elif80
elif80 (üye)
İzmir / Amatör

Circuitcitye Sipariş Verebilirmiyim

merhabalar

canon 400d aldım. ancak amerikadaki fiyatı buraya göre çok ucuz. circuitcity veya adorama.com adresinden elimdeki kredi kartı ile bu makineyi alabilir miyim? yurtdışına gönderiyorlar mı?

Tarih: 16 Ocak 2008, 23:47 - İp: 88.***.**4.67
elif80
elif80 (üye)
İzmir / Amatör

pardon yukarıda yanlış yazmışım canon 400d almak istiyorum.canon 400d almak istiyorum

Tarih: 16 Ocak 2008, 23:49 - İp: 88.***.**4.67
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sipariş alırlar sanırım. ama sipariş ülkeye girdiğinde gümrüğe takılır büyük olasılık. ve vergi vs. ödersiniz.
sonuçta Türkiye fiyatıyla garantisiz ürün almış olursunuz.

400d sirkeci piyasasında 1000 lira civarında seyreden bir makine sanırım. oradan alın derim ben .

Tarih: 16 Ocak 2008, 23:52 - İp: 88.***.**9.74
oldman
oldman (üye)
Yurtdışı / Amatör

400d 18-55 lensi ile beraber ABD de çeşitli yerlerde 580 dolara satılıyor. Ben son 4 yıldır Türkiyeye gelmiyorum ve ABD ve arap ulkelerinde yaşıyorum. Circuit city sadece abd kartını kabul ediyordu (int. üzerinden) adorama ise uluslararası bir banka ise HSBC gibi kartı kabul ediyor. Siparişinizi veriyorsunuz kart ve gönderilecek adres incelendikten sonra size mail le haber veriyorlar. gönderim ücreti 70 dolar tutar.arkadaşımızın dediği gibi gümrüğe takılırsa vergi alacaklar..Herşeye rağmen Türkiye fiyatından ucuza gelir. Ürünü isterseniz abd değil ulusararası garantili alabilirsiniz. ek fiyat biner. bu durumda Canon Türkiye distribütörü garanti belgesinin her maddesini sağlamak zorunda. En iyisi bir tanıdığınızın elden getirmesi. uluslararası garantisi ile birlikte aldığı zaman bile Türkiye fiatının yarısından daha ucuza gelir. Canon iki yıldır uyguladığı fiat politikasıyla ABD de en ucuz makinalar arasında bulunuyor. Türkiyede bu kadar pahalı nasıl satıyorlar anlamıyorum. Bu para Canon un cebine gitmiyor.. kimin cebine gidiyor.. Birileri birilerini çok fena kazıklıyor anlaşılan..
Saygılar..

Tarih: 17 Ocak 2008, 08:11 - İp: 82.***.**6.69
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

erkayalar ah erkayalar

Tarih: 18 Ocak 2008, 19:27 - İp: 85.***.**6.165
temp1234
temp1234 (üye)
İstanbul / Amatör

sakın ha sakın direk kendi adresini vererek alışveriş yapma gümrükte takılır bir ton extra ücret ödersin uğrasmasıda cabası zaten garantisi olmayacak makinanın git spottan al daha iyi yok illa amerikadan istiyorum dersende bir akraba veya tanıdık olması gerekir.buradan öder adresi abd gösterirsin. gelirken getirir veya o alır getirir.

Tarih: 18 Ocak 2008, 20:05 - İp: 212.***.**4.118
murat_cop
murat_cop (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

hocam neden yurt dışından sipariş veriyorsun ona alnalmdım trde ben daha uçuza satıyorum sen ürünü kaça aldın ben 900 ytlden sıfır kutusunda hiç açlmamış makine satıyorum sen bir yılda garati veriyorum sen yurt dışından neden aldığını fiyatın ne olduğunu bilmiyorum amam yazık edersin parana diyorum 18-55de kitiyle beeber tr daha ucuz bence bir satıcı görüşü

Tarih: 19 Ocak 2008, 23:27 - İp: 78.***.**7.82
  • 1