turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Canon Power Shot S3 Is Test

CANON S3 IS 2 GÜN İÇİNDE ELİMDE OLUCAK TEST. TEST SONUÇLARINI BENDE MERAK EDİYORUM.

Tarih: 31 Mayıs 2006, 18:32 - İp: 81.***.**9.219
turk52
turk52 (üye)

Bu arada aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim..

http://web.canon.jp/Imaging/pss3is/index-e.html

Tarih: 31 Mayıs 2006, 18:38 - İp: 81.***.**9.219
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

kardeş sana kolay gelsin. bizde sabırsızlıkla testini bekliyoruz

allah yardımcın olsun

Tarih: 31 Mayıs 2006, 20:04 - İp: 85.***.**0.81
turk52
turk52 (üye)

makine elime ulaştı.

öncelikle kutu içeriği şöyle

makine
lens kapağı
makine kayışı
16 mb hafıza card
cd
alkalin pil
bilgisayar ve tv bağlantı kabloları

kutudan kitapcık çıkmadı

en azından ingilizce kitapcık çıksa onada razıydım..
İLK İZLENİMLERİM
* Makinanın görünüşü çok süper, ele oturması iyi auto focus çok iyi çalışıyor. Video yu denedim hemen video kalitesi gerçekten beni büyüledi. Mükemmel bir video kalitesi var. Şimdi diğer özellikleri deneyeceğim size bilgi vericem...

Tarih: 1 Haziran 2006, 16:49 - İp: 85.***.**9.211
tekin01
tekin01 (üye)
Niğde / Amatör

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun ve kolay gelsin....

Tarih: 1 Haziran 2006, 18:23 - İp: 81.***.**8.200
rb.atasoy
rb.atasoy (üye)
Ankara / Meraklı

Fiyatı ne kadar acaba? Makina güzele benziyor

Tarih: 2 Haziran 2006, 15:41 - İp: 85.***.**1.82
turk52
turk52 (üye)

Makineyi ben 710 dolara aldım. Şu an testlerle uğraşıyorum test sonuçlarını yayınlayacağım. Ama merak ettiğiniz sorular varsa size yardımcı olabilirim...

Tarih: 2 Haziran 2006, 22:19 - İp: 85.***.**9.211
ryosinan
ryosinan (üye)
İstanbul / Amatör

Ben lcd'sini gerçekten çok beğendim. Dediğin gibide video modu gerçekten mükenmel + video çekerken foto çekmede çok iyi.

bu video çekimi ile + kameraya gerek yok gerçekten beğendim.

bendede kitapçık çıkmamıştı dedim kitapçığı olmuyomus bunun anlamadım.

macro modu gerçekten iyi optik zoom gerçekten iyi

en önemlisi bu artıları verirken makinanın tam olarak dediğiniz gibi Ele oturması ve çok tatlı gerçekten sevimli bi makina"" itici değil" hehe şu an saat geç uykum geldi biraz sacmalıyorum sanırsam..

canon S3

Tarih: 3 Haziran 2006, 03:59 - İp: 88.***.**0.188
acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşım makinan hayırlı olsun bende S3'ü 2 haftadır kullanıyorum çok hoş bi makina bende başka bi forumda test ediyorum birbirimizin eksiklerini tamamlayarak almak isteyen arkadaşlara yardımcı oluruz.

http://forum.donanimhaber.com/m_7205967/tm.htm

Tarih: 3 Haziran 2006, 09:17 - İp: 81.***.**1.151
turk52
turk52 (üye)

CANON S3 IS TEST SIRASIYLA
1: GÖVDE ÇOK İYİ VE KALİTELİ MALZEMEDEN YAPILMIŞ ELE OTURMASI SÜPER.

2: VİDEO KALİTESİ GERÇEKTEN MÜKEMMEL VİDEO KAMERAYI KESİNLİKLE ARATMIYOR. VİDEO ÇEKERKEN FOTOGRAFTA ÇEKEBİLİYOSUN. AYNI ZAMANDA ZOOM KULLANABİLİYOSUN VE STEREO SES KALİTESİ ÇOK İYİ.

3: ZOOM VE AUTOFOCUS ÇOK İYİ. ODAKLAMA PROBLEMİ YOK. ÖZELLİKLE GECE ÇEKİMLERİNDE ODAKLAMA YAPARKEN YEŞİL AS. IŞIĞI ODAKLAMDA BÜYÜK YARDIMCI OLUYOR.

4: PİL KONUSUNDA ÇOK CİMRİ GP 2600 PİL KULLANDIM HALA BİTMEDİ..

5: VİZÖR VE LCD GÜZEL LCD PARLAKLIĞI BİRAZ DAHA ARTTIRILABİLİRDİ AMA YETERLİ. HER YÖNE DÖNEN LCD ÇOK ŞIK.

6: MAKRO MODU SUPER MAKRODA 0 CM. VE MAKROLAR GÜZEL GERÇEKTEN SÜPER MAKRO.

7: MAKİNENİN AÇILIŞ SÜRESİ YOK. DİGİC II İŞLEMCİ SAYESİNDE BÜTÜN İŞLEMLERDE ÇOK HIZLI.

8: SCN MODUNDA RENK ATAMA VAR EN ÇOK BU ÖZELLİK HOŞUMA GİTTİ. MESALA BİR RENK ATIYOSUNUZ KIRMIZI RENK OLSUN. RENGİ BELİRLEDİKTEN SONRA FOTOGRAFTA SADECE KIRMIZI RENKLİ NESNELER GÖZÜKÜYOR GERİSİ SİYAH BEYAZ...

9: AYRICA STEREO SES KAYDI VAR. FLAŞI YETERLİ 9 METREYE KADAR ETKİLİ.BU ARADA VİDEO VE SES KAYDINDA GÜRÜLTÜ VE EÜZGAR ÖNLEYİCİ FİLİTRE VAR. ZOOM SESİ KESİNLİKLE VİDEO YADA SES KAYDINA EKLENMİYOR. USM MOTOR ÇOK SESSİZ.

10: BOL MENÜSÜ VAR TABİKİ TÜRKÇE. BOCALAMDAN RAHATLIKLA KULLANABİLİRSİNİZ. BİRLİKTEN GELEN YAZILIMLA FOTOGRAF MAKİNESİNE ONLARCA YENİ TEMA YÜKLEYEBİLİYORSUNUZ VE AYNI ZAMANDA BİLGİSAYARA YÜKLEDİĞİNİZ YAZILIMLA FOTOGRAF MAKİNESİNİ BİLGİSAYARDANDA KULLANABİLİYOSUNUZ ÜSTELİK TÜM ÖZELLİKLERİ İLE....

ŞİMDİLİK BU KADAR TESTE DEVAM.... RESİMLER ÇOK YAKINDA...

Tarih: 3 Haziran 2006, 10:55 - İp: 85.***.**9.211
nurrr
nurrr (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

selam benımde s3üm var ben japonyadan getittirdim bunun için türkçe kitapçığı yok biz nıkon d100 amerikadan getirttirmiştik onun türkçe kitapçığını karacasudan istemiştik onlar kargo ile bize yollamışlardı ama s3 içinde erkayalar türkçe kitapçığını yollarlar mı?

Tarih: 3 Haziran 2006, 11:42 - İp: 88.***.**2.116