nofear.33
nofear.33 (üye)
İçel / Meraklı

D7000 Almam Ne Derece Doğru

iyi günler nf üyeleri forumu uzun zamandır takip ediyorum.d7000 almak üzereyim fakat hot pixel vb. sorunlar yaşayanlar oldugunu duymustum aklım karmakarış oldu. acaba yeni serilerde büyle bi sorun yaşayanlar varmı ? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Tarih: 8 Ekim 2012, 14:38 - İp: 78.***.**3.100
summerboy
summerboy (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

sende amma düşmanmışsın nikona türk arkadaş ben zoom yaptığım halde zor görüyorum lekeleri,cok rahatsız etmedi ayrıca,temizlik yapıp geçirirlesede sıkıntı yok önemli olan o lekelerin fotoda olmaması,ki makinenin renkleri,hızı çok güzel bir makine.

Tarih: 11 Şubat 2013, 13:25 - İp: 212.***.**2.82
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

Aldığın makina sorunlu deyip, sorunu gösterince Nikon düşmanı olduk değilmi.

Sen mutluysan mesele yok, ama forumlara giripte, bende yeni D7000 aldım, makinada sorun morun yok deyip, milletin canını yakmamaya dikkat et. Herkes senin gibi binlerce lira verip sorunlu makina alıp mutlu olmaya devam edemez.

Sende makinanı güle güle kullan.

#turk' tarafından 11.02.2013 13:31:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Şubat 2013, 13:30 - İp: 78.***.**1.218
summerboy
summerboy (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

bende uzun süre para biriktirip aldım makinemi ama oturup ağlanacak bir dert de değil.

senin bir sürü yerde cevaplarını gördüm baya sert sin nikona karşı.

cok abartılacak ve her çekimde görülecek bir problem değil.
eğer temizliklede geçiyorsa o renklere performansa değer.

olması güzelmi değil tabi nikon gibi bir firmaya yakışmıyor.
ama oturupta yas tutacak değiliz.

Tarih: 11 Şubat 2013, 13:59 - İp: 212.***.**2.82
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

Temizletirsin, tekrar yağlanır, temizletirsin tekrar yağlanır, temizletirsin tekrar yağlanır...
Bu sorun bir temizlikle geçse haklısın, ama geçmiyor, sürekli tekrarlanıyor. Ayrıca o yağlar zamanla sensör üzerindeki filtrelerde zamanla kalıcı izlerde bırakabilir, temizlemeler sırasında sensörünün zarar görme riskide cabası.

Sorun senin için önemli değilse kafana takma. Yurt içinde olsun, yurt dışında olsun binlerce D7000 kullanıcısı bu dertten yakınırken, kimileri makinalarını iade ederken senin için bu sorunun problem teşkil etmemesi güzel bir şey.
Ancak benim söylemek istediğim, bu sorun senin için problem teşkil etmeyebilir ama bu foruma yazdığın ilk mesaj gibi

"bende d7000 aldım 1 bucuk ay önce 1500 shutter falan oldu bi sorun yok cok memnunum"

gibi ifade kullanırsan insanları yanıltırsın. Bunu yapmamaya çalış, insanların vebalini alma.
Yazıktır, günahtır...

#turk' tarafından 11.02.2013 14:14:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Şubat 2013, 14:12 - İp: 78.***.**6.118
summerboy
summerboy (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

insalara söyle söylüyorum o zaman f 22 nin altında her türlü cekimde harika renkler mükemmel bir performans,çok memnunum.

f22 den sonraki diyafram ayarında gökyüzü çekince hafif lekelenmeler olabiliyor.
saol cvpların için türk arkadaş.

Tarih: 11 Şubat 2013, 14:58 - İp: 212.***.**2.82
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

summerboy ;

O yağ lekelerinin zamanla sensörde kalıcı hasarlar oluşturabileceğini söylemiştim, işte sana bir örnek.

TIKLA

Tarih: 12 Şubat 2013, 15:25 - İp: 78.***.**7.200
summerboy
summerboy (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

teşekkür ederim türk arkadaş cevapların için,

sen hangi makineyi kullanıyorsun?kendi makinen nedir,senin tavsiye ettiğin makine nedir aynı fiyat aralığında?

Tarih: 13 Şubat 2013, 21:11 - İp: 85.***.**1.53
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

summerboy benim makinam FF. apsc sensör değil. O yüzden onu sana öneremem.

Aynı fiyat aralığında veya ona yakın Nikon'un, Canon'nun bir sürü sorunsuz modeli var. Onlara bakabilirsin.

Mesela fiyatlarını tam bilmiyorum ama Nikon D5200, Canon 60D veya biraz daha zorlarsan 7D nin aynı fiyat aralığında olduğunu tahmin ediyorum.
Burada dikkat edeceğin şey aldığın makinanın kronikleşmiş sorunlarının olmaması. Bir sürü sorunla adı çıkmış bir makina alırsan, hem senin verdiğin para boşa gider, hemde ileride satman zor olur. Tercihini ileride satarken en az zararı yaptıracak, şaibesiz bir makinadan yana yap.

Tarih: 14 Şubat 2013, 12:34 - İp: 78.***.**1.140
summerboy
summerboy (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

TEKRAR Bİ SORU SORACAĞIM KARFO NUN SİTESİNDE ÜRÜN SORGULAMA DİYE Bİ BÖLGE VAR ORAYA MAKİNENİN SERİ NUMAASINI YAZIORUM AMA ÜRÜN BULUNAMADI DİYOR.BU NASIL OLABİLİR ?MAKİNENİN ALTINDAKİ NUMARAYI YAZIORUM

Tarih: 20 Şubat 2013, 20:20 - İp: 85.***.**4.249
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

Bence sorunu buraya değil Karfoya sor, buradan doğru cevap alamazsın.

#turk' tarafından 21.02.2013 01:37:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Şubat 2013, 00:21 - İp: 78.***.**1.153