avsu07
avsu07 (üye)
Antalya / Meraklı

D200, K10d, Eos 30d Hangisini Almalıyım

Merhaba arkadaşlar;

Siteye yeni üye oldum ve durmadan forumdaki konuları okuyorum. Halen kompakt bir sony makina kulanıyorum, DSLR bir makine almayı düşünüyorum. Arkadaşlarımdan biri bu ayın sonunda Hong Kong'da olacak. Başlıkta sıraladığım makinelerden biri veya bunlardan daha iyisi var ise o makineyi alacağım.

Bütçem yaklaşık 4.000 YTL ne almamı önerirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Emin olun fikirleriniz benim için önemli. Kalın sağlıcakla...

#avsu07' tarafından 27.03.2007 19:29:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mart 2007, 19:28 - İp: 88.***.**9.227
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Evet gece çekimlerinide düşündüğünüze göre ISO performansı ile 30D ve Ömer in söylediği konfügürasyon en iyisi.

Tarih: 28 Mart 2007, 15:13 - İp: 88.***.**5.237
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

Ben bişiy daha söymelek istiyorumda eğer Hong Kong dan alacaksanız orası inanılmaz ucuz diye biliyorum yani arkadşaım getirmişti 30d bin YTL nin altına aldım dedi

Yani 4000YTL ile süper bir set oluşturulur tabi tamamı Hong Kong ise

Ben 30d diyorum D200 ün body de güzel ama işte cmos farkı ile 30D
diğer makinalar da mükemmel

Tarih: 28 Mart 2007, 15:19 - İp: 194.***.**9.88
avsu07
avsu07 (üye)
Antalya / Meraklı

Tüm ekipmanı Hong Kong'dan aldırmayı düşünüyorum. Adnan'ın da belirttiği gibi Ömer arkadaşın konfigürasyonu iyi. Teşekkür ederim.

Fikir beyan ettiğiniz, önerilerde bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Topici Murat d80'in topici haline getirmeden ben kaçayım.

Tarih: 28 Mart 2007, 15:46 - İp: 88.***.**9.227
ecekirge
ecekirge (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba,
bu makine kiyaslama durumunu araba kiyaslamaya benzetiyorum.
3 markanin modellerini karsilaştirirken neleri dikkate alirsiniz?
D200, 30D makineleri Mondeo, Vectra gibi arabalari gibi, D80 ve EOS400 leri Focus, Astra gibi dusunursen
bence:
K10D Mondeo-Vectra sinifina cok yakin fakat Focus-Astra sinifinda bir makinadir.
nacizhane benzetmemde kusur varsa affola.....

Tarih: 28 Mart 2007, 15:46 - İp: 217.***.**3.20
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

ayagimi yerden kessin yeter

Tarih: 28 Mart 2007, 15:51 - İp: 85.***.**8.239
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

r1 al sony birde yaza antalya ya tatile git...

işi olmayan ıcın cok abartı bırsey bu foto işi fazla vakit kaybettıgımı dusunuyorum hikaye onemlı olan para makıne 5d d200 deil....

mutluluk... ne dslr si ya onun masrafı bıtermı al sony r1 ..

yoksa pentax da onemlı deıl nıko da cano da ...

ama tr pazarında cooookk daha yemelı ekmek fırın fırın pentax...

Tarih: 28 Mart 2007, 17:04 - İp: 85.***.**4.2
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

mimarım tr'de işler karışık tabi,dinamik bir pazar yok henüz.Tek ithalatçı yakın fiyatlar.Spot piyasanın kar yapabilceği tarafa yöneltiyor.Kafalarda tabiki.

eeee diğer bir yandan elektronik öyle olduki,yeni oyuncular güçlü ortaklıklarla kısa sürede baş köşelere geçebilirler.Sonuçta iç aksandaki chipler,silikonlar başkaları tarafından üretilmekte.Sony iyi bir strateji ile yakın zmanda sağlam yer bulacağı kesin.Eskisi kadar rahat değil piyasa.

Tarih: 28 Mart 2007, 17:54 - İp: 85.***.**2.181
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

onixon katılıorum sana sony 12 deil ama 11 i rahat vuracak ne yapacak super bır dslr ama bence super de ne olmalı

valla 36 24 cmos koysun fıyat da d200 olsun pıyasa altust olur zaten bu bıle yeter pentax da yapsın ama

pentax ıda super super abartmayın lutfen hee bısıler yaptı ama olmayan mı cok mu ıse yarayan seyler hala deıl hala hepsı bızı yavas yavas doyurup para bosaltmanın ıcınde

yapsınlar essek gıbı sensor koysun at gıbı hız koysun iso 1600 de 5d gibi istesın d200 parası ok

Tarih: 28 Mart 2007, 18:32 - İp: 85.***.**4.2
hisli
hisli (üye)
Yurtdışı / Amatör

onu yapsa herhangi bir firma neden D200 parasi istesin ki? salak mi firma?

sonucta pentax`in abartildigini, bir iki belirli kullanici haricinde, sanmiyorum. pixel pixel inceleme isini bilemem, alakadar da degilim ozellik olarak d200`un asagisinda kalmayan bir makinayi %30 ucuza satiyor. Ben tuketiciyim abi, benim gordugum bu.

bu pentax`i abartiyorlar diyenleri de anlamiyorum, nikon veya canon icin yazilanlardan fazla bir sey yazilmiyor. kullananlar memnun bunu paylasiyorlar, bunlari okumak insanlari niye rahatsiz ediyor?

Tarih: 28 Mart 2007, 18:44 - İp: 195.***.**8.198
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

:D hepsi başarılı cihazlar nede olsa kimse toz kondurmaz.Sponsor ilşkileride önemli.
Birileri çıkıpta kötü şeyler yapsın,dimi.

samsung çip teknolojisinde lider,oda pentaxla gelen hafif birliktelik onlara ivme katacaktır.(zaten k10d de kullanılan 22bit A/D samsung bildiğim)
Sony yıllardır sensor üretir satar.Sadece bir huyunu sevmem gıdım gıdım verir :D.

Tarih: 28 Mart 2007, 19:37 - İp: 85.***.**2.181