avsu07
avsu07 (üye)
Antalya / Meraklı

D200, K10d, Eos 30d Hangisini Almalıyım

Merhaba arkadaşlar;

Siteye yeni üye oldum ve durmadan forumdaki konuları okuyorum. Halen kompakt bir sony makina kulanıyorum, DSLR bir makine almayı düşünüyorum. Arkadaşlarımdan biri bu ayın sonunda Hong Kong'da olacak. Başlıkta sıraladığım makinelerden biri veya bunlardan daha iyisi var ise o makineyi alacağım.

Bütçem yaklaşık 4.000 YTL ne almamı önerirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Emin olun fikirleriniz benim için önemli. Kalın sağlıcakla...

#avsu07' tarafından 27.03.2007 19:29:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mart 2007, 19:28 - İp: 88.***.**9.227
wolwarine
wolwarine (üye)
Çanakkale / Amatör

ne yaparsanız yapın Hong Kong'da dikkatli olun. Bizzat 2gün dolaştık oralarda Mongok bölgesinde satış yerleri ve uyanık olmanız lazım sahte makina ve lens kaynıyor. Çok dikkatli olun orada garantili istediğinizde de fiyatları Amerikayı geçiyor Hong Kong garantili isteyin onlar ucuz ama mutlaka kutuyu açıp bakın kaşla göz arası değiştiriyorlar tezgaha çıkan kutuyu siz kapatın. Aman dikkat ben oradayken K10 d yoktu olsaydı onu alırdım 400d yeni çıkmıştı d 80 ile almadan geldim. İyi pazarlık edin pazarlık payı var.

Tarih: 28 Mart 2007, 20:28 - İp: 85.***.**9.122
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

yarın hong kong a gidiyorum wolwarine

Tarih: 28 Mart 2007, 20:41 - İp: 88.***.**2.26
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Hocha,
Göz taktırmışın, hayırlı olsun. Koreli hanımları daha iyi görmek için mi?

Tarih: 28 Mart 2007, 21:05 - İp: 193.***.**2.10
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

heehehehhhe

çekik gözlü kızlar

Tarih: 28 Mart 2007, 21:56 - İp: 85.***.**0.225
murat-d80
murat-d80 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

bir yazı yazdık bazı arkadaşlar yine saolsun belden aşağı çalışmış ben şunu söylemek istiyorum ben bu bölümde pentax kötü düye bişey demedim ben şunu anlatmak istedim nikon d200 le 30d nin koştuğu kulvarlar hemen hemen aynı hatta bu kulvara canon 5d de giriyor bunlar aynı kulvarların makinaları yani birbirine yakın makinalar ama şimdi bu makinalar o iyidir bu iyidir demiyorum kulvarları farklıdır diyorum yoksa hangisinin daha iyi olduğunu tartışmamıza gerek yok sanırım görünen köy klavuz istemez bilmem açık oldumu bu arada şunuda söyliim herkes bütçesine göre bu makinalara para yatırır bence kişinin bütçesi neyse o kişiin makinası odur olay bu saygı duymak lazım herkese ben çok sert çıkışlar yaptım sonra pişma oldum sonuşta herkes aynı imkana sahip olamayabilir buna saygı duymak lazım sonuçta hepimiz bu vatanın evlatlarıyız pentax da kullanıcıs kimse ona göre o iyi bana göre nikon d200 diğerine göre sony a100 bir diğer arkadaşıma göre canon 400d yada 30d herneyse yani kısaca birbirimizi kırmayalım ben bu hatamı farkettim kalplerinizi kırdıysam özür dilemesinide bilirim şimdi arkadaşımız alıyo o makinayı biz diyoruz ki benimkinin yanında o neki evet bende yaptım bu hataydı kimseyi küçümsememek lazım sonuşta hepimizin ortak noktası bir sanat ortaya koymak hepimizin amacı bu fotoğraf sanatı ben yine zeytin dalı uzatıyorum biliyorum başıma ne gelecek yine benim bu davranışımla dalga geçerscesine yaklaşanlar olacak olsun canları saolsun sorun değil sevgilerimle.

Tarih: 29 Mart 2007, 02:22 - İp: 85.***.**8.169
hisli
hisli (üye)
Yurtdışı / Amatör

nokta, virgul, paragraf guzel seyler bunlar. kullanmak lazim.

Tarih: 29 Mart 2007, 02:32 - İp: 77.***.**3.66
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

Mademkigece çekimi 30D alman mantıklı olur amakısa birsüre sonra 40D çıkacak söylentisi var.Seninde zamanın yok o yüzden 30D mantıklı kim ne derse desin 30D nin fotoğraf kalitesi en iyisi bu diğer makineler kötü demek değil ama her body nin üstün olduğu özellikleri var, fakat önemli olan çıkan sonuç yani fotoğraf kalitesi ise 30D. Ben diğer iki makineyede hayranım ama 30D gerçekten çok kaliteli fotoğraf veriyor saygılarımla

Tarih: 29 Mart 2007, 10:23 - İp: 88.***.**9.175
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

r1 derim hala

Tarih: 29 Mart 2007, 11:09 - İp: 85.***.**4.2
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

D200le 5D aynı sınıf makinalar ha

Tarih: 29 Mart 2007, 12:46 - İp: 88.***.**7.115
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

D200 kullanıcılarının ortak bir özelliği var : nokta, virgül,ünlem hak getire bir şekilde bazen büyük bazen küçük harflerle sıradan bir insanın bir paragrafıokurken nefessizlikten boğulmasına yol açabilcek biçimde yazmaya gayret ve ısrar ediyorlar...

Hadi mimarca bizim canımız, kanımız... ama fufuli ve murat-d80'e de aynı hoşgörüyü göstermelimiyiz?

-D200 almak istiyorum.
-forumlarda noktalama işareti kullanırmısınız?
-işim olmaz!
-Buyrun D200, güle güle kullanın!

Böyle bir durum var da biz bilmiyormuyuz???

#muratsen' tarafından 29.03.2007 13:06:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Mart 2007, 13:05 - İp: 85.***.**4.211