mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Dijital Dolandırıcılık

Böyle bir konunun yeri dSlr satın alma bölümü olmayabilir ama uyarılması gereken arkadaşlar daha çok bu bölümü ziyaret ediyor...

tıklayın

sayfasında, "Canon EOS 5D Digital SLR Camera Body Only
Price : $1669.00 " ifadesi masumca bizi çağırıyor.

ve satın alanlar yorum yapmış.. özellikle merak edip yorumları yarım yamalak ingilizcemle okumaya çalıştım ilk bir kaçtanesinden sonra, buraya yorum yazabiliyorum.. satın alıpda oraya yazan 13 kişiyi (eğer gerçek kişilerse) öpüyor ve kutluyorum.. fotoğraf alemine eos 5d ile girişlerine, maşşallah diyorum..

bu gibi siteler zaman zaman tecrübeli arkadaşlara soruluyor.. ve bize iyi yol gösteriliyor..

internetde güvenilir alışveriş siteleride var tabii..

(konu, belki başka bölüme taşınabilir.. ricam bir süre burada kalması)

saygılarımla... mete..

Tarih: 13 Kasım 2006, 13:51 - İp: 85.***.**7.44
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Evet Eray.. Oyt'nin belirttiği şekilde... Sipariş anında "Gift" seçeneği işaretlenmesi yoluyla halledilebiliyor..

Fatih ustam.. Selamlar.. İngilizcem çok kuvvetli değil.. Ancak anladığım kadarıyla şöyle yazmışlar:

"Hop kardeşim dikkat et.. sahte çakiliş, firma veya bankaya toslar vaziyettesin, çarparlar adamı.. Bunlara, kişisel bilgilerini vermeye kalkma, bütün ceplerini boşaltırlar, benden söylemesi"

Gibi bişeyler yazıyo..

Tarih: 9 Şubat 2008, 09:47 - İp: 85.***.**3.13
zadeh
zadeh (üye)
İzmir / Amatör

Gift yeterli değil, aynı zamanda ürünün fatura bedelinin 100 euro ve altı olması gerekiyor. Bu limit Yılbaşı ve bayramların(Kurban ve Ramazan) olduğu dönemde 300 euro ya çıkıyor. (Bayramdan bir ay önce ve bir ay sonraki dönemlerde)

Bunu üstünde getirttiğniz ürün gümrüğe giderse bir hayli uğraşırsınız, günrük vergisi, gümrük komisyoncusu derken ürünü almamak genelde daha ucuza geliyor.

Tarih: 9 Şubat 2008, 10:06 - İp: 85.***.**1.134