nbd
nbd (üye)
Çanakkale / Amatör

Çinden D300

çinden d300 marka bir makina almayı düşünüyorum fakat kafamda çin malı ürnlerde genel anlamda oluşan soru işaretleri var bunun için çinden alışveriş yapmış ve çin malı makina kullanıcılarından yardım bekliyorum

sevgiler...

Tarih: 25 Kasım 2009, 16:11 - İp: 88.***.**6.31
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

hem çinden hem d300 duble hata..

Tarih: 25 Kasım 2009, 16:34 - İp: 78.***.**6.184
nbd
nbd (üye)
Çanakkale / Amatör

özellikle d300 alınması neden hata birazdaha açarsak..

Tarih: 25 Kasım 2009, 16:37 - İp: 88.***.**6.31
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

D300 'ler Thailand'da yapılıyor , ister Amerika'dan alın , ister Çin'den - değişen bir şey yok . Yeter ki size factory demo , onarım görmüş , " yenilenmiş " bir tane satmasınlar ...

Tarih: 26 Kasım 2009, 04:58 - İp: 96.***.**9.175
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

başlangıç seviyesi için hata demek istedim.. d300 orta seviye ve ayarları oldukça fazla bir SLR'dir.. Onun yerine Nikon sempatisi varsa d5000.. Diğer taraftan 450d tavsiye ederim...

Tarih: 26 Kasım 2009, 10:10 - İp: 78.***.**4.110
nbd
nbd (üye)
Çanakkale / Amatör

onarım görüp görmediğini anlayabilirmiyiz mesela tekstil ürünlernde defolu ürün diye ayrılıyor üzerine yapıştırılan bir etiketle bunun gibi bir uyarı varmıdır

Tarih: 26 Kasım 2009, 10:25 - İp: 88.***.**6.31
nbd
nbd (üye)
Çanakkale / Amatör

yaklaşık iki yıldır kompakt makinanın M ayarlarıyla çekim yapıyorm bana yetmediğini düşündüğüm için dslr bir makine düşündüm orta seviye bir makine olduğunu biliyorum fakat başlangıç seviyesi bir makina alıp ileride onunda yetersiz kalabilceğini düşşündüğüm için alıyorum maddi yönden zorlar çünkü başlangıç seviyesi alıp ileride daha iyi bir makine alırsam malum lise öğrencisiym

Tarih: 26 Kasım 2009, 10:33 - İp: 88.***.**6.31
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Compact'ın yetersiz kalması ayrı bir kavram... Kompacttaki tecrübeyle, SLR'deki tecrübe apayrı şeylerdir... Bisiklet sürmekten araba sürmeye geçmek gibi birşey..

DSLR'de hız ve ayrıntı yeterliliği kuş fotoğrafçılığı, spor muhabirleri ve profesyonel çekim yapanlar için önem taşımaktadır.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Fotoğraf kalitesini lens belirlediği için.. Yeterli olmayacak tek şey burda Lens'tir.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Şuan (giriş seviyesi) 450d kullanmaktayım..Daha bana bu kareyi çekemezsin dediğini görmedim..
Almak istersen alabilirsin tabi ama bir süre sonra benim ne demek istediğimi anlamış olacaksın.. İş işten geçmiş olacak ayrı bir konu..

#puskas' tarafından 26.11.2009 12:51:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Kasım 2009, 12:25 - İp: 78.***.**4.110
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Çinde iken alın birtane madem d300..birde lens alın oradan 70-200vr 2,8 olsun hem..çinin nüfusu çok büyüktür..

Tarih: 26 Kasım 2009, 19:35 - İp: 88.***.**7.167
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

eğer uygunsa ve sağlamsa alınn derim ... bence d90 ya da d5000 tarzı bir makina alın üstüne gidin bi de kaliteli optik alın

Tarih: 26 Kasım 2009, 19:55 - İp: 88.***.**0.104
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Çinden almanı önermem, çünkü fabrikadan çıkan d300lerin hepsi aynı değil üretimde herzaman kusurlar olur, hele foto makinesi gibi hassas bir cihazda gözle görülmeyen ölçü hataları bile üründe kalite düşüşüne sebep olur.

Kalite kontrol de belli toleranslar içinde ürünü salar, bu her ürün için geçerlidir en iyi fabrikladan çıksa bile hiçbir ürün birbirinin %100 aynısı değildir.

İşte o salınan ürünlerden en iyi kusursuz olanları mesela ingiltereye gönderilirken en hatalılar çine kazakistana,vs "gönderilebilir".

Burda bahsettiğim hatalar gözle görülmeyen hassas ölçü cihazlarıyla ölçülen hatalar olabilir,

tahminimce bir ürünü ingiltereden fransadan iyi bir mağazadan almak o ürünün fabrika çıkışı içindeki en iyilerden olduğunun garantisidir, Türkiyeye kötü ürün göndereceklerini sanmam, yine en iyiler gönderiliyordur ama bazı kanallara da hatalı ürün gönderiliyor olabilir.

Burda ülke de değil pazar payına etkili olan market önemli aslında. Örneğin çindeki en seçkin mağazada en iyi ürünler olabilir, ama genel bir mağazada en hatalı ürünler vardır.

Bu tahmini şu anda kalite kontrolde çalışan bir makine mühendisi olarak yapıyorum,

Emin konuşmak imkansız dediklerim de tahmin ama ben olsam çinden gelenlere şüpheyle bakardım, türkiyede hangi kanalla geldiği güvenilir iyi bir mağazaya daha güvenle bakardım.

#sercan85' tarafından 05.12.2009 14:15:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Aralık 2009, 14:08 - İp: 92.***.**7.154