ftwda
ftwda (üye)
İstanbul / Amatör

Doğubank Faciası

doğubanktan sony dsc w80 aldım türkçe menusu yok. görüntü kaliteside beni biraz kuşkulandırdı. carl zeis lensi değiştirme şansları varmı acaba.
teknosada 690 a satılan bi makinayı doğubanktan 435 e aldım sizce bi anormallik varmıdır bu makinada.
türkçe menuyu nerden bulabilirim lütfen yardım.

Tarih: 19 Ağustos 2007, 13:23 - İp: 85.***.**5.32
ftwda
ftwda (üye)
İstanbul / Amatör

biraz abartılı bi başlık kullandıysam affola.sadece bana 0 makina diye satılan bi ürünün ikinci el olduğunu anladım onun kuşkuculuğu var üstümde heralde. zira bi kişi bi aleti geriye iade edebiliyosa, satan firma ürünü geriye alıyosa ciddi bi bozukluğu var demektir değilmi.
benim sorunum bu işte makina ikinci el olduğuna göre bi bozukluğu var ama ben daha bulamadım.
ingilizler çözmüş bu işi bende acı bi şekilde anladım : ucuz mal alacak kadar zenginmisin ....;hayır değilim, bi daha yapmam.

Tarih: 19 Ağustos 2007, 20:20 - İp: 85.***.**5.32
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

makinenin ikinci el olduğunu düşünüyorsan yetkili bir sony servisine git ve makinenin sayaç bilgisini iste...fotograf makinelerinin ve videokameraların içinde sayaç vardır o bilgiler bir program yardımıyla okunabilir....sende bu şekilde makine ile kaç kare fotograf çekildiğini öğrenebilirsin.

Tarih: 19 Ağustos 2007, 22:22 - İp: 88.***.**6.198
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Google dan OPANDA diye arattir, exif bilgileri ile ilgili bolumu yukle bilgisayarina (kisa bir program),cektigin son fotografi bu programda acip exif bilgilerini ve makinanin bugune kadar kac fotograf cektigini gorebilirsin.

Tarih: 19 Ağustos 2007, 22:46 - İp: 88.***.**1.29
korayda
korayda (üye)
Tekirdağ / Amatör

üstad opanda yı yükledim ama makinenin kaç adet çekim yaptığını göstermiyor maalesef. ya da ben bulamadım. (Opanda IExif 2.3)

Tarih: 19 Ağustos 2007, 23:00 - İp: 85.***.**2.53
ftwda
ftwda (üye)
İstanbul / Amatör

bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar.

Tarih: 20 Ağustos 2007, 21:06 - İp: 85.***.**5.32
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

OPANDA'dan gorunuyor diyorsan asagida ki programi yukle,ben kullaniyorum.

LINK

Tarih: 20 Ağustos 2007, 21:31 - İp: 88.***.**1.29
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Sayın burkay, "Ayrıca Kompakt ve SLR like makinelerde Lensin görüntü kalitesine hiç bir etkisi yoktur." demişsiniz.Bunu biraz açar mısınız? Teşekkürler.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 00:25 - İp: 81.***.**9.43