musahendek
musahendek (üye)
Zonguldak / Amatör

Dslr Amerika Fiyatlari =?

merhaba.
arkadaslar amerikadan bir tanidik vasitasi ile canon d400 yada nikon d80 getirtmeyi dusunuyorum ama ne kadar saglikli olur bunun karirini veremiyorum,
forumlarda duyuyorum garanti sorunu oluyormus .birde bilen yada amerikadan getiren arkadaslardan ricam fiyat araligi nedir .. nerelerden aldirmamiz lazim bu konuda yardimci olursaniz sevinirim. saygilar.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 23:36 - İp: 88.***.**7.145
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Amerikada ciddi bir yerden alın. B&H veya adorama gibi.
Buralarda dükkandan alabileceğiniz gibi, inernetten sipariş te mümkün. Dükkandan alınca %8 vergi ödeniyor, bunu da hesaba katın..Fiyatları 3-5 dolar civarında oynar. Çok düşük fiyatlı başka yer görürseniz o yerden sakının. Bu aralarda 400d fiyatı sedece gövde olarak 670-680 dolar civarında. Her iki dükkanda New York ta. Tanıdığınız NY dışında yaşıyorsa %8 vergi vermezsiniz ama bir miktar nakliye ücreti veririsiniz.

Tarih: 9 Ağustos 2007, 07:54 - İp: 85.***.**3.233
piri reis
piri reis (üye)
Bursa / Meraklı

Merhaba musahendek...

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşıma Sony A100 Body + 18-70 + 75-300 getirttik USA'den... USA'da bu ürünün satışını yapan binlerce mağaza var. Ayrıca araştırmalar sonucunda şunuda öğrendik ki sanal mağazaların birçoğu Hong Kong'lu kişilere ait. Ve bu kişilerde genellikle Refurbished veya Recontinueded ürün satmaktalar ve sıfır olmadığı halde sıfır olduğunu iddia ederek. Bu nedenle sana tavsiyem ister sanal mağaza ister reel mağaza olsun. Sen tanıdık bildik mağazalardan alışveriş yap. Peki tanıdık bildik mağazalar hangileri...

1- Circuit City www.circuitcity.com
2- Best Buy www.bestbuy.com
3- B&H www.bhphotovideo.com

Benim favori olarak kullandığım siteler bunlar.

Garanti hususuna gelince. Öncelikli olarak bu makinelerin zaten kesinlikle tamir görmemesi lazım. Tamir gördüyse çekimlerinde mutlak suretle sorunlar çıkmakta. Bu sebeple hassas kullanım şiddetle tavsiye olunur. Zaten bu makineleride hassas kullandığın sürece 3-5 yıl kesinlikle problem çıkarmaz. Sadece toz bakımı yaptırman gerekebilir. Bunuda kendin değilde işinin ehli olan birisine yaptırırsan hiçbir sorun problem yaşamadan 3-5 sene kullanırsın. Zaten garantili makinelerde de toz bakımı ücretsiz değildir. Yani garantili yada garantisiz makine... Hiç farketmez... İlk alırken gerçek Canon markasında bir ürün alırsan problem yaşayacağını hiç zannetmiyorum...

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

Tarih: 9 Ağustos 2007, 08:30 - İp: 85.***.**7.141
musahendek
musahendek (üye)
Zonguldak / Amatör

arkadaslar ilgi alakaniz icin cok tesekkurler.

Tarih: 9 Ağustos 2007, 23:29 - İp: 88.***.**0.192
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

bence amazon.com internette en güveniliri ve amerikanın eb-n büyüğümüş,

Tarih: 10 Ağustos 2007, 13:56 - İp: 85.***.**7.252
marva
marva (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaslar ben de su an Amerika'dayim ve dslr almak istiyorum.Ancak makinenin lensini kisa surede degistirme imkanim olamayacak maddi nedenlerden dolayi. 18-55mmlik lensten kimsenin memnun olmadigini duydum.siz olsaniz ayni fiyatta Canon 28-80mm lensli 350d yi mi yoksa 18-55mm 400d yi mi tercih ederdiniz?
onerilerinizi bekliyorum,tesekkurler

Tarih: 13 Ağustos 2007, 05:28 - İp: 24.***.**6.218
  • 1