farantic67
farantic67 (üye)
Tekirdağ / Özel Gün Fotoğrafçısı

Dslr Makina Seçimi

eos1000d

eos 350d

eos 400d

nikon d40

nikon d70

nikon d50

Bu seçeneklerden hangisi daha iyi sizce fiyatları ortama aynı 700-1100 arası değişiyo...

Tüm özellikleri değişiyor makinaların bazısı biri 3 odak noktalı biri 5 odak noktalı birinde af motoru yok birinde var vs vs

toplam olarak bakınca en iyi hangisi

Fotoğraf kalitesi olarak hangisi daha iyi sizce

Tarih: 31 Ağustos 2009, 17:37 - İp: 88.***.**9.177
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Nikon D50, D70, D40, Canon EOS 350D ve 400D eski ve de üretimi çoktaan durduruşmuş makineler.İçlerinde sadece D40 ve 400D'nin çıkış tarihleri günümüze en yakın ve bu nedenle sıfırlarını belki bulabilirsiniz..Eğer ikinci el dşünmüyorsanız bunlar yerine Nikon D60, D5000, yakında gelecek olan D3000 ile Canon 450D ve 500D gibi güncel modellerle yönelmenizi tansiye ederim..Listede sadece 1000D yakın tarihte çıkmış güncel bir makine...

Alacağınız zaman da ne Canon mu Nikon mu ne de hangi model diyeasla bir ikilimde kalmayın..Her markanın ve modelin birbirleri karşısında zaaflarının ve üstünlüklerinin olduğu yönler var ancak hiçbirisinin birbirine karşı bariz bir üstünlüğü yok..Fotoğraf makinesi, fotoğrafı çekmek için sadece bir araçtır; gerisi makineyi kullanan kişide biter..

Tarih: 31 Ağustos 2009, 19:17 - İp: 94.***.**4.34
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Hepsi iyi.. Neye göre hangisi daha iyi? Sizin ne çekmek istediğinize göre her birinin farklı artısı ve eksisi olacaktır.

Beklentinizi ve ihtiyacınızı yazarsanız arkadaşlar en doğru ekipmana yönlendireceklerdir.

Tarih: 31 Ağustos 2009, 20:39 - İp: 95.***.**0.17
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

galeriye 5D kullanan arkadaşınızın fotosunu eklemişsiniz... bence ona sorun, 5D kullandığına göre, sağlıklı yönlendirme yapacaktır.

Tarih: 31 Ağustos 2009, 21:17 - İp: 88.***.**0.35
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

aynen desi ye katılıyorum nasılsa canon un sitesine fotoğraf ekleyebilecek bi arkadaşınız varmış ona sorun hatta size bedava bi 1ds fln verir bence canon da fln çalışıyosa..

Tarih: 31 Ağustos 2009, 22:16 - İp: 85.***.**3.244
farantic67
farantic67 (üye)

tufan a sordum zaten kullanmadığım için bilemem dedi

bende zaten hepsinin örnek fotoğraflarına özelliklerine baktım ama hepsi çok yakın birbirine zaten eğer kullanan varsa şu şundan iyidir diye bi eleme yapabilirim diye düşündüm eski modeller zaten ikinci el almak istiyorum yaklaşık bi yıldır bu işle uğraşıyorum elimde eski model bi nikon var 35mm slr ama devamlı baskı parası vermek den sıkıldım şimdi iki tane kompak makinamı satıp başlangıç seviyesi bi dslr almak istiyorum sony dsc bide kodak z1012 ikisi yaklaşık 1 milyar ediyo bende bi tane dslr alıcam

Bu arada bi kaç fotoğraf daha istedim yayınlanmamış fotoğraf fuarında çektiği onları da upload edicem siteye sanırım çalıntı olmadığını anlarsınız.

Tarih: 31 Ağustos 2009, 22:51 - İp: 88.***.**9.177
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşın galerisine de yazdım... 2 fotoğraf çekebilsem de, yorum hakkı alabilsem diye aylarca bekledim yahu demek bir ben aptalmışım...

Tarih: 31 Ağustos 2009, 22:54 - İp: 88.***.**0.35
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

iyi de , bu sizin galeriniz arkadaşım... arkadaşınızın fotoğraflarını yayınlayacaksan, o üye olsun...neticede üye olmak için galeriye foto eklemek zorunda değilsiniz... dediğim gibi, aylarca foto ekleyemedim ben mesela...

kendi emeğiniz olan fotoğraflarınızı görmek isteriz.
daha çok nasıl fotolar çektiğinizi söylerseniz, daha yararlı yönlendirme yapılır. bu makinalar arasında en doğru seçim 1000D gibi görünüyor. ama bu fiyat aralığında daha güncel makinalar da alabilirsiniz...

Tarih: 31 Ağustos 2009, 23:03 - İp: 88.***.**0.35
farantic67
farantic67 (üye)

aslında doğru söylüyosun biraz da hak alabilmek için yükledim kaldırsam daha doğru olur sanırım

Tarih: 31 Ağustos 2009, 23:13 - İp: 88.***.**9.177
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

evet bizden de alkış alırsınız fena mı
burda, çok sıcak ve samimi insanlar var. sürekli yardımlaşabileceğiniz, paylaşabileceğiniz bir platform, bu yüzden size yakışanı yapacağınızdan eminiz.... saygılar...

Tarih: 1 Eylül 2009, 00:05 - İp: 88.***.**0.35
lokus
lokus (üye)
İstanbul / Amatör

bence eos450d alın ben kullanıyorum ve çok memnunum.
lens secenegi çok geniş. ve giriş seviyesi dslr kullanıcıları içi en iyisi bence.
fiyatı da hayyam da 1100tl civarında.

Tarih: 1 Eylül 2009, 23:02 - İp: 88.***.**0.86