ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Canon Yenilikleri

500 mu alayim 550D mi derken Canon pat diye geliverdi yeni makinalariyla

#ozansan' tarafından 18.03.2011 13:27:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2011, 13:12 - İp: 221.***.**6.23
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D90 a etki eder mi acaba fiyat bakımından :D
550D modelini makyajlamışlar.
Kablosuz flşa tetikleme, döner ekran vs.
60D nin çakması gibi olmuş

http://www.dpreview.com/previews/canoneos600d/

Tarih: 7 Şubat 2011, 14:06 - İp: 78.***.**0.107
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

başka bir konu daha açılmıştı, buraya da aynen yazayım bari

"fazladan tuşlu gövdeleri pro kamera ilan edenlere güzel haber olmuş, 550D'den daha fazla tuş var 600D'de

video modunda sürekli netleme olmaması büyük eksiklik."

Tarih: 7 Şubat 2011, 14:14 - İp: 88.***.**8.240
ozansan
ozansan (üye)

63 zone cift tabaka metering olayi Canonun ust tabaka modellerinde olan yabana atilacak bir durum degil.Amaci fotograf cekmek olanlara tabiki bu ozellikler.Videoya odaklaninca zaten hicbir DSLR aranilan tatmini vermiyor.Vermeleri icinde baska bir kaliba burunmeleri gerekir zaten.Sadece sensor buyulugu avantaji ile gece cekimlerindeki orijinalligi diyeyim, ve alan derinligi konularinda degisik bir tarz yarattilar hepsi bu.Yoksa video cekmede hala cook kat edecekleri yol var...

Tarih: 7 Şubat 2011, 15:30 - İp: 221.***.**6.23
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

DSLR makinede video diyince ne canon ne nikon. En iyisi sony.A55 i incelerken çocuk gibi oynadım resmen o otofokusla.Gözümden hızlı netleme yapacak nerdeyse.

63 ölçüm noktasını belirtmeyi unutmuşum
550D ucuzlayacak, 550D nin rakibi D90dan bi hareket bekliyorum.
Olursa çok güzel olur

Tarih: 7 Şubat 2011, 18:31 - İp: 78.***.**2.112
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadaşlar 63 ölçüm noktası - her ne işe yarayacaksa - yeni bir şey değil - 550D 'de de vardı .

Her halikarda çoğu durumda yanılan pozlama ölçümünden ziyade , her zaman %100 tutturulması gereken AF daha önemli bir konu bence . Bu bakımdan da hala 9 AF noktasında kalınmış olması bence biraz zavallılık - rakipler 39 , 51 noktada filan gezerken .

Makina 550D'nin değil , 500D'nin halefi/yenilenmişi olarak belirtiliyor . Oynar ekran dışında bir farkını da göremedim 550D'den .

edit : Yepyeni 2011 model "full aksesuar" makinanın kit lensli ABD fiyatı $899 ...( bu çıkış fiyatı - daha da iner ) . İlginçtir 2.5 yıllık bitti bitecek D90 ile neredeyse aynı fiyat Ne makinaymış şu D90 ! !

#paperman' tarafından 07.02.2011 21:07:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2011, 20:44 - İp: 96.***.**4.180
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

paperman abiye katılıyorum.yeni yeni makineleri piyasaya sürüyorlar fakat özellik koymuyorlar.zaten canon bunu alışkanlık haline getirdi.bir özellik değiştiriyor yeni bir makine piyasaya sürüyor.az bir zaman sonra d650 d660 d670 diye çıkartıp dururlar ufak şeyleri değiştirerek.

Tarih: 7 Şubat 2011, 20:53 - İp: 78.***.**9.229
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

D90 fiyatını da biraz daha aşağıya çekerlerse bu sebeple çok güzel olur gerçekten

Tarih: 7 Şubat 2011, 21:21 - İp: 78.***.**1.152
ozansan
ozansan (üye)

Valla herkes hakli.63 Zone falan gelistirilmis sekli ile adapte edildi diye okumustum ve hala ayni ise bu ozelligi geri alalim.Gerci 1100D icin hala gecerli ve yeni bir ozellik.Geriye ne kaldi,himmm sadece lens ,ekran ve 2-3 makyajli kasa.En onem verilmesi gereken bence lens bu yeniliklerde ve iyiyede benziyor ornek resimlerden cikardigim kadariyla.Buraya boyle bir konu acmamim sebebide zaten yeni makina alacaklarin haberi olsun mahiyetindeydi.Bazilari varya dun makina aldim ustune yenisi cikti diyen ve kahrolan.
Esas merak edilen sanirim 5dM3 nin zamani ve ozellikleri olacak Canonda bu sene.

#ozansan' tarafından 08.02.2011 08:03:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Şubat 2011, 01:21 - İp: 221.***.**6.23
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Paperman arkadaşım ne güzel de sormuş? 63 nokta ne işe yarayacak? Analog makinelerde markez ağırlıklı ölçüm sistemi vardı. Nikon f3 mesela. Ve zamanın profesyönel makinelerinden birisi idi. Son derece mükemmel fotoğraflar çekerdik. Sonra 5 bölgeli evaluative sistem, sonra Olypus om 4 spot ölçümle piyasaya girdiler. Bu sistemler mutlaka bir yerlerde kullanım alanı buldular ama o kadarda önemli sonuşlara damga vurmadılar. 3 noktadan ölçüm yapacaksın ortalamasını mı alacak yoksa 63 nokta içinde griye an yakın alanlardan bir kaç noktayı mı ölöecek de size pozometre değeri verecek? Gerçekten bu satış politikası gibi geliyor bana. Mutlaka bir artı upraş ama yüksek satışlara yönelik bir atraksiyondan ibaret olmadığını ispat edebilirmiyiz?
Dünayanın en ünlü fotoğrafçılarının elinde böyel makineler değil, son derece sade ve mükemmel objektiflerle donatılmış basit makineler vardı. İşlemci ve sensör leri geliştirilmiş makinelere sözüm yok elbette ama sıradan özelliklerle göz boyama çabaları bence tüketiciyi teşvik etmekten başka bir şey değil.

Tarih: 9 Şubat 2011, 11:29 - İp: 41.***.**1.1
elcezeri
elcezeri (üye)
İstanbul / Amatör

-Bu sistemler mutlaka bir yerlerde kullanım alanı buldular ama o kadarda önemli sonuşlara damga vurmadılar.

-afrikalı'ya katılıyorum...biri evaluative, biri matrix, biri balpeteği der, ölçüm sistemlerinin üstünlüğünü ileri sürerlerdi zamanında.(90'lı yıllar)...ama pozometre değerleri birbirinin aynısı idi...biz de gerçekten bir şey sanırdık başlarda...bunun taktik olduğunu anlayınca kanmaz olduk bu safsatalara...

Tarih: 9 Şubat 2011, 14:58 - İp: 78.***.**2.200