philips lerde satılmaya başladı.Bu stratejiyi ben doğru buluyorum.Çünkü halka açılmak,ürünleri sadec fotoğraf makinası satan dükkanlarda teşhir etmek reklam ve tanıtım açısından zor.Tahmin ediyorum ki bu 2 marka satışlarını bu sayede katladı.

Eos bana kalırsa 350D gibi makinaların kit lens ile satış fiyatlarının düşmesi lazım.Markalar kazançlarını sonradan satın alınacak lenslerden kazanabilir.Ve 2000 ytl ye mesela 100 adet 350D satılacağına,1400 ytl ye 300 adet satılsa daha bile fazla kazanç elde eder Canon firması.Bu örneği diğer DSLR üreticisi firmalar içinde söylüyorum.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 21:46 - İp: 88.***.**8.46
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Osmanlı 350D için aynı fiyatı bende 15 gün önce (1800 YTL) bir magazadan aldım üstelik tanıdık oldugu için bu fiyatı verdi...
Acaba A100 piyasaya girerse bu fiyatın altına bulma sansımız olur mu, Canon Erkayalar indirime gider mi?
Eger böyle bir beklenti yoksa fiyat çok iyi duruyor. Açıkcası 350D almama ramak kaldı. Birtek "spot ölçüm yapamıyor ve İSO speed ayarlanırken bile göremiyorsun" elştirisini okudum forumda... Bu çok ciddi bir eksikmidir kafama takıldı?

Tarih: 27 Temmuz 2006, 22:28 - İp: 85.***.**1.215
nightmare!
nightmare! (üye)
Ankara / Amatör

mbsahan, dediğin iki şeyinde çok problem olacağını zannetmiyorum. 350D spot ölçüm yerine merkezden %9'luk bir alanı ölçen bir yöntem kullanıyor. Spot ölçümde %1-3 arası birşey. Çok küçük nesnelerle çalışırken problem olabilir belki. Bu tip durumlarda da baktın istediğin gibi pozlanmadı fotoğraf pozlama telafisi kullanırsın.
Iso hassasiyetinin görünmemesi sanırım şöyle birşey. Isoyu ayarlarken bilgi ekranında görüyorsun ama ayaradıktan sonra bilgi ekranından kayboluyor. Bu D70S'te de böyleydi. Bunun sakıncası makinayı yüksek iso da unutabiliyorsun. Ekranda da görünmediği için daha sonraki çekimleri düşük isoda yaptığını sanıyorsun ama bilgisayara aktarınca birde bakıyorsun iso 1600. Bunun için çekime başlamadan önce iso'yuda kontrol etmek faydalı olabilir.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 09:48 - İp: 193.***.**9.122
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

nightmare naptın sen makinenin akıbetini bulabildinmi.polis filan bi işe yaradımı bari.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 09:54 - İp: 85.***.**9.24