canbolak
canbolak (üye)
İstanbul / Meraklı

D400 18-55 İle Olmuyor Peki..

Arkadaşlar ben a100 mü d400 mü derken d400 aldım. Yanlız hakketen bu 18-55 ten midir bilmiyorum iyi sonuçlar alamadım. Yanlız bi arkadaş Sigma 70+300 Macro APO lens le beraber çektiği fotoları göndermiş. Gerçekten çok etkileyici buldum ve kendi kit lensimi çöpe atasım geldi.

Şimdi benim ricam şu. Elinde 400d Makinesi ve kit harici lensi olan arkadaşlar bu değişik lenslerle çektiğiniz fotoğraflardan bir kaç örnek buraya asabilirmisiniz?

Böylece Canon 400d alacaklarda KIT yerine BODY alırlar ve onlara lens seçme konusunda da yarcımcı olmuş oluruz.

#canbolak' tarafından 11.07.2007 04:19:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Temmuz 2007, 04:16 - İp: 81.***.**0.103
tunj
tunj (üye)
İstanbul / Meraklı

farrago,

bana göre d80 al.

300d 350d 400d bu makineleri parayla verseler almam şahsen, neden dersen,

1. makine ele oturmuyor. bu makineyi kullanmakten zevk alabilmen için en önemli etkenlerden.
2. makinede deklanşör sesi dijital bir ses. bu ses insanı makineden soğutuyor. Mesela bende 30d var,
3. menüsü çok karışık. ben bile zorlandım kullanırken. şöyle bir örnek vereyim, benim ilk mekinem 30d idi. ilk aldığım gün bütün menüyü fonksiyonları kullanım klavuzuna bakmaksızın öğrendim. 2-3 ay sonra hocamın 400d sini kullanmaya kalktım, tek kelimeyle dumur oldum. diyaframı bile nereden dğiştireceğimi bulamadım...

bunlara ek olarak d80 in bazı ek özellikleri var, aklımda kalanlar:

1. gövdesi ele oturuyor,
2. vizörü daha parlak,
3. gövde kalitesi daha iyi,

buna karşın 400d nin d80e karşı özellikleri:

1. pekte işe yaramayan(nadir yarayan) sensötrü titretme yolu ile sensördeki tozları titretme.
2. yüksek iso performansı, eğer gece çekim yapılacaksa biraz önem arzeder, flash kullanılacaksa pekde önemi yok.

yani d80 derim...

Tarih: 1 Ağustos 2007, 13:36 - İp: 88.***.**0.150
farrago
farrago (üye)
İstanbul / Amatör

tunj arkadasım,
cok tesekkur ederim, d80 gercekten elime daha iyi oturdu, sanırım d80+tamron lens alıcam. ayrıca kardesimede sony dsc h9 almayı dusunuyorum, ona nedersiniz iyimidir?
site adresi vermek forumda yasakmıdır bilmiyorum ama ben genelde amerika için www.wisetronics.com adresinden bakıyorum.burada fiyatlar biraz daha iyi. hepinize kolay gelsin.

Tarih: 1 Ağustos 2007, 20:00 - İp: 88.***.**2.177
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

h9 slr like bir makina. kesinlikle dslr ile karşılaştırılamaz. dslr karşılaştırılabilecek olan tek like R1 dir.

400d ya da d80 hiç farketmez.. sevdiğini al.

Tarih: 2 Ağustos 2007, 11:27 - İp: 85.***.**9.61
fahrettinfugo
fahrettinfugo (üye)
Manisa / Meraklı

h9 tasarım olarak çok hoş ama slr like makinelerde Panasonic FZ 50 de bir realitedir, bu makineyide düşünebilirsiniz

teşekkürler

Tarih: 2 Ağustos 2007, 16:17 - İp: 88.***.**0.104
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

bayağıdır bakmamışım buralara...

D80 ve Tamron ikilisini iki aydır kullanıyorum...nikon başlıklı forumda D80 nimi aldım topiğinden fotografları inceleyebilirsiniz...

D80 mi 400D mi karşılaştırmasına gelince...herkes bilir bu forumda marka fanatiği olmadığımı...

Ama nikon D80 ni kullanmaya başladıktan sonra..aha dedim bu makinada başka bişi var...anlatmakla olmaz...vizörü,menüsü,gövdesi, ele oturuşu her şeyi ile bir başka...

lens konusuna gelince...tamron 17-50 cidden dehşet bir lens...her defasında beni daha da şaşırtıyor

Tarih: 9 Ağustos 2007, 16:13 - İp: 212.***.**5.114
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

400D için ucuz geniş açı lens arayan arkadaşlar varsa, forumlarda okuduğum kadarıyla Canon, 18-55 IS diye yeni bir lens çıkaracakmış, ABD satış fiyatı 200 USD olacakmış, kit lensten kalite olarak daha iyi olduğu, üstelik IS (titrşim giderme) sistemine sahip olduğu belirtilmiş.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 08:31 - İp: 88.***.**5.129
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

18 55 kit ile

Tarih: 1 Eylül 2007, 13:41 - İp: 81.***.**4.137
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

Ben D80 satıp Canon 400D aldım.

Tamam D80'in body'si daha büyük, vizörü daha parlak ama 400D'nin fotoğraf kalitesi ve metering sistemi çok daha başarılı. İyi ki sattım D80'i. Şimdi çok daha mutluyum.

Yanında kit lensi ve Canon 17-85 IS aldım.

Kit lensi çok kötü bir lens değil. DSLR'e ilk geçişte kullanılabilir. Zamanla daha iy ibir lense geçebilirsiniz.

En azından şunu söyliyeyim, o beğenilmeyen kit lensi + 400D ile bütün DSLR-like makineleri solda sıfır bırakacak fotolar çekebilirsiniz.

Tamron 17-50 keskin bir lens ama odak aralığı çok kısa. Kit lensinden çok farklı değil. Tamam daha keskin + daha geniş diyafram farkı var ama sadece Tamron 17-50 yetmez. Oysa 17-85 gibi bir aralık lens ihtiyacınızın, %80'ini karşılayacaktır

Tarih: 16 Eylül 2007, 18:42 - İp: 88.***.**4.232
tunaozcinar
tunaozcinar (üye)
İzmir / Amatör

Canon eos 400d nin kutu içeriği nedir? Bende almayı planlıyorum paramı ona göre denkleştirdim 1500 ytl ye alacağım extra bi ücret verip bişey almak istemiyorum fakat bazıları kafamı karıştırıyor. objektif ve lens kutudan çıkıp çıkmadığını merak ediyorum. tşk...

Tarih: 29 Eylül 2007, 02:51 - İp: 85.***.**1.39
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Selamlar..

Mimarca çektiğin fotografın ışığı keskinliği ve pozlamasının çok yerli yerinde olduğunu çok beğendiğimi söylemek isterim.

Canbolak lens konusuna gelince Tamron lenslerin bende çok iyi olduğunu duydum ve gördüğüm fotograflarıda gerçekten tatmin edici düzeydeydi.Ancak arkadaşım Sigma 17-70 F/2.8 macro kullanıyor ve çok memnun makinasıda 400D.

Onun çektiği fotograflarıda görüyorum bende beğeniyorum,ancak focus sırasındaki motor sesi biraz canımı sıkmıştı.Eğer ki Sarı halka ikinci düzey Canon lensler ve üzeri olan L serisi kullanmadıysan bu sende çok sorun yaratmayacaktır sanırım.

Elbette ki Canon lensleri Sigma ve Tamronlardan ayıran üst özellikleri ve daha kaliteli malzeme yapısı oluşturuyor.Ama burada sizin ayırmış olduğunuz bütçede çok önemli.

Ayrıca Milyarlar verip lens almakta sonucu iyi hale getircek diye birşey yok, ışık ve sizin makinaya olan hakimiyetiniz de çok önemli.

Ayrıca da D80 nini satıp 400D alıp memnun kalmış örnek kişiler adınada sevindiğimi belirtmek isterim.

Tarih: 29 Eylül 2007, 21:07 - İp: 88.***.**7.127