bdemiriz
bdemiriz (üye)
İstanbul / Amatör

Dslr Makina Tercihi Hakkında Bilgi

İlk defa bir makina alacağım. Ancak nasıl bir model almam gerektiğini bilemiyorum. Öncelikle nasıl fotoğraflar çekeceğimi söyleyeyim. Ben genel olarak makina fotoğrafları çekeceğim, ancak makinalar 1,5 m boylara kadar ulaşabiliyor. Mesela 1,5 m boyundaki bir makinanın (makinalar genelde siyah renkte) ön panelinde bulunan siyah zemindeki beyaz veya sarı yazıları fotoğrafa yaklaştığımda net olarak görebilmem gerekiyor. Makina seçiminde marka çok önemli bir faktör müdür? Makinanın optik veya dijital zoom değerleri benim kullanacağım alan için önemli midir? Makina için 500-1200 TL arasında bir bütçe ayırabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Tarih: 25 Haziran 2010, 21:31 - İp: 188.***.**0.70
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Madde 1 : DSLR makinalarda dijital zoom diye bir şey yoktur.Zoom'u dslr makinaya takacak olduğunuz zoom özellikli lenslerle sağlarsınız ki bu da optik zoom'dur.

Madde 2 : Fotoğraf çekim tekniklerini bilen biri için makinanın markası önemli değildir. DSLR makina için Canon, Nikon, Pentax, Sony önerebileceğim markalardır.Hangisine aklınız ve gönlünüz yatarsa onu alın.

Dip Not : Öncelikle fotoğraf çekim tekniklerini ama kursa giderek ama internetten bir şekilde öğrenin lütfen.

Tarih: 26 Haziran 2010, 00:19 - İp: 78.***.**9.100
bdemiriz
bdemiriz (üye)
İstanbul / Amatör

Çok teşekkürler.

Tarih: 28 Haziran 2010, 21:21 - İp: 188.***.**3.80
  • 1