mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Dijital Dolandırıcılık

Böyle bir konunun yeri dSlr satın alma bölümü olmayabilir ama uyarılması gereken arkadaşlar daha çok bu bölümü ziyaret ediyor...

tıklayın

sayfasında, "Canon EOS 5D Digital SLR Camera Body Only
Price : $1669.00 " ifadesi masumca bizi çağırıyor.

ve satın alanlar yorum yapmış.. özellikle merak edip yorumları yarım yamalak ingilizcemle okumaya çalıştım ilk bir kaçtanesinden sonra, buraya yorum yazabiliyorum.. satın alıpda oraya yazan 13 kişiyi (eğer gerçek kişilerse) öpüyor ve kutluyorum.. fotoğraf alemine eos 5d ile girişlerine, maşşallah diyorum..

bu gibi siteler zaman zaman tecrübeli arkadaşlara soruluyor.. ve bize iyi yol gösteriliyor..

internetde güvenilir alışveriş siteleride var tabii..

(konu, belki başka bölüme taşınabilir.. ricam bir süre burada kalması)

saygılarımla... mete..

Tarih: 13 Kasım 2006, 13:51 - İp: 85.***.**7.44
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Sevgili mete

Bu firma yinede biraz gercekci yaklasmis

Ebay sayfalarinda gezersen neler goreceksin, sana bir ornek
429 EU Nikon D2X (Cin firmasi)

Tapilan yorumlari bir okusan sanki dunyanin en mukemmel firmasi

Aman arkadaslar DIKKAT !!

Tarih: 13 Kasım 2006, 15:12 - İp: 195.***.**2.73
mete007
mete007 (üye)

Cancaner..

sözümü tamamladığın için teşekkürler; "aman arkadaşlar Dikkat ! "

artık paravan site yapmakla yetinmiyorlar.. paravan şahitlerde yapıyorlar..

Tarih: 13 Kasım 2006, 19:09 - İp: 85.***.**1.134
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Mete haklısın abi.Lütfen arkadaşlar iyice araştırmadan elinizdeki avcunuzdakini bilmediğiniz,güvenmediğiniz yere hibe etmeyin.

Tarih: 13 Kasım 2006, 21:27 - İp: 85.***.**4.255
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sevgili mete selamlar.
Yerinde ve dogru bir uyari. Bu makineler Dubaide bile 2000$ ustunde fiyatlara satiliyor. Nikon D200 Dubai fiyati 2000 dolars civarinda cesitlilik gosteriyor. Qatar da ise 2400$ Bu siteleden Makine alinmaz.BH Photo Video Amerika New Jersey subesi Ogrenci oglum icin aldigim bir makine konusunda yaklasimlari beni sasirtmisti. Ogrenci icin siparis verdigimizi anlatmistik -tabii telefon ile- o zamana gore muazzam bir indirim yapmislardi. Koklu ve durust saticilardan sasmayin.

Tarih: 14 Kasım 2006, 07:19 - İp: 86.***.**5.3
mete007
mete007 (üye)

Kıvanç.. Veysel Bey... Selamlar..

bhphoto güvenilir bir firma.. internet alışverişi yerine Hayyam çarşısına bizzat gitmeyi önersemde, bende internetden birşey almak durumunda kaldım.. ve bhphoto'yu tercih ettim..

bu konu, bazı arkadaşları tedirgin ederse.. çekinmeden konu açıp açıktan foruma danışsınlar derim.. hepimizin bilgisi ve görüşü farklılık gösterebilir.. her zaman; danışmakta fayda var..

saygılarımla.. mete..

Tarih: 14 Kasım 2006, 17:12 - İp: 85.***.**4.68
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

eski bi konuyu dirilteyim, ama meraktan
peki Mete bhphoto'dan ne aldin, fiyati neydi, gelirken nasil oldu gumruk vs. gibi?

Tarih: 8 Şubat 2008, 15:59 - İp: 81.***.**7.8
mete007
mete007 (üye)

Eray, Ayıptır söylemesi birden fazla siparişim olmuştu..

http://www.bhphotovideo.com/c/product/183200-REG/Canon_2882A002_Angle_Finder_C.html

bir başka partide,

http://www.bhphotovideo.com/c/product/164276-REG/Canon_2476A001_Remote_Switch_RS_80N3.html

Koblo deklanşörüyle birlikte 50mm 1.8 lens istedim..

Sanal kartla ödeme yaptım ve siparişin 200 dolar seviyesini aşmamasına özen gösterdim.. Daha yüksek tutarlı alışverişde hediye paketi olacak şekilde "Gift" seçeneğini işaretlememiz gerekecektir.. yoksa gümrükte vergilendirmeye takılabilir...

Siparişi verirken 3 seçenek arasından UPS firması ücret olarakda en uygunu, teslimat süresi olarakda..

Tarih: 8 Şubat 2008, 17:26 - İp: 85.***.**2.111
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Çok haklısın Mete. Bu tür dolandırıcılar fink atıyor, senden bir kere kredi kartı numaranı alsınlar yeter, başın derde girer.
Bu tür siteler için basit bir internet taraması bile yeterli.
mesela senin linkindeki orvisinc ile bir arama yaptım. Bak nasıl bir uyarı var
"WARNING: Please be aware that the fake banks, lotteries and companies on this list are used by dangerous criminals. We don't encourage anyone to engage in any form of communications with them. If you chose to communicate with them, for whatever reasons, you will be doing so at your own risk."

Tarih: 8 Şubat 2008, 18:24 - İp: 88.***.**9.234
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Mete bilgilendirmen icin sagol.
peki daha yuksek fiyatli birsey getirsek, mesela body ya da objektif alsak hediye paketi yaptirmamiz mi gerekecek? hediye olunca gumrukte vergilendirme olmuyor mu?

Tarih: 8 Şubat 2008, 20:45 - İp: 78.***.**0.168
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gift olarak adlandirirsaniz gumruge takilmaz.

Tarih: 9 Şubat 2008, 01:44 - İp: 78.***.**6.109